Котви

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

LVitchev написа:И фризер/хладилник де / съм си взел,перфектен ама ще те излъжа колко литра е,голям е и става за сядане и има колелца.Днес завърших котвата,сложих и всички анджаклами и е готова за вода.Така съм я направил че няма закачане,после ще ви кача снимки да видите,как съм сложил отзад една халка и помощното второ въже и стои точно там,където щом дръпнеш ще излиза назад,където и да е закачена.Ако неще,вързвам за борда и тегля с лодката.Ебах я в котвата,двигателя е мощен а лодката тежка,няма лабаво.Що се отнася до виждането,още първите дни на риболова ще се видим на Ивайловград :lol: :lol: :lol: Тази година ще съм дежурен с емо и сигурно ще има още момчета :idea: :idea: :idea:
Ето новите снимки на завършената котва,познайте как няма да я измъкна от камъните ,след като се дърпа на точно определено място :idea: :idea: :idea:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Мнение от nikaro »

:lol: :lol: :lol:
То било котва........ :shock: Аз пък си мислех,че ще го влачиш като трактор из изовира и ще загърляш сометата,като на млада царевичка коренчетата :wink: :D :D :P :lol:

пс.Шегата си е шега :lol: Наистина се е получило супер,Любе и мисля,че с второто въженце няма да имаш проблем със откачането.
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
piars
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:49
Местоположение: sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от piars »

Любо станала е страхотна,а това тъко въженце е толкова здраво че няма да имаш прблми с ваденето :fish3:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

бих ти предложил да вържеш само едно въже на долното гнездо (това за откачането), и да вържеш въжето за второто ухо (там където си закачил веригата) със свинска опашка или дебело влакно. така ще си спестиш второто въже . когато котвата се е зацепила просто заобикаляш от другата страна и късаш слабата връзка

иначе котвата е супер
piars
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:49
Местоположение: sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от piars »

LVitchev написа:
piars написа:Любо станала е страхотна,а това тъко въженце е толкова здраво че няма да имаш прблми с ваденето :fish3:
Дано,и аз така се надявам,но ако трябва ще го сменя с по-дебело.Утре почвам да си правя леглото и няколко канджи за сомчетата тази година Изображение Ще ви държа в течение на новите простотийки,дето ще спретна.Кефа цена няма,важното е да ни е комфортно и удобно в лодката ИзображениеИзображениеИзображение
Аз имах премеждия с едно такова въже и накрая го срязах,че щях да си потопя лодката от дърпане.
Последно промяна от piars на Вто Фев 08, 2011 22:23, променено общо 2 пъти.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

max написа:бих ти предложил да вържеш само едно въже на долното гнездо (това за откачането), и да вържеш въжето за второто ухо (там където си закачил веригата) със свинска опашка или дебело влакно. така ще си спестиш второто въже . когато котвата се е зацепила просто заобикаляш от другата страна и късаш слабата връзка

иначе котвата е супер
Ееееее,браво бе Макс,това е много добра идея,просто не ми е дощло това на акъла.Благодаря ти за подсещането,ще има почерпка.Аз така ловя щука,с горе-долу подобен тарикатлък.С долно олово,коуто е с тънка корда.Когато щуката удари или има драки,които да възпрепятстват ваденето/знаете че е в клоните и драките/ тогава късам оловото и щуката остава само на тройката и си я правя каквото поискам.Как по някога,простичките неща ни спестяват доста проблеми,човек трябва даги знае или да му дойдат на акъла.Е,за това сме тук,да си помагаме :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

piars написа: Аз имах премеждия с едно такова въже и накрая го срязах,че щях да си потопя лодката от дърпане.
Да,ама си с гумена лодка нали :?: :?: :?: :idea: Имал съм и аз такива премеждия :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Мнение от тони котев »

LVitchev написа:
max написа:бих ти предложил да вържеш само едно въже на долното гнездо (това за откачането), и да вържеш въжето за второто ухо (там където си закачил веригата) със свинска опашка или дебело влакно. така ще си спестиш второто въже . когато котвата се е зацепила просто заобикаляш от другата страна и късаш слабата връзка

иначе котвата е супер
Ееееее,браво бе Макс,това е много добра идея,просто не ми е дощло това на акъла.Благодаря ти за подсещането,ще има почерпка.Аз така ловя щука,с горе-долу подобен тарикатлък.С долно олово,коуто е с тънка корда.Когато щуката удари или има драки,които да възпрепятстват ваденето/знаете че е в клоните и драките/ тогава късам оловото и щуката остава само на тройката и си я правя каквото поискам.Как по някога,простичките неща ни спестяват доста проблеми,човек трябва даги знае или да му дойдат на акъла.Е,за това сме тук,да си помагаме :fish5: :fish5: :fish5:
Любо перфектна работа ,даже и шлайфа е минал.Много внимавай каква свинска опашка слагаш, че на един приятел опашката му сряза въжето.Не, че "умника" не беше сложил супер здрава св. опашка-да издържала на вятъра. :lol: :lol:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

тони котев написа:Любо перфектна работа ,даже и шлайфа е минал.Много внимавай каква свинска опашка слагаш, че на един приятел опашката му сряза въжето.Не, че "умника" не беше сложил супер здрава св. опашка-да издържала на вятъра. :lol: :lol:
И това ще го имам в предвид,нали си наясно че ще има проба-грешка,поправителен-грешка,нов поправителен и така,докато се намери най-удачния вариант.




Сега ще пусна едни снимки,да видите една машина,която рециклирах,обаче някои от частите за нея са правени по хавата си/на абсолютен късмет и за проба !!! Бих помолил колегите,ако евентуално знаят къде мога да отида и да видя такава машина,и да поговоря с човека работещ с нея,направо давам банкит :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re:

Мнение от tomik »

max написа:бих ти предложил да вържеш само едно въже на долното гнездо (това за откачането), и да вържеш въжето за второто ухо (там където си закачил веригата) със свинска опашка или дебело влакно. така ще си спестиш второто въже . когато котвата се е зацепила просто заобикаляш от другата страна и късаш слабата връзка

иначе котвата е супер
И по този начин дори и да ти се наложи да я дърпаш с лодката, няма опастност да се скъса тънкото въженце /второто/, а ще можеш да дърпаш мъжката. Аз също мисля, че в този случай където и да е закачена ще излезне, няма да има прошка.
pechenia
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 0:30
Местоположение: Козлодуй

Re: Котви

Мнение от pechenia »

Някой ползвал ли е котва по река Дунав, ако е да, то каква. Говоря за стъклопластова лодка с дължина 6.5м. и ширина 1.45м. Не знам може ли въобще да се задържи такава лодка на силното течение. Такава котва може ли да се използва.http://snimki.be//store/1/781367787656.jpg
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Котви

Мнение от shkarcheto »

Такава каквато си постнал от снимката не става, имаш шанс с такава като на Любо, с доста парче верига и дълго въже ........но на силните течения на места си е трудна работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”