Безжичен (cast) сонар?

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Безжичен (cast) сонар?

Мнение от brum »

Някой може ли да препоръча такъв?

За сега съм се загледал в няколко:

Humminbird RF15 - доволно як, показва размери на рибите, релеф на дъното, дисплей с няколко степени на сиво. Недостатъците - голям, батерията на сонара не се сменя (не че няма да го отворя като свърши и да си я сменя) и има много лоши ревюта, че доста от тия сонари пристигали неработещи (че даже някой от тях били рециклирани). Това последното най ме притеснява. Цена (от щатско) 150 долара.

Humminbird RF25 - подобно на горното, но не съвсем. С по-лош дисплей (не показва размера на рибите, по-ниска резолюция), но пък се закрепя на въдицата директно. За този няма толкова негативни отзиви за неработещи сонари. Цена (пак от щатско) - 70 долара.

Китайски без марка/модел. Примерно този Ама те всичките са почти еднакви. По картинките като го гледам дисплея е малко по-зле от RF25то относно информацията. Плюса е, че батерията на самият сонар се сменя. Цена - пак около 70 долара.

Та да ме насочите към нещо? Бих дал и повече пари стига да съм сигурен, че е читав сонара. Ама Garmin (примерно) нещо не виждам да имат безжични сонари дето да можеш да ги хвърляш с въдица ...
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Re: Безжичен (cast) сонар?

Мнение от brum »

И още нещо да попитам - заслужава ли си да рискувам с два пъти по-евтин сонар от щатско и без сервиз тук? Щото след малко търсене излиза, че щатските (зелените) не ги оправяли тук, а само тия жълтите (на 433мхз) ги приемали по сервизите.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Безжичен (cast) сонар?

Мнение от antivik »

А бе щом продавач в магазин директно ми каза, че не струват, направи си сам сметката що за стока са. По-добре като мене спастри още някой лев от горе и си вземи нещо де си заслужава. Аз си заприходих от нета примерно Пирана 170 и съм си твърде доволен, но ако има други мнения да казват аверите.... :?
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Re: Безжичен (cast) сонар?

Мнение от brum »

Ако ще е piranhamax ми трябва модела 230. Другите нямат безжичен сонар...

И този модел е на приемлива цена в щатите - 180 долара. Обаче остава пак това за сервиза. Има ли някой тук дето да ремонтира щатските варианти?
Аватар
evilduck
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 13:37
Местоположение: търговище
получил Браво: 1 път

Re: Безжичен (cast) сонар?

Мнение от evilduck »

Ако искаш Humminbird RF25 имам един,скоро му купих нов сонда от щатите но не го ползвам.
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Re: Безжичен (cast) сонар?

Мнение от brum »

Ами май искам от по-висок клас. То затова разпитвам :) . Ти със щатския някакви проблеми имал ли си? И какви пари му търсиш?
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Re: Безжичен (cast) сонар?

Мнение от brum »

Хм, тука попаднах на едно китайче дето изглежда читаво. Цената е 61-62 долара с доставката. Видеото му е тук:
Графичен дисплей с резолюция 128х64, като гледам видеото добре се справя с релефа, може да му се наглася чувствителността, сменяема батерия на патето, външна антена. Все хубавини като за 100лв...
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Re: Безжичен (cast) сонар?

Мнение от brum »

Поръчах китайчето накрая. За 85лв и да не става - ще ги прежаля.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”