Колеги ! къде ни отиват парите

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от asp-erman »

И това не е истината, защото и перфектен закон да има, като няма кой и как да контролира и да раздава наказателни постановления, всичко отива на хаос.
А относно сумата събирана за зарибяване просто не ми се коментира колко нищожна е ако бъде разпределена на всички водоеми в страната. Или както е казал поета " no money, no funny ". За добър пример в това отношение е ловния спорт. От няколко години всеки ловец подновявайки билета си, плаща сума от 50лв за подновяване на дивеча и тази сума отива в дружеството на сметката на дружината. На годишното събрание на дружината се преценява според наличната сума и от какъв дивеч според условията има нужда дружината, заявява се и се разселва. И мога да кажа, че резултат има, въпреки бракониерството. Но още веднъж подчертавам, че става с пари. Така че в тази насока също може да се мисли. Проблема е, че всички искаме едно и също, но ако може да стане без пари.
Ако ученика е готов,учители се намират!
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от кмета2 »

carbolino написа:Спокойно батенце риболова скоро време ще е само на платени язовирчета.Май Иараджиите на татъко ни посбутват :lol:
На татъко,на татъко!Ама за това ,,посбутване,,.. Министър ги командори!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Ще ги побутна аз хубаво,в понеделник съм на дело като свидетел срещу парашутисти,ама колко биха се наели с това,трябва видим ли бракониер на ИАРА телефоните да блокират от звънене,а не стане ли бой с крайбрежни камъни.Съсипаха и водоемите и природата,хода и събирам боклуците им,чудиме се къде ни отиват парите,ама 90% си седат на топките и обвиняват ИАРА правителството и кой ли не.Виновни сме ние че нищо не правим и че си седим на ушите.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от кмета2 »

Д.Граховски написа:Ще ги побутна аз хубаво,в понеделник съм на дело като свидетел срещу парашутисти,ама колко биха се наели с това,трябва видим ли бракониер на ИАРА телефоните да блокират от звънене,а не стане ли бой с крайбрежни камъни.Съсипаха и водоемите и природата,хода и събирам боклуците им,чудиме се къде ни отиват парите,ама 90% си седат на топките и обвиняват ИАРА правителството и кой ли не.Виновни сме ние че нищо не правим и че си седим на ушите.
Всички трябва да правим като теб,но аз съм склонен да плащам не 25 а 125лв.за билет,стига това пряко да подпомага инспекторите от ИАРА.В противен случай рискуваме дълго жадувания излет да се превърне в ден изпълнен само с ядове.
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от venci72 »

Marco Polo написа:
presko969 написа:..трябва да се вземат някакви мерки в България.
Ти какви мерки взе? Колко пъти звънна на регионалното ви звено или, понеже явно не им знаеш телефона, на 112?
Питам само..
:lol: е защо некой требе да звъни бре ,аз примерно никога нема да звънем ,ако сака реката да пресане па нема да звънем ,да не съм некакъв отрядник или доносник ,да не съм некакъв смръдлив педерас ,отрядник и доносник никога нема да станем независимо защо се отнася ,ония слепци затова им се плаща,като не си вършат работата да ги оволнат ,че им звъним ...да не са дошли да ми свършат на мене работата ...преди немало закон ...са като има закон...па маат на тройки ама тия спият ,смешници че им звъним...за 5 години са ме проверили 1 пат ...а се сам по реката ,е тия каде са у канцеларийте ...е не става така тая ...от копеловци нагоре не са минавали никога по тунелите сигорно ,реката нее невестино само ,и аз че им звъним ...

граховски ,не си седим на ушите ,просто на тех им се плаща за това ,ти расъждав по некакъв странен и неразбираем за мене начин ,отиваш на дело като свидетел,никога нема да отидем ,просто тия неща не ми влизат у работата,като ти е токо мерак стани горски ,сдружение...без пари нема нищо...билето и 300лв да го направа тия па че украднат парите ...да не са зарибили некадне ми се дума
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от babydoctor »

Е, Венци, тука се насра, брат :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от venci72 »

babydoctor написа:Е, Венци, тука се насра, брат :twisted:

това ми е мнението,а дали съм се насрал ... по добре истината у очите откоко да се се съгласявам с всичко ,длъжен ли съм да звъним ,не съм,и нема да звъним,защо да звъним ,ако горските са истински горски всяващи респект ситуацята нема да е такава ,а те че си зимат заплатата че се крият като мишки ,и аз че одим да давам сигнали :D е нема да стане ,това е едно време как беха отрядниците и доносниците ,не съм им бил фен ...айде кажи ми са защо да съм се насрал ,не съм браконер вадим си билет ,обясни ми че трбе да давам дежурства по 5 дена на месец да може горските да земат заплата ,да не са дошли горските да ми вършат работата на мене...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от babydoctor »

Ако се срещнеш с Митко Димитров, който обслужва вашия район, сам ще си отговориш на въпроса. И извинявай, ако съм те обидил, реагирах емоционално. :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от venci72 »

babydoctor написа:Ако се срещнеш с Митко Димитров, който обслужва вашия район, сам ще си отговориш на въпроса. И извинявай, ако съм те обидил, реагирах емоционално. :oops:
срещал съм се с него ,има желание свестен е ,виж че само за него се говори ,всичко се свързва с него ,ама тои сам що че напрай ,на него не му трбат доноснци на него му требат колеги у агенцята,обаче тия са такива лежляци...зимат си заплатката...

ако аз бех горски ти казвам :D че чех да ги напрайм луди ...с маскировки с непрекъснато обикаляне...а тия дойдат сопрат колата у невестино у парко на обед като разгрее ,и се приберат ,аре неми се пише
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от babydoctor »

Е, не си съвсем прав, с Митко се запознах на Вуков мост, таман разпъвах палатката. Насила го накарах да ми провери билета. Тогава ми обясни какъв район покрива, ужас. Малко след като си тръгна, дойде една пиянска пернишка група с две коли и настана ад - тогава нямах ЖСМ, ако го бях викнал, нещата щяха да си дойдат на място. Следващата година, пак там се видяхме, беше с една мацка. Всичко беше мирно и спокойно, като се изключи един местен парашутист отсреща, за който му казах. Е, нямаше как Митко да виси до 16.00, когато идваше въпросния, газ и замина. Но, Венци, на 10% от обажданията да се отзовават, заслужава си, вярвай ми. Особено ме боли за Майчица Струма, това е моята река, след Дунав. Поздрави. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
dimitrovv1963
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 10:38
Местоположение: Дупница

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от dimitrovv1963 »

Венци и ти ли бе брат,реши да ме ядосваш.Ти ми знаеш телефона.НЕДЕЙ ТАКА!!!Аз пък ще разчитам да се обаждаш!.Що се отнася до Копиловци,направо ме преметаш!!!През месеца поне три пъти ходих до там.Няма никой,тройкаджиите са на Невестино и най вече на Бобошево.!Защо да си губя времето и горивото на Копиловци.Миналия месец там глобих едни пикльовци без билет,ама това не ме кефи,тея без билет отдавна не са ми проблем.Пиша актове без желание,дошли бяха некъде от далече и търсят мрена с въдица на Шипочки мост през януари.Епа това е смешно,да си губя времето там,а на Бобошево тройкарите да си правят техното.Аз работя с приоритети и нама родил се рибар,който да ми диктува,какво да правя,та дори да си и ти.Като видиш нещо ОБАЖДАЙ СЕ ,това не е донос.Така се работи в цял свят.
И стига с това,че някой си лежи в офиса.Това е глупаво и беше през 2001-2002 г.Сега е СТРАШНО за всички в ИАРА и не само за тях,а и за техните роднини.Вчера едно момче ми подаде сигнал за тройки на Бобошево.Не съм почивал от месеци.Това ми беше първата почивна Събота.Бях на маса предишния ден и си позволих повече алкохол,нали не бях дежурен?Когато ми звъннаха взех колегата и на място,ако ме спреше полиция,дрегера задължително щеше да отчете,ама тръгвам.Хванах само един мъж-другите реагираха бързо и скъсаха тройките.Когато оня ми каза да не му взимам въдицата,защото САМА ДЪЩЕРЯ МИ ЩЯЛА ДА МУ Я ДОНЕСЕ побеснех,/някакъв негов внук работел с нея./бех го хвърлил в реката.Въдицата счупих на три парчета и му обещах макс.глоба-400 лв.Сега от снощи някой обикаля около къщата ми и след 22,00ч.се опитва да счупи прозорците на родителите ми,а те са възрастни.ТЕ С КАКВО СА ВИНОВНИ?
Нарочно ти описах случая,за да разбереш,че не е лесно и само да се гледа негативно е лошо.На нас ни е много трудно и когато чета такива неща,не мога да ги подмина.А и ти не ходиш на риба често,само ме преметаш :D Нали щях да те видя все пак.Поздрави и да се обаждаш!
А по темата,за 12 г.в ИАРА съм си позволил само веднъж да не отговоря на сигнал,просто защото си знам човека,който ми го подаде-не е добре!!!вика ме през неделя да съм разгонил рибарите,че той нямало къде да метне.!?
Относно зарибяването-НИТО ИНСПЕКТОРИ,НИТО НАЧ.СЕКТОРИ ИМАТ ДУМАТА.ТОВА Е ПРИОРИТЕТ НА РЪКОВОДСТВОТО,ПИТАЙТЕ ТЯХ.НЕ НОСЕТЕ САМО ПОДПИСКИ ЗА НАС,А ПОПИТАЙТЕ ТАМ ,ЗАЩО НЯМА ЗАРИБЯВАНЕ!!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от babydoctor »

dimitrovv1963 написа:тройкаджиите са на Невестино и най вече на Бобошево.!
80-та започнах като млад лекар у Миньорскио в Кюстендил - оттогава е така и все там. Нагоре по Копиловци, ло притоците я тепат с тояги и си хранят прасетата със скобари, като тръгнат да се бият. Най-вече по Драговищица.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
dimitrovv1963
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 10:38
Местоположение: Дупница

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от dimitrovv1963 »

Когато рибата се бие,99% от времето съм на Гирчевци.Там се събират поне 10 тона риба и е страшно.Рибата не може да мине през праговете,докато водата намалее,а това става около края на забраната.Ако не съм на Гирчевци,/там сме по 14 часа/ще изтрепат рибата.Е двама-трима души,как да отидеме по притоците???
А браковците знаят,че тогава сме там.!?,Или трябва да се науча да се телепортирам или трябват още хорааааа....,ама няма.
И докторе,когато си по Струма,чукни ми да се видим,ще ми е приятно,аз съм си все по реката!Ако не ме уволнят естествено :D Да обменим инфо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от babydoctor »

Митак, много се надявам този юни да стигна до Вуковиьо, ще ти дрънна - на теб успехи и жив и здрав! :DМежду другото, навърти се и там - откъм шосето преди островчето страшен скобар се набива, все ще има мераклии за месо. Успех.! :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Ето ви една идея,събират се представители рибари от всички области и се прави комитет по зарибяване,отваря се банкова сметка и се събират пари,доброволно кой колко даде,тези пари се разпределят на областите и заедно със съответните органи се прави зарибяване през 2-3-5 месеца.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”