Колеги ! къде ни отиват парите

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от кмета2 »

Кои за теб са,, съответните органи,,и на какви нива предлагаш да се случи това?
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

ИАРА са органите,когато се организира зарибяване да бъде координирно с тях.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от кмета2 »

От брокерите професионалисти се очаква да отговарят максимално изчерпателно на зададените въпроси.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Извинявай падна ми батерията.Идеята е да бъдат уведомени ИАРА за да не се случи така че като те хванат по път с 100-200 кила риба да се знае къде отива тази риба,да спазваме закона.Другото е че ИАРА или поне кадърните кадри там могат да ни помогнат с информация за рибата която ще пускаме,какво количество и колко голяма,къде може или къде има нужда от този вид.
И другото което е да не се правят зарибявания само с балканка,не че не уважавам делото на Балканките и Видрите,ама требе и шаран и бяла риба и сом и амур и други видове та дори да се наложи някой от тях,дето ги няма като зарибител,да ги разсейваме ние.
Казах да се уведомят съответните органи защото би трябвало да се подразбира,пък и зарибяване "на своя глава" е също толкова опасно и незаконно,колкото и мрежарството и тройкаджийството.

А относно организацията,както всеки клуб и сдружение.С прецедатели и членове,представители на всички области,по един представител от област в съвета на сдружението,хора които ще взимат важните решения,какво да се прави с парите за съответната област т.е. Каква риби да се купи и организиране на благотворителни акций из форуми и магазини.

Трябва да мислим мащабно иначе всеки си се бори за неговото си и накрая пак го ядем.Има и още благини в тая работа ама като седна на компютъра.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от кмета2 »

Ей това е друго нещо!Сега разбрах,че по темата имаме единомислие!Бих си позволил да разгранича мнението си само по отношение на ,,зарибяване на своя глава,,.Мисля,че не е толкова ,,опасно и незаконно,,а по скоро не уважително към ,,кадъните кадри,, от ИАРА.Благодаря и поздрави!!!
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от ivelin_1976 »

Д.Граховски написа:Ето ви една идея......
Докато във водоемите ни стоят километри мрежи и не се осъществява почти никакъв контрол, докато бракониерите ни се присмиват и т.н. аз лично не бих дал и 1ст. за подобно мероприятие :evil:
п.п. първо трябва да се започне от контрола и тогава да говорим за зарибяване, в противен случай само вършим услуга на някои хора :!:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от VARHARA »

Явно не разбирате .Първо трябва да се почне от закона .
Ако в един магазин всеки ден си крадете хляб и салам ,хващат ви и ви пускат без нищо да ви правят нали на другия ден като огладнеете пак ще си вземете хляб и салам .
Това се получава в момента . Бракониерите са хващани пи 10-15 пъти и отново разпъват и тарашат. Ами какво е виновна иара тогава .Тя всеки ден се занимава с едни и същи хора знае ги поименно всички даже и лични карти вече не им трябват щот им знаят личните данните на изуст . Но ако има закон едните ще ги затворят другите ще се откажат сами .
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Ами в такъв случай ще звъните ни ИАРА,много сигнали и активно участие в борбата с браковците.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Tomahawk »

Ами да вземат от ИАРА и да направят предложение за криминализиране на бракониерството и да се гласува в парламента ... Да се сложат норми по които да се мери кой за какво наказания е и така .. 2-3 пъти заловен с мрежи = затвор . То сега има хора с по 50 акта и постоянно си практикуват мрежарството. Браковците казват така : " лодката ми е 100-200лв мрежите 100-200лв. , ми да ги вземат . .. аз ги изкарвам за 1-2 риболова..." и така до безкрай.. докато не остане риба и браковците спрат да изкарват за мрежи и лодки. И тогава вероятно ще се откажат :mrgreen: :mrgreen: Това ли чака ИАРА :roll: :?: Да свърши рибата за да няма нарушители :mrgreen: :mrgreen: :idea:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от VARHARA »

Точно това имам в предвид.
Вижте сега всеки се е вдигнал на бунт защото системата не ни харесва .Народа е на улицата .
А къде сме ние риболовците в къщи .Ами няма кой да дойде да ни свърши работата ако не се организираме .
Я да се съберем всички ,хайде да не сме всички 50% да излезем пред парламента и да видите дали няма да ни чуят .Че ако се съберем половината ще стане като митинга през 90г .Че не можем да се натоварим от провинцията и да дойдем до София ли -можем стига да има идея и да сме единни .Какво искаме толкова -един закон с който да криминализират деянието БРАКОНИЕРСТВО -толкова ли много искаме .
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от babydoctor »

VARHARA написа:Какво искаме толкова -един закон с който да криминализират деянието БРАКОНИЕРСТВО -толкова ли много искаме .
Аха - подкрепям от всякъде.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
K.K.J
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 10:36
Риболов: от лодка

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от K.K.J »

babydoctor написа:
VARHARA написа:Какво искаме толкова -един закон с който да криминализират деянието БРАКОНИЕРСТВО -толкова ли много искаме .
Аха - подкрепям от всякъде.
+1
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от ribata402 »

Всички сте прави за това ,че трябва затвор и конфискуване,на всичко включително и колата.И закон без вратички,наи важното,по бързата процедура.Но сега няма кои да ни обърне внимание.Щото има по големи болежки за оправяне.Макар че ако дадена партия издигне в кандидатурата си освен други неща,Иииии въвеждане на закон,за бракониерите с конфискация и затвор.Мисля ,че ще съберат ,много повече гласове.
Но си мисля,че ако се организираме и направим една мащабна подписка с времето.Това сме 200 000 хил риболовци,няма рибар които не би се подписал.И после се внесе по уставния ред.Може и Иара да участват и те като подкрепа за това.може би някои ще ни обърне внимание.Аз мога да се наема и разпечатам за целия пловдив и разнеса,дори и областа.Всеки колега ще помагне за всички общени и градове в БЪЛГАРИЯ..поздрави.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от VARHARA »

Светльо брадаре ,стига с тия подписки .Миналата година правихме и по миналата .Ония я взимат и си палят печките с тях .Организира ме се и там на място . Трябва да се съберем за да ни обърнат внимание . Може да се изчака и за след изборите ,но трябва да се направи . Виж ги как се изпокриха всички като мишки да ги е... и у депутатите крадливи .
Няма да ви казвам какво съм чувал от важни хора по тази тема.
Цитирам по памет.
На тоя глад и безработица ако решим да ги спрем бракониерите можем да ги приключим да месец .И какво ще направим ,още по голяма беля. Бракониерите който са 80% роми ще тръгнат по градове и села да крадат .А това е по малкото зло и не се занимаваме .
А ние тука нека си пишем колкото си искаме .На ония не им дреме за нас .Затова за да им задреме там на жълтите павета .Ако трябва и някоя палка ще отнесем -голям праз.Но важното е че ще сме пробвали .И тогава ако не стане ,отивам купувам си и аз 500м мрежа и ще гледате филма риболов с Краси мрежаря :evil:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от ribata402 »

може и да преключи.Ако случаино почнат да се давят.таз година 20-30.другата 50 и няма изроди повече.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”