Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

bountyhunter1 написа: Ето и обща снимка,все едно депутати се снимат пред парламента... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение


........to be continued
Благодаря за добрите думи, имал съм възможност и желание-помогнал съм.... ако не бях видял заготовките щях да си помисля, че са с тегло около 2.5-3.5 грама, а те- въшки :lol:
Bountyhunter1, много зеЙени си ги обагрил...
Тези трупи, от долу, балсови ли са? :roll: :wink:
Виждам, че пратката е пристигнала...
Поздрави! Дерзай!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5843
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1804 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от баш майстора »

мдаааа миришат на Иво и на Спас :D
Златев не го знам как е участвал... може би е наливал на майстора :roll: :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
RustyNail
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 16:17
Риболов: Мач и Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от RustyNail »

Виждам, че петнистите са на мода. Да не оставам по-назад да покажа два петнисти звяра.

Самоделка - 8 сантиметра, 7 грама. Материал - липа. Няма лопатка, щото не съм я измислил. :)
Изображение

Самоделка - 8 сантиметра, 8 грама. Материал - липа. Лопатата е по модел на братята руснаци с цел двойна игра - при бавна и бърза проводка. В легена играе, ама на язовира ще го видим.
Изображение
Ако практикуваш риболов на спининг значи, че си постигнал уважение към рибата и любов към природата!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Страхотни са. Би ли споделил с аерограф ли ги рисуваш ? Неможеш да кажеш, че са рисувани на ръка все едно машините са ги пръскали, страхотна прецизност.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Ооооооо , Цецо , гледам и на моят воблер фото си пущил :mrgreen:

Изображение
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pampo98 »

Ето и моите последни бойци:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Следващите по-добре... :D
Стари Видри
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от bountyhunter1 »

Павел Иванов написа:Ооооооо , Цецо , гледам и на моят воблер фото си пущил :mrgreen:

Изображение
Павка твоя си е твой и в четвъртък, живот и здраве ще си го получиш. И хвани си върни старата снимка на аватара ,че сума ти време се чудих "Къв е па тоо ,та вече и воблер си е избрал от моите." :lol: :lol: :lol:
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

pampo98, забелязвам, че с всеки следващ воблер, направен от теб ставаш все по-добър!
Браво момче, браво! Продължавай все така!
Поздрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

Plat1ka написа:Страхотни са. Би ли споделил с аерограф ли ги рисуваш ? Неможеш да кажеш, че са рисувани на ръка все едно машините са ги пръскали, страхотна прецизност.
Пепи, не знаеш ли, че на lazarin83 му казват, "МАШИНАТА" за оцветяване на воблери? :D
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от bai ves »

:wink: Pampo, добре си обаче едно ще ти кажа. Не оставяй такива груби ръбове и канали по воблерите си. Говоря ти за фолиото и очите. Погледни ги отгоре, зейнали. Всеки остър ръб се чупи при удър. Отделно, че дори лакиран все имаш една единица въздух под финиша. След дори не много хвърляния, уцелвайки камъните и прочие тези ръбчета ще се очукат и воблера ще се напие. За това, първо слагай фолиото, валцвай го перфектно, покрий го и тогава боядисвай. За да запечаташ фолиото трябва да отпуснеш 1 мм горе долу под боята. Ако лепиш външно фолио над боята трябва да си предвидил колко микрона ще бъде лентата, спрямо следващите ръце боя и лак. И си вкопавай очите.
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pampo98 »

bai ves написа::wink: Pampo, добре си обаче едно ще ти кажа. Не оставяй такива груби ръбове и канали по воблерите си. Говоря ти за фолиото и очите. Погледни ги отгоре, зейнали. Всеки остър ръб се чупи при удър. Отделно, че дори лакиран все имаш една единица въздух под финиша. След дори не много хвърляния, уцелвайки камъните и прочие тези ръбчета ще се очукат и воблера ще се напие. За това, първо слагай фолиото, валцвай го перфектно, покрий го и тогава боядисвай. За да запечаташ фолиото трябва да отпуснеш 1 мм горе долу под боята. Ако лепиш външно фолио над боята трябва да си предвидил колко микрона ще бъде лентата, спрямо следващите ръце боя и лак. И си вкопавай очите.
Благодаря ти за съвета! За очите си напълно прав и съзнателно направих тази грешка... Фолиото обаче, дори и да не си личи на снимките, е на нивото на боята, защото е слагано преди нея. Сложих го преди да покрия с кит, като го облепих с хартиено тиксо. Още след китосването фолиото беше на нивото на кита и след като боядисах, махнах тиксото и между боята и фолиото остана един ръб (хартиеното тиксо е било по-голямо от фолиото) и затова изглежда така... Ще се поуча от грешките си :D


[
Mix02 написа:pampo98, забелязвам, че с всеки следващ воблер, направен от теб ставаш все по-добър!
Браво момче, браво! Продължавай все така!
Поздрави!
Благодаря ти Иво! Старая се! :D
Стари Видри
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от maranzika »

pampo98 написа: За очите си напълно прав и съзнателно направих тази грешка...
Това не е грешка и никъде не пише че очите трябва да са вкопани.Аз умишлено съм си поставят такива изпъкнали очи и воблера лови яко.Та рибата си знае какво иска,пък ние да правим каквото смятаме че ни се прави...
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

maranzika написа:
pampo98 написа: За очите си напълно прав и съзнателно направих тази грешка...
Това не е грешка и никъде не пише че очите трябва да са вкопани.Аз умишлено съм си поставят такива изпъкнали очи и воблера лови яко.Та рибата си знае какво иска,пък ние да правим каквото смятаме че ни се прави...
Момчета, то е като в онази реклама за шпековите салами-кой е за наяждане и кой е за мезене... само, че, все пак, някои от колегите ни, се стараят да ползват очички по подобие на очичките, монтирани на болшинството пластмасови (матрични) воблери. Да, признавам, че са ефектни, хващат нашето "око", воблера вече има завършен вид, доближаващ се до истинското око на рибите, но... точно този вид око, което е ползвал pampo98, основата е плоска и за да залепне добре за тялото на воблера, не е лошо да се направи фрезенк (легло), където да се залепи по-сигурно и по-надеждно. Няма нито да съм първият, нито последният, който ще се ядосва, че оченцето на любимият му и най-ловящ воблер се е отлепило, и то защото не сме взели под внимание този факт, който споменах по-горе. Навремето когато аз започнах да си правя псевдовоблери :roll: имаше едни очички на "Балцер", които се лепеха в/у воблера. Бяха от много тънко фолио, което добре се огъваше и прилепваше и към доста закръглени повърхности. Не случайно, воблерите, които са от балса или друг материа, койти "пие" вода очите им се рисуват , вместо да се наранява (разпробива) воблера- за да се залепват очичките. По-бързо е, по евтино и резултата е един и същ. Примери искате ли? Отворете си кутиите и ще разберете за какво Ви писах по-горе!
Аз съм в отпуск, но не всички са като мен!
Лека Ви нощ!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е! Малко почивка..
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”