Колеги ! къде ни отиват парите

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
al_bundi
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 7:52

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от al_bundi »

Само не разбрах. Купуваш матрял , пускаш го в гьола , до теб стои човек от ИАРА за да ти подпише , че си изпълнил поръчението. От там търчиш да извадиш заветния билет и газ към първият водоем да релаксираш , но нещеш ли попадаш на гледката , как едни хора с една лодка хвърлят мрежи и и трепят с ток рибките , които ти или някой от колегите е пуснал. Трескаво бъркаш в джоба и вадиш телефона , звъниш , подаваш сигнала , никой не идва , но все пак решаваш да вземеш нещата в свои ръце. Отиваш правиш се на мъж ,забравяш че Чък Норис и Джейсън Стейтън не са дошли с теб , бият те , взимат си рибата и си тръгват.
Шегата на страна - Може да зарибяваме колкото си искаме , но така ще пълним нечий мрежи защото ИНСТИТУЦИИТЕ И ЗАКОНИТЕ ГИ НЯМА. Когато видя бракониер в затвора или със запорирано имущество отивам да зарибявам където кажете.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Да ама докато стойм вкъщи пред компютъра и си тренираме пръстите по клавиатурата,няма как да видим бракониер в затвора и нещата на там се повтарят.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от sentinel »

И, каква ще е ползата от приемането на този закон ако няма, кой да следи за спазването му? Защото и сега има закон, но както казва Върхара - "Хващат ги 15 пъти и нищо не им правят". Та ако няма контрол, където и да си седим - пак няма да видим бракониер в затвора.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Всичко по реда си.Ама е за тва няма да стане нищо,все някой ще мрънка,ама няма как да знаеш дали ще се промени преди да си опитал.Това е като да говориш за свирката,какво е чувството,без да са ти правили.
Може да се учудиш,ама има места дето се опитват да следят за спазването на закона.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от sentinel »

Опитват?! Народа, който има поговорка - "Законо е тесна врата у широко поле и само улавите минават през нея." Закони си има, но никой не ги спазва. Приемането на нов закон само ще добави още един, който никой няма да спазва. Това сме го опитвали всички. Но си прав, с писане по форумите няма как да се оправят нещата.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Идеята ми по-скоро е първо да се съберем и да обсъдим какво бихме искали да се направи срещу браковците и да излезем с адекватни искания,а не като протестиращите в момента.Сега има глоби и ИАРА пишат,но работата им свършва до тук(ако няма обжалвалване) и после никой не плаща.А ако има закон според който при големите нарушения се влиза в съда,няма вратички,влиза се в затвор без обжалване,а да видим как ще ги пуснат.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от asp-erman »

С този съд който имаме, не само ще ги пуснат, ами и мрежите ще им върнат.
Ако ученика е готов,учители се намират!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Д.Граховски »

Оффф отказвам се да говоря каквото и да било.Ако някой споделя идеята ми да пише на лични.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от VARHARA »

Ние закон не можем да направим ,поне аз понеже нямам толкова акъл и не съм юрист.Ние можем да кажем какво искаме -а ония убавци от парламента на който им плащаме заплатите трябва да го сътворят така ,че язовирите да се изчистят от мрежи и бракониери .
В момента закона е пунта мара .Бракотата знаят че нищо не могат да им направят и затова продължават .Единствения им страх е че ще им вземат мрежа ,лодка и най много 2-3 шамара да отнесат -те това е истината .
Идват избори , сега ако може някой да светне някоя от партиите да си вкара в предизборната платформа и промени в закона за аква културите веднага бих си дал гласа за нея. :wink:
Пфююю изтървахме срока :lol: трябва да си направим ПАРТИЯ НАЦИОНАЛ РИБОЛОВЕЦ -ПНР :lol: :lol: :lol: И ЩЯХМЕ ДА СПЕЧЕЛИМ ИЗБОРИТЕ :lol: :lol: :lol: :lol: Колко сме над 600 000 риболовци ,ставаме мнозенство в парламента :lol: :lol: :lol:
Приоритет риболов :wink: :lol:
Стига съм писал глупости :wink: :lol:
doktor_djeky
Мнения: 217
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 7:24
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от doktor_djeky »

VARHARA написа: И ЩЯХМЕ ДА СПЕЧЕЛИМ ИЗБОРИТЕ :lol: :lol: :lol: :lol: Колко сме над 600 000 риболовци ,ставаме мнозенство в парламента :lol: :lol: :lol:
Приоритет риболов :wink: :lol:
Стига съм писал глупости :wink: :lol:
То от там се тръгва :) :) :) :) :) !!!!!
Вальо
Мнения: 306
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 11:12
Местоположение: София

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Вальо »

Както казваше един титан на мисълта"МНОГО ЛОШ МАТЕРИАЛ" много е прав човека.
Много съм мислил по въпроса ,много глупости съм измислял но решение никакво.
1 Билета е смешни пари,справка други държави,всеки си плаща застраховки за колата в пъти повече, друг е въпроса къде отиват парите,билета за промишлен риболов е също смишни пари.
2 Глобите в момента не са ниски но не са и такива че ако те хванат да те откажат завинаги да бракониерстваш,разбира се не се и плащат изобщо.Ако се направят драстични пък иараджиите взимат малки заплати и ще стане като с катаджиите"сега ко ше праим",за съд да не говорим темата е много дълга и пак без изход.
3 Зарибяване може да стане но шанса да остане нещо след това е 10% където ида се пусне ще минат индианците или колеги с билети"я съм си платил и моем да си ловим колкото искам" , "тия малките шаранчета не стаат за ядене ама си рана мачките" и т.н. въпреки всичко мисля че това е най доброто което може да се направи в тоя момент.

Общо взето ако "НЕ СИ СМЕНИМ ЧИПА" (както каза един друг титан и отново ни излъга)нищо няма да стане,трябва първо да измислим как да променим измислената и жестока приказка в която живеем.

Аз нямам решение ,пия си ракията пиша всеизвестни тъпотии и единственото което мога да кажа е ..........та.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от Мунчо »

sentinel написа:... Народа, който има поговорка - "Законо е тесна врата у широко поле и само улавите минават през нея."...

Мда, народец, който има поговорки от сорта "Преклонена главичка сабя не я сече", "убива си времето" и е издигнал в култ Андрешко, няма как да е на друго дередже...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колеги ! къде ни отиват парите

Мнение от babydoctor »

Мунчо написа: е издигнал в култ Андрешко
Е, това колегата Пелинко го е писал у голем сиромашлък, знаеш. В училище ни втълпяваха за зверския данък "десятък", колко бил гаден. Ми сега са 10 % данък, плюс ДДС, плюс осигуровки за здраве,, за пенсия, за безработица...Може и да съм пропущил нещо, знам ли... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”