Борба със съселите

Разправят, че не всичко било риболов.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Борба със съселите

Мнение от esox22 »

Съселът или голямият сънливец е кошмарът за много виладжии. И аз също има какво да разкажа.. :D
Миналата седмица правихме един покрив на бунгало в Батулия.
Батулия е малко тъжно място. Пълно е изоставени вили в които дървета навлизат и създават кошмарни картини.Много от тях са без ток и вода. Пътят е черен и труден. Но преди години хората са ги създали с много ентусиазъм. С лади и москвичи са качвали материали, приятели са идвали да помагат. Правели са големи кюфтета с лук и са пиели студена бира, която едно време имаше истински вкус. Кипял е живот, малките софиянчета са се спускали с шейни зимата.
Сега почти всички са изоставени. Наследници и собственици предпочитат хотели с олинклузиви.
Та за съселите.Бунгалото където бях за няколко дни се обитава от цяла група.По цял ден се бият и гонят.През ноща ги няма , но в към пет се завръщат от гората и обикновено се будиш да псуваш.
Могат да бъдат изтровени, но това е нехуманно. Трябва да бъдат прогонени.
Пускахме им ултразвук, но без никакъв успех.
Измисляме нови варианти:
-глави от скумрия - надаяваме се миризмата на мърша да ги прогони или да дойде бялка.
-димки
-радио вкючено за Зи-рок с акумолаторни батерии за цяла седмица.
-в бгмама пише, че ставало с напръскване с силен оцет или смляни лимони и силна домашна ракия.
Отворих и книга за гардинарство на Светлин Дойчев , вътре се описваше борба със сляпо куче. Цитирам:
-прогонване с димки
-хващане с кукичка.
-отравяне
-Точно повин литър течен азот изсипан в дупката.
-детонатор с два провдника. Това може и да действа, но всъшност си е малка противо пехотна мина. терена не е подходящ за гости.
-застрелване с пушка.
Този човек е издал три книги ако ви паднат на аванта ги прочетете. :!: Но нямаше нищо за съселите.
Надявам се , че съм бил с малко полезен.
:fish4:
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от ЖоретО »

Ти си ми любимият автор, колега! :lol:

Имаш най-силните теми.

п.п. С най-добри чувства :wink:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от te4osoma »

И аз имах премеждия с такова животинче преди десетина години на Елените в едно дървено бунгало /тогава имаше такива/... :D :D третирах го с редица парфюми/мои и на жената / после с някви мухозоли :D блъсках с разни предмети по тавана но файда йок.. :lol: :lol: просто това си беше неговата къща и тва си е :D :D понеже бачках там така и си искарахме лятото в съжителство и добросъседство :lol: :lol: :lol:

в сегашното строителство такава романтика сигурно няма .... :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Борба със съселите

Мнение от hobby »

Вместо радио по-добре пусни запис на бухал или горска улулица. Със сигурност ще изчезнат, но щом са харесали мястото ще се върнат скоро след като записът спре.
Ако нямаш от къде да си намериш записи ми се обади - ще ти дам. Интересно рибешките глави как не са дръпнали някоя котка. Тя също ще свърши работа.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от esox22 »

Благодаря за отговорите! :D
Собственика на бунгалото е доста предпазлив, иначе за бях намери решението;
При комшиите имаще двуметров смок под един варел(той беше убит по късно :( ), местя го на тавана и Той ще затвори хранителната верига.
Там няма ток и затова ще пуска стар веф на батерии и ще тества различни радиостанции, че на радио харчело малко.
Димки с амонива селитра - вода и селитра колкото поеме, добавя се и сяра. Весници или дървени стъготини.Ето и вариант от фермер.бг:
"Разтварят се равни количества вода и амониева селитра или се добавя толкова селитра доколкото може да се разтвори във във водата. В получения разтвор се добавят ситни дървени стърготини ,докато поемат цялото количество от разтвора.. Суши се добре. на слънце или във фурната..
Като изсъхне ,или малко преди това се добавя сяра в равно количество с амониевата селитра.
Със сместа напълних бурканче от детски храни и пробих отвор на капачката с диаметър около 1см..Целта е да не гори, а да тлее в безкислородна среда . Иначе гори и нищо не става."
Може да се сложи и времено една добре осрана котешка толетна на тавана.
В Батулия-вилната зона няма постоянни жители и затова не очакваме котки, а по скоро пор или бялка. Има и язовец но той е дибел и не може да се катери.
Намерих и интерсен материал:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... kF7zDGHIBQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Няма да се притеснявате колеги, скоро ще ни правят по здрави и от роботи :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от LVitchev »

hobby написа:Вместо радио по-добре пусни запис на бухал или горска улулица. Със сигурност ще изчезнат, но щом са харесали мястото ще се върнат скоро след като записът спре.
Ако нямаш от къде да си намериш записи ми се обади - ще ти дам. Интересно рибешките глави как не са дръпнали някоя котка. Тя също ще свърши работа.
А защо не и котка да се закара,защо трябва да се примамва котката :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Борба със съселите

Мнение от shaman »

LVitchev написа: А защо не и котка да се закара :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Викаш храна за съслите да закара ;)
Да я изядат...;)
--------------
http://www.starividri.org
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от LVitchev »

shaman написа:
LVitchev написа: А защо не и котка да се закара :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Викаш храна за съслите да закара ;)
Да я изядат...;)
Не знаех че има мишки които ядът котки,освен в Том и Джери :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Борба със съселите

Мнение от shaman »

--------------
http://www.starividri.org
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от LVitchev »

Шамане,виждал ли си съсели бе брат ми ??? Ако не си,вземи потърси да видиш.Това от клиповете е гигантски плъх и няма нищо общо със съселите,освен това че са от един род.Съселите са дребни като мишлета и са със косми по ушенцата.Те са едни сладички такива,дребни,а аз не съм виждал гигантски съсел.Може и да има,но не и по нашите географски ширини :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от Коце »

Абе вземи един флакон пяна и уплътни пробойните на тва бунгало, тююю! :lol:

егати враго...

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от esox22 »

Пяна вече е слагал собственика. Като отидохме на пода беше все едно сняг е валял. Съселите я бяха изгризали за да си ползват старите изходи.
При новото строителсво бръмбър няма къде да се скрие, но старите тавани за си цяла екосистема.
Таванът е от тънак шперплат и е гъсто осран. Много скверно място - докадето ти стигне погледа - лайна. Просто ще е престъпление към котката. Иначе ако беше чисто и един декоративен пор можеше да свърши работа.
Всъшност само името му е бунгало. Всъшност е четиристайна едноетажна постройка. Две от стаите са само складови защото дюшамето е пропаднало - там е мръстотия и хаос. Вратите са закючват щото може и орки да има :D
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от RUNNING WILD »

съсела както земеровката живее в дупки под земята,често обитава крайбрежни блата и папури прави гнезда и там,хвани ги с капани зареди няколко и зачакай така щи е най лесно и сигурно,пък ако не искаш да ги убиваш ги пусни в другото бунгало,вероятно си складират храна при тебе в някоя кухина за това се връщат,не разчитай на пор,невестулка и тн това са животни който живеят сред хора и обитаеми стопанства там дето няма храна постоянно не ги чакай,котката не знам дали ще ти помогне,много ама много малко котки се бият с плъхове като цяло двете породи се разминават и не се закачат един друг все едно не се виждат....не знам дали ще отрази съселите да ги напада,невестулката ги трепе на 100 процента колкото има,слагай капани с парче кукаляшка суха царевица,яйце от гълъб от яребица кво намериш,сухи стебла от разстение също.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Борба със съселите

Мнение от Коце »

По твоето описание, полу-кенефик е работата! Еми как да стане. Буташ и правиш пак! :lol: Като не се е погрижил собственика, що трябва да търсим извънземни методики и баячки? :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Борба със съселите

Мнение от hobby »

LVitchev написа:А защо не и котка да се закара,защо трябва да се примамва котката :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Котките сасилно териториални животни.Те се привързват към конкретно място. Ако закараш котка тя ще напусне мястото и ще иска да се върне у дома си. А ако примамиш местна, е по-вероятно да се задържи в района.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”