питане за мавер компетеишън 151

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от pescaBG »

Жеги и то големи ,
ама миналата неделя на Сан Хуан на мач закачих две от тия испанските мренки средна ръка , първите 2 минути развиваше 0.20 основно без никаква идея как да го спра със Страдика към то 50 -тина метра , след това излиза лесно , та си мисля затова тука трошат топсети без значение какъв е ластика , по скоро е до ръката и начина на приклякане и навеждане :D , както казва Коцето
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
antonsvet
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 17:08
Риболов: на плувка и фидер
Местоположение: Ямбол

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от antonsvet »

днес си разглеждах щеката и ми направи впечатление че 5 коляно на резервния топ сет е доста по голямо от оригиналното вярно че оригинала има лек ремонт но такава разлика едва ли та питането ми е колко трябва да е 5 коляно дълго и резервното 5 коляно и трябва ли да имат разлика :D
Пази природата чиста!
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4687 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от outsider »

Може ли да поспамя малко? :oops: :wink:
Онзи ден открих , че собствениците на сайта matchangler.com най-после са се вразумили , и са се отказали от идеята за платена информация. :lol:
И си чета аз репортажа от европейското в Мерида миналата година , и попадам на това :

http://www.matchangler.com/internationa ... -crop.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Цитирам :
Split, snap and bye bye
These carp bear no comparison to those in the UK commercial arena. :idea: They were river carp, pristine in appearance and of solid build, many of which had never been caught before, therefore didn’t know the meaning of defeat. Even fish of a kilo put everything into avoiding the landing net. Numerous poles met a ‘splitting’ fate, during practise sessions, under the powerful surge of larger fish, in fact, several pole sections were seen travelling towards Portugal, including a few from Des Shipp’s collection!
:twisted:

И още :
Even with main lines approaching 0.25mm and hooklengths between 0.18mm and 0.22mm, :wink: some of these fish simply snapped off when given too much pressure. I witnessed Sean Ashby frantically pulling in his white Hydro, after hitting a fish with less than one minute left on the clock. As he was counted down by his bank runner, Sean brought in as much elastic as possible to keep pressure on the fish, only to see the rig part company with just a few seconds remaining.


:idea: :idea: :idea:

сори - ама просто не мога да се сдържа ...... КАЗВАХ ЛИ ВИ АЗ?!? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от Коце »

Шарлатани! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
nikolaiiliew
Мнения: 147
Регистриран на: Съб Юли 21, 2012 18:37
Риболов: Pole, Feeder, Match & Bolo Fishing
Местоположение: Русе

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от nikolaiiliew »

outsider написа:....КАЗВАХ ЛИ ВИ АЗ?!? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не съм се и съмнявал :) :D
Николай Илиев
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от Reptile »

outsider написа:Може ли да поспамя малко? :oops: :wink:
Онзи ден открих , че собствениците на сайта matchangler.com най-после са се вразумили , и са се отказали от идеята за платена информация. :lol:
Не думай друже! Т'ва много арна информация бре!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от Reptile »

outsider написа: ...therefore didn’t know the meaning of defeat...
Т'ва ме изкефи най-много.
"Sean brought in as much elastic as possible to keep pressure on the fish, only to see the rig part company" - т'ва не го разбирам добре, я помогни с превода.
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4687 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от outsider »

Reptile написа:
outsider написа: ...therefore didn’t know the meaning of defeat...
Т'ва ме изкефи най-много.
"Sean brought in as much elastic as possible to keep pressure on the fish, only to see the rig part company" - т'ва не го разбирам добре, я помогни с превода.
"Шон изтегли максимално количество ластик , за да държи рибата под натиск , но в резултат на това загуби цялата линия.." :lol:

Предполагам че е ползвал пула бънг , не съм запознат с новините по въпроса , по мое време в испания не се разрешаваше да се пипа ластика с ръка , и подобни изобретения бяха строго забранени. :?
Що се отнася до избора им на ластик - бяло Хидро , това само показва коко зле са преценили силата на испанските шарани ! Даже и сивия ластик ми звучи хилав , обаче - те тука е ключа от бараката! - черния пък е прекалено твърд :idea:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от Reptile »

outsider написа: "Шон изтегли максимално количество ластик , за да държи рибата под натиск , но в резултат на това загуби цялата линия.." :lol:

Предполагам че е ползвал пула бънг , не съм запознат с новините по въпроса , по мое време в испания не се разрешаваше да се пипа ластика с ръка , и подобни изобретения бяха строго забранени. :?
Що се отнася до избора им на ластик - бяло Хидро , това само показва коко зле са преценили силата на испанските шарани ! Даже и сивия ластик ми звучи хилав , обаче - те тука е ключа от бараката! - черния пък е прекалено твърд :idea:
Мерси за превода.
И аз така го разбрах, но все пак "only to see the rig part company" ми дойде над нивото на разбиране на рибарските термини.
И на мен бялото хидро ми се струва абсолютно непригодно за шарани. Сивото също не е нещо особено. Ползвам черно и го намирам за приличен ластик, но не бих го нарекъл мощен. Какво значи "твърд ластик" за черното хидро не го разбирам, при положение, че влакно 0.145 (COLMIC STREAM) е достатъчно здраво да разпъне почти до край черно хидро, ако наведеш топ-сета. Това е мъртво усилие от над 2 кг, които можеш да пробваш да увисиш на черно хидро и да видиш, колко остатъчна еластичност ще има...не много...да не кажем никаква. Дори влакно 0.125 разпъва максимално черно хидро преди да скъса, тествано лично от мен.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от Чичо Веско »

Reptile написа: Дори влакно 0.125 разпъва максимално черно хидро преди да скъса, тествано лично от мен.
Ами това значи, че трябва каквито са ти влакната - такива трябва да са ти и ластиците!
С други думи: вземи си едно кухо ластиче на същата фирма и си гледай кефа :idea:
:wink:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4687 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от outsider »

Reptile написа: И на мен бялото хидро ми се струва абсолютно непригодно за шарани. Сивото също не е нещо особено. Ползвам черно и го намирам за приличен ластик, но не бих го нарекъл мощен. Какво значи "твърд ластик" за черното хидро не го разбирам.
Ми , има шарани и шарани...английските явно си се ловят с бялото Хидро без проблем. Аз доста хареcвах сивото , и съм брал много големи ядове с черния хидроластик , включително крайно незадоволителни резултати от състезания с много риба :evil: , на които откачените риби сигурно бяха повече от тезив живарника. :?

Къде е предимството на Хидрото пред другите ластици? Сравняваме един Хидроластик с еквивалента в милиметри на ....Колмик , да не се сърди Чичо Веско :wink: - да речем - 2.5 мм. Рибата тръгва навътре , и примерно първите метър и половина - два , усилието , което тя прилага за изтеглянето на двата ластика е едно и също. После , Хидрото си показва рогата , и рибата трябва да се напъне доста повече. И съответно - при прибиране на ластика , с Хидрото я изкарваш по-бързо. 8)
Прекрасно! Супер! Най-най-най-най...И си накупих аз Хидроластици , все едно съм акционер на Дайва. :lol: Обаче всичко се плаща на тоя свят - точно понеже Хидрото внезапно се "втвърдява" при определено разтягане , докато другия ластик работи равномерно , с хидрото откачените и скъсали риби са в пъти повече. :idea:
Извод - и това е горчив опит и за мене не подлежи на съмнение :evil: :

при ползването на Хидроластик сe налага употребата на по-големи куки и по-дебели поводи в сравнение със същия номер кух ластик на друг производител.
:idea: :idea: :idea:

...c всички произтичащи от това последици. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от пламенхимекс »

От 4 години ходя само за шарани и всички хидро ластици ги подарих на приятели и ползвам само кухи 3мм и 3.5мм ако Веско почерпи може да кажа и марката. :lol: :lol: :lol:
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от Reptile »

outsider написа: Обаче всичко се плаща на тоя свят - точно понеже Хидрото внезапно се "втвърдява" при определено разтягане , докато другия ластик работи равномерно...
А аз твърдя, че при еднакъв външен диаметър кухия ластик се втърдява по-внезапно и от по-малко усилие в сравнение с хидрото. Колегата пламенхимекс си е избрал 3 и 3.5мм ластици - да те няма да се одървят, като черното хидро (при същото натоварване), а ще продължат да работят, но са двойно по-голямо лице на сечението, което ми се струва да има значение. Гледам, че и Иво си монтирал един 3мм кух на БРУНИНГ-а и ми разправя, как работел по-меко, ми сигурно работи, като едното е 2.2 мм, а другото е 3 мм.
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4687 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от outsider »

Reptile написа:
outsider написа: Обаче всичко се плаща на тоя свят - точно понеже Хидрото внезапно се "втвърдява" при определено разтягане , докато другия ластик работи равномерно...
А аз твърдя, че при еднакъв външен диаметър кухия ластик се втърдява по-внезапно и от по-малко усилие в сравнение с хидрото.
И си абсолютно прав - просто говорим за различо "втвърдяване" :wink: :lol: .
Аз нямах предвид момента , в който ластика е стигнал крайната си точка нa разтягане , и става като въже , там всичко е ясно - става дума за усилието , докато още има поне 50% до тази точка. Хидрото започва да "работи" сигурно към третия метър , и с всеки изтеглен сантиметър става все-по твърдо...Това звучи малко объркано :roll: , да речем че става нещо такова : за изтегляне на два метра ластик - Хидро и друг кух , е нужно усилие от две кила ( примерно). За изтеглянето на третия метър , обикновения кух ластик изисква 2.2кг , Хидрото - 2.5 кила. За изкарване на пет метра , обикновения се натоварва с 2.5 кг , Хидрото - с 3.5.Преувеличавам , разбира се , но идеята ти е ясна - когато двата ластика са изтеглени на 70% от възможността им за разтягане , Хидрото има нужда от поне 20% повече усилие...и оттам Пламен е прав - с по-дебел кух ластик действително се откачат по-малко риби отколкото с един номер по-тънко Хидро.
Естествено , има и случаи , в които има нужда от як ластик - тръстики , закачки , лилии :wink: - и такива дни , в които рибата приема всякакъв повод и всякаквa кукa- тогава Хидрото е непобедимо. Аз вече нямам такива условия на риболов , а ти?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: питане за мавер компетеишън 151

Мнение от Reptile »

outsider написа:Аз вече нямам такива условия на риболов , а ти?
Много правилно си описал идеята на хидрото.
За река според мен е по-добрият ластик. Аз съм тествал с не един кух ластик и за река идват ненужно меки, което води до слаб контрол в близка дистанция и всички произтичащи от това неудосбства. В хидрото винаги остава по малко еластичност, независимо че дърпаш яко през бънга. Това естествено може да се симулира с по-дебел кух ластик, но ми разваля баланса на щеката, а аз съм особено чувствителна персона на тема баланс на 13 м.
И това е малко снобско, защото за реката плътните ластици на MAVER(скъпата серия) са перфектни и в пъти по-евтини. Ама ползвам и двата варианта.
И на финала - при нараняване хидрото е страшно здраво, даже останало на половина, в сравнение с обикновен кух ластик.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”