Нов във форума с питане

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
stefan_ss

Re: Нов във форума с питане

Мнение от stefan_ss »

Колега,докъде стигна с изработката на каяка ? А как мислиш да слепиш двете половини ?
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Нов във форума с питане

Мнение от Joro G »

Дъното е готово почти. Имам в предвид формата,но по време на работа се сещам за друг начин да го направя и това ме бави .По горната част не съм работил напоследък нямам много време.Последно мисля да оставя XPS формата в лодката .Намерил съм карбон и карбон кевлар тъкани и май работата върви на там.Имам и вакум помпа и знам от къде ще взема смола.Ето малко снимки.
http://jorog2.snimka.bg/other/kayak.718971.29664398" onclick="window.open(this.href);return false;
http://jorog2.snimka.bg/other/kayak.718971.29664420" onclick="window.open(this.href);return false;
Извинявам се за лошото качество но са от тел.
Нещо не можах да ги кача в темата.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Нов във форума с питане

Мнение от RIMOHIT »

Ще стане супер!
hobie revolution 13
stefan_ss

Re: Нов във форума с питане

Мнение от stefan_ss »

Знам къде в Пловдив продават полиестерна смола(френска),гелкот,стъкломат,и карбонова тъкан - ползал съм им продуктите - доста качествени са ! Хубавото също е,че продават и наливно - в смисъл,не е необходимо да взимаш цяла бака 25кг. :) А това на снимката - по него ли ще правиш калъпа ? Прилича ми на стиропор - полиестерната смола е на ацетонова основа - ще направи стиропора на мармалад !
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Нов във форума с питане

Мнение от Joro G »

Колега много си прав полистирола ще се стане на топка ,но не заради ацетона ,а от стирола .Мисля да нанеса слой полиакрилатна хидро изолация така няма да има проблем.Другото решение е епоксидна смола тя няма стирол ,но е по скъпа.Ще съм благодарен ако споделиш коя фирма предлага смоли и тъкан.
stefan_ss

Re: Нов във форума с питане

Мнение от stefan_ss »

Изображение
Там се намира фирмата,в едно хале е - не помня как се казваше - точно до "Дюк" ! Относно полиакрилатната хидро изолация(каквото и да значи т'ва),мисля си - няма ли да ти е по-лесно да завиеш целия детайл със скреч(онзи тънкия найлон,на руло където е) ?
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Нов във форума с питане

Мнение от Joro G »

Благодаря за споделената информация , но този човек вече не се занимава с това.За хидро изолацията това е от типа на течна гума ползва се за покриви тераси и др.,но е доста тежка.Аз имам голям проблем по принцип каквото и да правя винаги имам нова идея как да го направя по друг по- лесен начин и това ме бави много.Мисля че ако мина на карбон ще трябва да мина на епоксидна ,но пък цената.......Продължавам да работя по каяка винаги решавам в движение пък ще видим какво ще стане.
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Нов във форума с питане

Мнение от Joro G »

Криво ляво я докарах до изпитания!
http://www.youtube.com/watch?v=dJh-rK_g ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Нов във форума с питане

Мнение от RIMOHIT »

Страхотно ... изглежда много обещаващо !
hobie revolution 13
kap.nemo
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 20:25
дал Браво: 1 път

Re: Нов във форума с питане

Мнение от kap.nemo »

Леле братле, като те видях ми върна спомени от 1987 г. Издълбахме едно продълговато парче стиропор ,като 2-модел голяма веселба си беше , температура около 3-4гр. водата и тя толкоз - февруари месец .За неопрени само бяхме чували. После пробвахме с 1 поплавък от водно колело от стъклопласт, разликата е от каруца на ферари , но го потопихме в р.Ахелой. Ех спомени . :D :D :D :D
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Нов във форума с питане

Мнение от 5rko100v »

Не е ли по-добре да си купите един каяк/та ако щете и на втора ръка/ и тогава, ако нещо не Ви харесва да си го преправите както си искате/по свой вкус и цвет/.По този начин ще можете да упражните уменията си и средствата си върху каяка,който сте купили.Не Ви съветвам,ами просто разсъждавам на глас /пишейки тук/.Моля да ме извините за което............Все пак успех във всичко което правите.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Нов във форума с питане

Мнение от anastas_peykov »

Човека явно иска да прави бизнес от това за в бъдеще.
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Нов във форума с питане

Мнение от DaDa »

Както винаги Наско е много прозорлив. Аз мисля че долу горе се е получило нещо.
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Нов във форума с питане

Мнение от kayak-house »

:D Който може, си го може......респект... :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Нов във форума с питане

Мнение от Joro G »

Радвам се че съм навял спомени и се надявам да вие било забавно.На въпроса на колегата дали не е по-добре да си купя какъвто и да е каяк,ще кажа за мен не.Пожелавам с най-дори чувства да изпита удоволствието да създаде нещо с собствените знания и възможности.На клипа не се вижда цялата истина,а тя е че втория модел е топен доста и има много доработки и модификации и се държи вече много добре според мен.Имам и едно питане имали някой старо гребло което му е за продан.Трябва ми само за проби ,че сега съм вързал две стари от една Руска лодка. Скоро ще кача и актуални снимки.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”