Мнение за стъклопластова лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Ralitex »

Бих искал да ви насоча вниманието към лодката Varan. 15 к.с. мотор ще е достатъчен ли да излезе лодката на глисаж с двама човека и с каква скорост ще се движи!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Сампо,не ми се сърди приятел,ама никога няма да отида за риба с лодка като твоята,ако ще и да е 18,5кг тежка и да ти харчи двигателя заради нея 1 литър гориво на година :idea: :idea: :idea: Аз специално,лодка без конзола не признавам,и никога няма да призная,защото за мене в това да държиш цял ден дръжката като кур и да си постоянно извит на една страна,да ти се завъртят чак дреболиите в корема от това стоене,не ми го хвали.Всеки си прави сметката,а на тебе ти отърва да ти е евтино.Има хора обаче на които не им пука за евтиния или за място,ако ще и три колесара да се наложи да влача за една лодка,стига да ми е кеф,да си прекарвам приятно и да ми е конфортно,другото не ме вълнува.Моя Бостъна ми малее,за това вчера изтеглих от водата,където седеше един Glastron и ще видите след известно време,каква лодка ще спретна от него,бързо,евтино и красиво,с алуминиев под 5мм ламарина,със стени от алуниний 2,5мм,с живарник отзад под пейката,също направена от алуминий и алуминиева конзола в средата.Стол - въртящ се за мене и пред конзолата още един такъв стол за пасажер.Сега ще ви я снимам подготвена са стъргане със флекса,за да заравня всички неравности,после ще има заздравяване на V то на дъното,после ще увелича бройката на напречните поддържащи парчета на алуминиевия под и където може при сглобяването ще играе аргона,навсякъде другаде ще е с неръждаеми видии и болтове,но 70-80% ще е със шевове за да не лънгърка.Кефа цена няма,за това много приказки за леки и малки лодки са излишни,всеки си прави сметката какво му харесва и какво не но да сравняваш твоята лодка с Бостън ми идва в повече,но пък ти си я харесваш и обичаш в което няма лошо и си я карай с кеф.Доста хора като мене,няма да я погледнат даже,ама всеки си е башка луд а ти си с две жълти книжки :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :fish5: :fish5: :fish5: После ще ви кача снимки че тук ми е слаб нета и искат обработване преди да се качат.Лодката съм я изкормил и съм свалил от нейното си тегло при оригиналното изпълнение поне 200кг.Надявам се да и намеря и на нея евтин двигател 30-40кс Ямаха за да лети и очаквайте да я видите после и завършена :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от carbolino »

RALITEX написа:Бих искал да ви насоча вниманието към лодката Varan. 15 к.с. мотор ще е достатъчен ли да излезе лодката на глисаж с двама човека и с каква скорост ще се движи!
Приятел има такава лодка с 15 коня Меркури 4 такта и се движи перфектно.За глисажа дори и с 3-ма няма да има проблем.
mitioooo
Мнения: 110
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 21:17
Риболов: Muharski,Trolling,Spinning

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от mitioooo »

Аз имам варан с 15к.с. 2т. няма никакъв проблем с глисажа с 2 по 100кг. и багаж развива към 35км
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Ralitex »

Благодаря! А резервоар 25 л. влиза ли отзад под седалката?
mitioooo
Мнения: 110
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 21:17
Риболов: Muharski,Trolling,Spinning

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от mitioooo »

ми моя е 12 ама мястото е доста и мисля че без проблем ще влезе
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Ето как съм я разчаркалосал и си я представете вътре навсякъде обшита с алуминиева ламарина,както и два шкафа,отпред един и отзад,също от алуминии,но на задния ще има седалка точно като Линдерите :wink: :wink: :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

П.П А сега си представете и нова боя,както и два огромни сома нарисувани от двете страни на лодката :wink: :wink: :wink: Просто като приключа,няма да има такава красавица :wink: :wink: :wink: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от vestel »

LVitchev написа:Ето как съм я разчаркалосал и си я представете вътре навсякъде обшита с алуминиева ламарина,както и два шкафа,отпред един и отзад,също от алуминии,но на задния ще има седалка точно като Линдерите :wink: :wink: :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

П.П А сега си представете и нова боя,както и два огромни сома нарисувани от двете страни на лодката :wink: :wink: :wink: Просто като приключа,няма да има такава красавица :wink: :wink: :wink: :lol:
Не изглежда крайно зле ... ще имаш забавление през зимата ... и аз се замислям да вляза в боя със нещо подобно 8)
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от GREEN BUG »

Любо,в какъв филм влизаш не е истина(сериал по-скоро).Не бих си го причинил.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

GREEN BUG написа:Любо,в какъв филм влизаш не е истина(сериал по-скоро).Не бих си го причинил.

Имам инсрументите,имам лодката и желанието,имам и знанията да я направя така както искам,само в момента няма финансите за да я направя веднага,иначе за една седмица ще е напълно готова за нова боя,която ще е същата като старата защото ми харесва.Аз я нарязах за 30 минути,навсякъде е измерено и прегледано,до милиметър,сега има един-два дни работа по дъното и новата скара по която ще се завие/захване/ ламарината с винтове.Прави се шаблон ,имам приятел с машина за водно рязане и реже парчета по три метра дълги и по 1,5 метра широки,само трябва да имам парички да си взема ламарината и съм я нарязал за 20 минути.Ще имам играчка да направя захващането на ламарините за дъното и ще се наложи да матирам летвички за които да се захване а дънната ламарина ще опре в страничните и ще закрия ръбовете с алуминиев ъгъл за да скрия цепнатината и евентуални луфтове.Всичко е въпрос на точно мерене и визия,какво иска човек да направи вътре,филма е гледан многократно,не се бой :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от GREEN BUG »

Сега видях,че ламарината ще е само на дъното,мислех,че изцяло ще я обличаш.Бе пак има доста пипане.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Всичко вътре ще е от алуминиева ламарина,до сантиметър,от двете страни,отзад и долу на дъното,като само дънната ще е дебела,но все още не съм решил точната дебелина,въпреки че имам идея,но още не съм решил окончателно.А бе седи и ще видиш :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от GREEN BUG »

Бе аз си седя,даже и лоТка нямам :? .
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от vestel »

Ето малко ламарини 8)

http://stevabg.com/index.php?page=46&ty ... ount=&new=

И документирай всичко, че и мен ме чака такова нещо :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: Купи си материали,идвай и ще ти дам калъпа да си направиш една бе,аз не намерих време да ги почна,но калъпа си седи и чака,само да има кои да се хване и да направи първата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Тази на мене ми е по-лесна защото се иска само обшиване,другото е ясно !!!

Вестел,лодката е здрава и стабилна,това вътре е грозно защото изрязах мата и под него имаше открай до край плотове от дебелите водонепроницаемите уж,които бяха изгнили и напоени с вода,кал и каквото ти мине през акъла :lol: :lol: :lol: Сега,като ги накарам моите да я изсшлайфат цялата вътре и изравнят навсякъде за да пасне и легне дънната ламарина перфектно,ще има поне два тънки нови плата мат и тазе греди които ги виждаш на дъното ще та на квадрати и ще са вътре с нови насмолени и третирани против влага летви,за да се захване ламарината здраво навсякъде :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”