Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от babydoctor »

Ristich написа: на десет мишелова се пада средно по един керкенез по дърветата край пътищата.
Да бе, ма на сичкото тва му се вика ястреб. Сокол е онова от вица за ваксаджийчето - ех, сокол, юнашка птичка, ти горе фъркъш, фъркаш, аз долу търкаш-търкаш. :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от sentinel »

Ето малко информация - http://antarctica.nauka.bg/procella7.html" onclick="window.open(this.href);return false; Принципно, човека е виновен за ненормалното размножаване на даден животински вид. Гларусите също са напаст - изяждат рибките и яйцата на другите птици / с изключение тези на корморана/ и също като корморана, нямат естествен враг. И двата вида са защитени. Никой не ги яде, нищо не ги напада и нанасят поголовна вреда по водоемите. Същото е и с по-голямата част от прелетните соколи. У нас те са защитен вид и са в супер популация. Огледайте се като пътувате. На всеки кол покрай магистралата има по един. И те не ядат само мишки. Навсякъде по нормалните държави се регулира популацията им. В Германия кормораните са разрешени за отстрел заради вредата, която нанасят на дърветата. Тука обаче е пълно с природозащитници, чиято цел основно е усвояване на средства по Евро проекти, а природата ...
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от babydoctor »

sentinel написа:Огледайте се като пътувате. На всеки кол покрай магистралата има по един. И те не ядат само мишки.
Абе, ястреби са, бре :roll: и се хранят предимно с мишки / щот са най-достъпни / Е и зайче да му падне, ще го хапне, ма познай колко често му се отваря парашута. За останалото си прав обаче.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Dimo_Rusev
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:45
Местоположение: Русе

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Dimo_Rusev »

Мишеловите си похапват всичко каквото им падне.Аз съм бил свидетел как хваща заек,фазан,мишки,яребица. Човека се е набъркал в естесвения подбор в природата преди много хиляди години, но вече е просто неконтролируемо. Един прост щъркел, който хората харесват и обичат, също се храни с малки зайци и пъдпъдъци. Това го казвам понеже съм го видял с очите си. И за протокола.....когато имам възможност не прощавам нито на кормораните нито на мишеловите.

Поздрави
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от sentinel »

babydoctor написа:
sentinel написа:Огледайте се като пътувате. На всеки кол покрай магистралата има по един. И те не ядат само мишки.
Абе, ястреби са, бре :roll: и се хранят предимно с мишки / щот са най-достъпни / Е и зайче да му падне, ще го хапне, ма познай колко често му се отваря парашута. За останалото си прав обаче.
Прелетни соколи ги водят - http://e-ecodb.bas.bg/rdb/bg/vol2/Fasubbut.html" onclick="window.open(this.href);return false; далеч съм от мисълта - дет що лети и е с извит клюн е сокол :D
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Marco Polo »

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Marco Polo »

Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”