Риболовна карта на шкембе чорбата

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Iso »

Абсолютно съм сигурен на масата бях със съпругата и дъщеря ми. :D Ако бе друга компанията вероятно щяхме да се доближим до сметката. Сервитьорът, наемател или собственик на заведението ни се извини, че пръстите му били дебели и без да иска натиснал бутон 2 и бутон 1 на компютъра като набирал сметката. Приехме извинението! :lol:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от stankof »

Iso написа:Абсолютно съм сигурен на масата бях със съпругата и дъщеря ми. :D Ако бе друга компанията вероятно щяхме да се доближим до сметката. Сервитьорът, наемател или собственик на заведението ни се извини, че пръстите му били дебели и без да иска натиснал бутон 2 и бутон 1 на компютъра като набирал сметката. Приехме извинението! :lol:
Ами какво да ти кажа колега,все пак сме в България,и все ще се намери някои даже и в добро заведение да о...е нещата.......... :twisted:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Иво Ломски »

Благоевград, Джеймс Баучер в сутерена. Предлагат свинско, телешко, агнишко и пача!
София, Младост 4, ресторант Лъчони. Предлагат "шкембето на дято" в разфасовки от 300 и 600. Може да опитате и пикантно телешко шкембе с кисели краставички, гъби и сметанов сос.....
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
Mosella
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 17:19
Местоположение: София

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Mosella »

Като стана дума за Благоевград ( Струмските дестинации ), няма как де не пропуснем Герана в Мурсалево.

Изображение

====================================================================================

Друго ''лобно'' място ( поне за нашата дружинка :D :D :D ) е кръчмето при разклона за Мирково
(на пътя София - Пирдоп ), особено при зимни излети на Душанци и Жеков вир .

Изображение
Аватар
BOJO
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 16:12
Риболов: Fly Fishing
дал Браво: 3 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от BOJO »

Алеко написа:Как пък никой досега не спомена култовата кръчма в Петревене на Панега?

Изображение
И аз добавям едно плюсче за култовата кръчма в Петревене. Винаги когато имам възможност спирам там за едно шкембе.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от D-r Kosio »

Петревенската я бива!!! Гласувам с " Да " с две ръце.
Ще добавя и "Старата лоза" в Трявна - при Тончо!
Добра е и при Съби на Широка поляна!
turok
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Окт 31, 2005 21:59
Риболов: Риболов на пъстърва : спининг
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от turok »

В началото на темата колегата Marco Polo е пуснал изрезки от вестници (изрезката за шкембе по ЮЖНИТЕ ЧАСТИ НА БГ.) Става дума за Асеновград и заведението ТОНИ ( срещу Лукоил по пътя за Първомай).
Няма да коментирам за качествата на чорбата , ще ви разкажа една случка.

Беше ми на гости приятел от София , попитаме има ли къде да хапне шкембе чорба. Заведох го във въпросното заведение и хапна. На следващият ден 5 човека се бяха натоварили от София специално да дойдат да хапнат шкембе чорба ( за статистиката - всеки яде по 2).

Ето го и заведението .

Изображение
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Iso »

Съжалявям за спама ама как ги качвате тези снимки от Гуглето, че аз не мога да се оправя?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Алеко »

В прозореца със снимката от Гугъл натискаш Shift+Print. После в Paint изрязваш каквото ти трябва и си готов.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Iso »

Пуу... голяма мъка с тия снимки!
Така още едно много посещавано заведение заради шкембе чорбата. Намира се в Източния край на Стара Загора в бившо СБА, сега хотел "Олимп" до сервиза на "Мото-Фое". Това е заведението пред което по всяко време през деня може да се видят повече от два-три джипа. Стълпотворението е най-вече заради шкембе чорбата.

Изображение
северна фасада на партерния етаж. От тази гледна точка не се вижда добре. Заведението е в двора на хотела.

Изображение
Това е западната фасада вижда се от паркинга на "Технополис" и "Арена парк" МОЛ Стара Загора - стария МОЛ.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от кирил великий »

Въпросът ми е къде на "Красно село" или "Борово" може да се купува качествена и вкусна шкембе чорба за вкъщи?
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от babydoctor »

кирил великий написа:Въпросът ми е къде на "Красно село" или "Борово" може да се купува качествена и вкусна шкембе чорба за вкъщи?
В цяла България няма такава, каквато можеш да си направиш сам - аз като си я направя, лъжицата стърчи права в канчето...За рецепта ако искаш, - 0884-249-323 А за темата - в Елхово, в дясно от шосето на ул."Търговска" има едно кръчме, в което чорбата е много готина, но правят и страхотно панирано шкембе - бяхме там тази година 3-4 пъти с Алеко и Ко, Нинчето и останалият персонал вече ме познават като докторът с панираното шкембе, последните пъти си взимах и по две порции за София...На всичкото отгоре и страхотна евтиния - това е първото заведение, в което в менюто цените на напитките са за 100 грама - водка, джин и не помня какво още, по 1.80 И обслужването е страхотно - Алеко веднъж реши да се поглези с някаква сложна измишльотина, нещо като друсан кебап, ма не точно....Нямаше го в менюто, но му го направиха. А последният път, в края на септември май беше им завлякохме 2-3 риби от улова и ни ги приготвиха
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Marco Polo »

babydoctor написа:
кирил великий написа:Въпросът ми е къде на "Красно село" или "Борово" може да се купува качествена и вкусна шкембе чорба за вкъщи?
бла-бла-бла...
:lol: :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от babydoctor »

Добре, за неразбралите - на Красно село и в Борово няма от къде да се купи свястна шкембе чорба...А и изобщо в София не се сещам за такова място...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Тема на седмицата - Риболовна карта на шкембе чорбата

Мнение от Павел Иванов »

Кире , мани го Красе , той е длъжен да вземе участие ако и да не е стъпвал в заведение в региона , в близките двайсетина години ако въобще е стъпвал де :mrgreen:

Иначе "Двете халби" - http://bgmenu.com/bg/sofia/dvete-halbi# ... ategory=33" onclick="window.open(this.href);return false; правят прилично шкембе и предлагат доставка до вкъщи , пък и са почти в района . Иначе за кръчмета с прилично шкембе се сещам няколко там , ама не знам как е опцията с домашното предлагане .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”