Сонарни снимки и клипове

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от ARK »

Идеални дъги от дълбочина над 100 метра е много добра машина.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от zee »

Понеже знам мястото и кога е правена снимката мисля че това са мерлини / над 200 кг/ който за насмели голям пасаж от 20-30 кг туни... а може и да са акули ...тогава почти няма шанс да се искара туна от пасажа ....е освен главата и..
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от Иво Ломски »

Аз пък си мисля че "пасажа" не е пасаж, а следа от джига, което ако е вярно означава че рибите не са големи.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от zee »

Джиг от 300-400 гр който е 25-30 см под 50-60 м не може да се засече от сонара.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонара и снимки

Мнение от Geo »

zee написа:Джиг от 300-400 гр който е 25-30 см под 50-60 м не може да се засече от сонара.
При 30м. трябва да виждата 7гр.джиг глава идеално/говорим вертикално под лодката/ :wink: .Ако не-просто си пипнете сонара.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от zee »

Geo написа:
zee написа:Джиг от 300-400 гр който е 25-30 см под 50-60 м не може да се засече от сонара.
При 30м. трябва да виждата 7гр.джиг глава идеално/говорим вертикално под лодката/ :wink: .Ако не-просто си пипнете сонара.
Нямам 7 гр а и конците са ми по дебели ,но ще пробвам с нещо възможно най малкото да видя къде и кога се губи от екрана...но явно при мен нещо не е както трябва тогава, щом при вас се вижда 7 гр джиг глава на 30м... Някой има ли снимка с малка тежест на по голяма дълбочина??
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от LVitchev »

Зее,виждаме ги приятелю,аз си виждам даже и чепаренцето,когато си търся стръв и го пускам под лодката с малко олово 5-10гр.Не е лошо да си пипнеш сонара.Има обаче вероятност там на океана при тези течения да ти отнася в долната част при 30 и повече метра линията малко в страни и за това да не ги виждаш !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонара и снимки

Мнение от Tomahawk »

Говорихме за проекцията на сонарите и как те адаптират показанията . При дълбочина 150м без орязване на определени метри няма как да се види на 10-15см екран по вертикала. Ако постепенно пускаш надолу и подаваш дълбочина съответно на сонара ще го виждаш и на по дълбоко. един вид зум от 50 до 60м . от 80-90 и така ..
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от zee »

LVitchev написа:Зее,виждаме ги приятелю,аз си виждам даже и чепаренцето,когато си търся стръв и го пускам под лодката с малко олово 5-10гр.Не е лошо да си пипнеш сонара.Има обаче вероятност там на океана при тези течения да ти отнася в долната част при 30 и повече метра линията малко в страни и за това да не ги виждаш !!!
ооо да ... те и сондите са с много ..много тесен конус..25m диаметър на 100 м..на 20м е само 6 м..и току изчезне
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от Иво Ломски »

Това което виждам на моя сонар при вертикално пускане и вдигане на джиг или дори на оловото при неподвижна лодка е същото което се вижда на снимката, която Зее пусна. Ясно се вижда как в началото джигът е пуснат на дълбочината на която се намира първата риба. След това се появява нова риба, която е на по-плитко и колегата веднага вдига джига на по-плитко. Последната риба изчезва и джигът отново е в придънния слой. Вижда се и влакното, даже мога да се хвана на бас че е конец, а не монофил. 100% съм сигурен че със достатъчно мощен сонар и при подходящите настройки 146 метра не са проблем да виждаш какво се случва под лодката :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от LVitchev »

Томахавката е прав,това наистина е така за по-големи дълбочини.На 15 э-20 метра се вижда джига и без зум,проверено :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от zee »

Иво Ломски написа:....... 100% съм сигурен че със достатъчно мощен сонар и при подходящите настройки 146 метра не са проблем да виждаш какво се случва под лодката :wink:
За съжаление над 100 те метра си е бая проблем това....не става въпрос за дъното ..то си се вижда и на 200 и 300 м...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от ARK »

Иво Ломски написа: 146 метра не са проблем да виждаш какво се случва под лодката :wink:
Не бъди толкова сигурен, щото инвестицията за машина е доста сериозна да виждаш риби над 100 метра :wink: Само който е минал по "пътеката" знае какво е необходимо :)
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
malki9
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 21:35
Местоположение: Aсеновгад

Re: Сонара и снимки

Мнение от malki9 »

моя сонар е пираня макс 170 (от най простите) :(
последния път на Кърджали при дълбочина 45 м. на 35 мярнах един едрак и му пуснах.
всичко се виждаше съвсем нормално, олово и стръв, без зум :D
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от ARK »

35 метра е като 3,5 :) точно тоя дълбокомер ми е много интересно кво показва от оловото на 35 метра, но трябва снимка да пуснете.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”