Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Гледам, че сега фолиото е на мода и си викам - чакай да не изоставам от модните тенденции :D.
Една идейка, за всички, които имат проблеми със скриването на ръбовете на фолиото - ами, не ги крийте :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::

Изображение

Поздрави
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от bai ves »

Гаранция, че ще лови, много е естествен, отлично приятелю :fish2:
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

Христо Златев,Fisherman66,PUX всички правите страхотни воблери,поздравления за което :D !От вас съм се учил :wink: . Fisherman66 винаги съм се кефил на уникалните ти разцветки!
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от sleepwalker »

Намерих малко време и след като преборих мързела, издялках още един дребосък 4-сантиметров :lol:

Изображение

Май вдигнах прекалено нагоре носовата халка и ми се струва, че няма да взема дълбочина, а ще се върти по повърхността, но ако трябва, ще я кривя допълнително. :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от sleepwalker »

Да продължа раираната серия с три леко преработени и пребоядисани стари бройки. Най-долният не ми се получи добре, не знам що. :oops:

Изображение
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

Колега, внимавай да не преизпълниш "нормата" :fish6: :wink: :D Септември е още далече, далече...
Връщаш се назад в развитието си, ми се чини...
"Жълтият затворник" беше уникален!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Dare
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 8:54
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Dare »

Включвам се и аз. Започнах да се занимавам с воблери преди два месеца. След интензивно изучаване на теорията, последвано от практика, съм готов с първата серия:Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от bai ves »

Екстра, за начало си отличник. Воблерите ще ловят естествено. Много се радвам, че се развива българската школа... само като знам какви майстори оставиха да пишат. Например аз ловя предимно с воблер на Ванката, на Иво( сорка човек, потъващ е но взема 2.5 м дълбочина и ме устройва. Не се сдържах но, където и да е по реката ще вляза и ще го взема ако го закача, аз по клони не хвърлям ) Та освен тези мятам с на Жорката - Бичето, Попер на един пловдивчанин,,,, другото са моите неща. Ама някак си е красиво и много интелигентно да знаеш, че притежаваш само бг хенд мейдове.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от sleepwalker »

Mix02 написа:Колега, внимавай да не преизпълниш "нормата" :fish6: :wink: :D Септември е още далече, далече...
Връщаш се назад в развитието си, ми се чини...
"Жълтият затворник" беше уникален!
Каква норма, аз вече съм преизпълнил петилетката - колкото толкова, не съм фабрика. ;) Пък това за връщането не го разбрах, май не прочете, че последните три са стари с нови дрехи, но смятам, че сега са по-хубави от преди (айде, без последния, знам си) ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Dare
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 8:54
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Dare »

Извинявам се за качеството на снимките...
donchev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 21:25
Местоположение: Chirpan
получил Браво: 12 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от donchev »

Включвам се и аз. Започнах да се занимавам с воблери преди два месеца.

Браво ,Колега ако това е началото незнам какви красоти да очакваме за напред.Продължавай все така и успех.
Dare
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 8:54
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Dare »

Благодаря, колега! Първата партида изобщо не стигна до боядисване, защото не издържа теста на вода. Снимките по-горе са на втората партида.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

Поздрави Dare,и на мен ми харесват!И очичките са добре :wink: !И правилно си постъпил като правиш проби преди боядисването :wink: . Личи си,че си чел форумите между редовете :D С аерограф ли пръскаш :roll: ?
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Dare
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 8:54
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Dare »

Благодаря, колега. Оцветявам само със спрейове.
Dare
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 8:54
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Dare »

А колкото до четенето- да, изчетох всичко, което намерих по темата! Има предостатъчно информация и особено начинаещите не би трябвало да задават въпроси в началото. А да се хвърлиш директно на дялкането, без преди това да си разучил теорията , е сигурна рецепта за главоболие и много неуспешни опити...
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”