--Как да кльонкаме

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от Emo-83 »

magiosnika написа:
Emo-83 написа:А на кой вид кльонкане не се лови.....да попитам,като лаик :!: :roll:
Ами нали другото ти АЗ е много мислещо и успеваещо и хипер много знаещо - попитай го в съня си :mrgreen:
Пики, успех с развитието на темата :wink: :lol:
Научи се да отговаряш на въпросите.Другото ми аз не е твоя грижа,нито повод за писане в този форум.
Кажи,на кой вид кльонкане не се лови риба.Отговори веднъж на един въпрос свързан с риболова.....стига си се интересувал от мене....жив съм още и ги ловим,ако това те успокоява.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от Diman »

magiosnika написа: Ами щом е дал тоя клип с такава цел, значи сериозно ни е взел на подбив :wink: То и външният му вид го издава,че се гъбарка :D На Диманчо мога да му кажа, че и странично да кльонкаш пак ще хващаш 8) Братушките редовно така си бачкат и си ловят доволно добре. Дали на нас ни харесва звучението на техните кльонкове е без значение.Фактите показват, че това е най често употребяваната форма на кльонк там. Не виждам за какво да му се впрягам на тоя момък. Нека си квочи както си иска - негова си работа :D
Не приемай нещата от лошата им страна. Защо е пуснал клипа той си знае. Не е важно.
Ловим на кльонк за кеф. За отмора. Зареждаме се с енергия за година напред. Когато тялото е в неправилно положение си е чанч, тормоз, а не кеф. Кльонкането встрани също изисква допълнително старание и внимание. А кльонкането е навик, за който не трябва да мислиш. Ръката се движи сама.
И аз това казах, че кльонките ще извадят звука, но пича се лиготи. Фен съм на елипсовидните и най-много вдигания имам с елипсовиден вдлъбнат, включително тройка скул топарлаци на мястото, където Краси ковна 112. Вече са трима и ме чакат :wink: Радостното е, че костурите пораснаха. Вече не са по 400гр. :D
stef 72
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 19:06

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от stef 72 »

Emo-83 написа:А на кой вид кльонкане не се лови.....да попитам,като лаик :!: :roll:
креватното
malki9
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 21:35
Местоположение: Aсеновгад

Re: Как да кльонкаме

Мнение от malki9 »

майтапа на страна, не знам защо но в началото като се учих, имах повече удари.
сега тропам по-добре, с по-хубави кльонкове ама неще :roll:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как да кльонкаме

Мнение от VARHARA »

malki9 написа:майтапа на страна, не знам защо но в началото като се учих, имах повече удари.
сега тропам по-добре, с по-хубави кльонкове ама неще :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Май при всички е така. Кат замайсторейте и няма друс :lol: :lol: :lol:
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от Diman »

Сега намерих време да прочета цялата тема и ми хареса, че в нея са казани доста важни неща, макар и не по категоричен начин(както обикновено аз съм свикнал да се изразявам).
Конкретно по темата към момента мога да кажа следното. Сома се вдига(реагира) моментално само на добре изпълнени, чисти звуци(от трептения не разбирам и не искам да разбирам). С труден кльонк(любителски) и в тъмното, ми се случва да направя една по-лоша серия(къде ли е водата :D )- сома не реагира. След кратка пауза(и аз амбициран 8) ) правя серията както трябва и птичето се изстрелва като торпила.
За броя на ударите, според мен е важна дълбочината. На по-голяма дълбочина- повече удари(4-5). Но един- никога не е достатъчен(нулев ефект).
Според мен има 2 метода на кльонкане. С първия се проверява активността на сома. Ако не става со кротце и со благо, се прилага втория. Принуждаваме сома да убива. Вервайте ми, има ефект :D . Абе, много ми е беден речника. Хич не ми се удава да обяснявам.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от yankosan »

Diman написа: Абе, много ми е беден речника
:D Радвам се че прописа :wink: Как ти е ракийката за гости :wink:
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от Diman »

Обогатяваща речника.
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Как да кльонкаме

Мнение от Yco-Camel valley »

При кльонкането всеки трябва да следва своя стил, за да има успехи. Взимаш най-доброто от най-добрите и добавяш нещо свое... или нищо не взимаш.... :lol: .., а генерално променяш стила... :mrgreen:
Така беше и в големият спорт:
При плуването на времето се наложи стил кроул, след това стана Свободен стил...
При скока на височина беше коремно-претърколящ, откакто Дик Фосбъри му разказа играта...сега всички скачат Фосбъри... :lol:
В скибягането беше "класическият стил" докато се появи новата техника - "кънковидна стъпка" въведен от норвежците или свободен стил -отново... :wink:
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от Diman »

Yco-Camel valley написа:... Взимаш най-доброто от най-добрите..
Четеш, ходиш и пак четеш. Това е начина, когато си сам. След като се натрупа опит, старите постове имат съвсем друго звучене.
А кльонка трябва да е добър, да ти пасва и да работи почти сам- с много лек контрол. Ако не е така, значи уреда който държиш е една алтернатива.
Кльонка се само и единствено от лодка. От твоята лодка!
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Как да кльонкаме

Мнение от Yco-Camel valley »

С първият човек с който се запознах от този форум е КРАСИ112, другите двама ги знаете, а 4-ят е Н.Г. Други не познавам, да не ми се бърка стила дип. :lol: Случайност или не...това е .... :wink:
Я познайте сега, кой ще следващият хванал "Големанова" а?... :lol: , някой от вас да е улавял случайно повече от първият и последният? :lol:
Много ми е чудно, как кльонковете на Н.Г. фатат... :D ., но железно фатять... :mrgreen: :lol:

Като се срещнеш с Господ, ти казва слушай Мене, не чети книгите.... :lol:
Като четеш книгите - пише слушай Господ, кво четеш бе будала...:lol: :lol: Никъде не е споменато за форумите.... :lol:

Ще видим другата седмица, Кой прав..., кой крив.... :lol: :lol: .
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от Diman »

Yco-Camel valley написа:.....кльонковете на Н.Г. ....слушай Мене, не чети книгите.... :lol: ....
Н.Г.- това човек ли е?
Че форумите няма да ти хванат сома, това го знае всяко дете :idea: :wink:
Както няма и да прочетеш(освен от мен) как трябва да се кльонка!
Виждам, как на "траулинг" с "трайлери" се търмъчат десетки сомчета. Пред очите ми. Но за двата цвята на успешния воблер няма да прочетеш НИКЪДЕ в този форум :wink:
Всичко е вятър и мъгла, брат! :tup: Ще хване този, който ходи!
Все пак съм благодарен на Франко и Калинукс. Научиха ме на нещо. Какво е то ли? Ами това...да бъда различен от форумен член. Дано, колкото се може повече млади ентусиасти прочетат това.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от yankosan »

Diman написа: Н.Г.- това човек ли е?
Има предвид Николай Гълъбов от Ивайловград!
Diman написа: Ще хване този, който ходи!

:wink: :tup:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от carbolino »

И да не ходим пак се хваща на машинките с тока. :evil:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Как да кльонкаме

Мнение от yankosan »

carbolino написа:И да не ходим пак се хваща на машинките с тока. :evil:
Ера стига с тоя ток :evil: Оня в Сирия пусна зарин на народа си...аре ходи ги трепи тези с тока :idea:
Търся си токова машинка за зарин :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”