Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасково

ОФФСом
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Emo-83 »

Нещата за които говорим Любе са различни.Това,че на теб са ти отпуснали водоем под аредна и какви документи трябва да ти искат при евентуална проверка искат знания,а не само представяне на тетрадката кво се случило днес или вчера.
Това не са мои доводи,а на ИАРА.Има неща,закони и разпоредби,които ние не знаем,но те трябва да ги знаят.
Това,че ти си имал всички документи,не означава,че не трябва да правят проверки.Проблема е,че те не знаят какво да изискват от теб,а ти знаеш.......нали говорехме за конкурси и изпити.Някои хора се опитаха да сведът изпитите в това шаран ли е или каракуда.....което е доста елементарно.
Нямам намерение да се обяснявам по този повод и не ми е работа.Никакви доводи не вадя,а казвам това на което бях свидетел в ИАРА.
Знаеш ли как цакат д-р Милчев!? Няма нищо общо с подписката на бракониерите срещу него.Това,че им е правил актове,няма как да го пипнат.Има доводи от съвсем различно естество,като това например,че той сам е напечатил бланки за Актове,които после не издържат в съда.
Нещата са доста по-сложни от нашите елементарни виждания.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от LVitchev »

Emo-83 написа:Нещата за които говорим Любе са различни.Това,че на теб са ти отпуснали водоем под аредна и какви документи трябва да ти искат при евентуална проверка искат знания,а не само представяне на тетрадката кво се случило днес или вчера.
Това не са мои доводи,а на ИАРА.Има неща,закони и разпоредби,които ние не знаем,но те трябва да ги знаят.
Това,че ти си имал всички документи,не означава,че не трябва да правят проверки.Проблема е,че те не знаят какво да изискват от теб,а ти знаеш.......нали говорехме за конкурси и изпити.Някои хора се опитаха да сведът изпитети в това шаран ли е или каракуда.
Нямам намерение да се обяснявам по този повод и не ми е работа.Никакви доводи не вадя,а казвам това на което бях свидетел в ИАРА.
Емо,говоря и пиша на Български език,но явно го четеш като патагонски.Пристигна ми писмо в къщи от ИАРА за регистрация по чл25 от дър.дрън и т.н.Тези документи се комплектоват и един екземпляр остава при тях.За какво да ме проверява като тези документи са при тях,ти български разбираш ли ??? За какво да ги учи обикновенния ИАРАджия,като документите които ще искат от мене са в техните чекмеджета и съм им ги предоставил !!! Какво,ще идва при мене да си губи времето ли,какво ли,ще идва да ме тормози да отивам да му вадя документи и да му ги представям,след като съм им ги дал по тяхно искане и там ми има договора и т.н.Нещо си чул ама явно не си разбрал,това ти обяснявам.Явно си говорим на различни езици :idea: :idea: :idea:


Представи си го така:

1.Взимам от тебе една макара,която струва една кола и ти ми даваш документ че съм я взел от тебе.
2.Задължаваш се с разни договори да наглеждаш макарата и да и правиш профилактични прегледи.
3.Идваш на преглед,като от във офиса ти ти звъни телефона на определената дата и там на съобщението ти излиза че имам закупена от тебе макара и трябва на тази дата да дойдеш и да я погледнеш,провериш и т.н.

А сега ми кажи,идваш при мене,познаваш ме,макарата лично съм я взел от тебе и ти си взел парите от моята ръка.И какво ще направиш,ще дойдеш и ще поискаш документ да ти представя че съм си купил макарата от тебе ли ??? Не мислиш ли че ще е много тъпо !?!?!?
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Emo-83 »

оххххххххх,не ми се спори.....нали трябва да знае какви документи да ти изисква при проверка....или ще кажеш,че на арендатори проверки не трябва да им се правят.
Основното,което говоря,че тия хора трябва да имат знания за всичко свързано с работата им....важи и за морето.За това толкова сме прокопсали,защото никой,нищо не знае....ти се захвана за твоя язовир да ми обясняваш.....говоря за тях.И не ме карай още утре да ти постна какви са изискванията им към проверяващите,а не към теб.
Как така пък реши,че след,като ти знаеш,те не трябва да знаят.Значи ученика да знае повече от учителя.Ти пък вникни малко кво пиша аз.....не ми налагай само твоите си мисли.
Ако трябва утре ще вземе и постна какво всичко трябва да знаят за арендованите язовири.....повтарям....не ти или аз да го знаем,а те.Зная,че ти знаеш....те какво знаят след,като трябва по закон да те проверяват.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от LVitchev »

Тия проверяващите на терен съм съгласен че трябва да знаят всичко,и дори това че тези документи които ще бият 120км за да ми ги искат са на рафта зад стола на шефа им :idea: :idea: :idea: Вместо да се разкарват,да вземат папката и да видят каквото ги интересува а бензина дето ще хабят,да го ползват да гонят бракониери.Нали се разбрахме сега :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Emo-83 »

Да. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Vid »

Един въпрос към Любо. Има ли начин, ИАРА да ти цъфне на арендования водоем и да ти направи проблем за риболов на бяла риба през забраната, при следния довод- ти с такава риба не си зарибявал, тя си я има във водоема от оно време...???
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
d-r Vetko
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 21:08
Местоположение: Хасково

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от d-r Vetko »

http://www.haskovo.net/news/127888/200_ ... 0%B4%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Зарибен,както никога до сега....
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от LVitchev »

Vid написа:Един въпрос към Любо. Има ли начин, ИАРА да ти цъфне на арендования водоем и да ти направи проблем за риболов на бяла риба през забраната, при следния довод- ти с такава риба не си зарибявал, тя си я има във водоема от оно време...???

Никакъв шанс :idea: :idea: :idea: А са дошли,а съм ги осъдил.Ако ще ми забраняват да работя,за какво да им давам хиляди левове наем !!!

П.П Правя 20 години като арендатор на този язовир,дали не съм зарибявал със всичко :?: :?: :?:И нещо много важно,те не могат да се оправят със свободните вдоеми,майка си ли да търсят на арендованите ???При арендовани водоеми,могат да идват и да правят проверки на това,колко,каква риба,кога е ровена и продадена и дали е вписана в дневника.Направихме нови документи с които нямам проблем да си продавам рибата и в ЕС,което до миналата година беше проблем и доста статий имаше за конфискувана риба !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Yco-Camel valley »

Винаги съм си мислил, че съм лош пророк...Дори мисля, че няма да бъде разследван от местен прокурор :wink: , а от специализираната прокуратура, да не окаже, че съм по-лош пророк...
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Emo-83 »

Браво на хората участвали в това начинание.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от LVitchev »

Много добро начинание,ама сега иска пазене и за дасе опази,трябва да се проверяват тези с въдиците :roll: :roll: :roll: Как ще го направят,след като са против проверките на обикновенните риболовци,да попитам аз големите радетели за опазването на рибните ресурси в Хасковско :?: :?: :?: Сега да ги видя,че на приказки всички Аскювлии са голяма работа,да ги видим как ще ги опазят тези шранчета :o :o :o
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Vid »

Emo-83 написа:
Браво на хората участвали в това начинание.
Начинанието е добро... Всъщност това се случва всяка година на Тракиец. Ама на Тракиец риба няма :lol:
Жалко, само че я пускат до стената, щото оне браковци де са на стената не и прощават... Дано та риба не си остане на стената, а да се раздвижи и към нулата...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
bessi
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 7:04
Местоположение: Хасково

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от bessi »

Прочетох цялата тема.
Мога само да кажа, че заблудени и подведени има и в двата лагера.
Светът не е само добро и лошо, черно и бяло.
Нито ИАРА Хасково са светци, нито всички "хасковлии" са бракониери.
А да се изказват категорични и крайни мнения, без човек да разполага с цялата информация, си е точно "лаф да става".
Времето ще покаже, кой крив кой прав.

С пожелание за успешен риболовен сезон!
"Отивам на риба" е начин на мислене!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от Emo-83 »

bessi написа:Прочетох цялата тема.
Мога само да кажа, че заблудени и подведени има и в двата лагера.
Светът не е само добро и лошо, черно и бяло.
Нито ИАРА Хасково са светци, нито всички "хасковлии" са бракониери.
А да се изказват категорични и крайни мнения, без човек да разполага с цялата информация, си е точно "лаф да става".
Времето ще покаже, кой крив кой прав.

С пожелание за успешен риболовен сезон!
Разбира се,че си прав. :idea:
Никога не съм имал против Хасковлии.....най-добрите ми приятели са от там.Те са мн. добри риболовци,от които съм се учил на времето.За съжаление поради близоста на водоемите,там са и най-добрите бракониери.
Никога не съм бил против добрите риболовци,а съюзяването им с най-големите бракониери.Не може да ми кажете,че в коалицията БСП,ДПС и Атака....няма комерсиалност.
Нямаше да обеля дума,ако в подписката не участваха най-отявлените мрежари в региона.Да съм в съюз с тях е невъзможно.....независимо от поставените цели,желания и намерения. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
d-r Vetko
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 21:08
Местоположение: Хасково

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнение от d-r Vetko »

http://www.haskovo.net/news/140841/%D0% ... 0%B2%D0%BE" onclick="window.open(this.href);return false;
Зарибен,както никога до сега....
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”