Облекло за риболов с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от anastas_peykov »

Забравих да отбележа че костюма за туристически каякинг има качулка за главата която се прибира в яката.

Жълтия е туристически костщм а синия явно не е
Изображение

А от тези сигурно поне 10 човека са с такива костюми купувани от там
Изображение
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от RIMOHIT »

Маншоните са ясни... въпроса е от ползвателите дали има отзиви за мембраните ...дали не са вече здали багажа и да пропускат далеч под границата си ..
Ще го преслушаме магазинчето...Мерси
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от anastas_peykov »

Ами щом ги купуват и го ползват значи са добре.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от vesko1234 »

RIMOHIT написа:Според мен НЕ!Това е облекло , което да ти топли , докато ловиш на лед и при екстремна ситуация на пропадане да те спаси , държейки те отгоре . Това е далеч от комфортното състояние , което е необходимо да си прекараш добре в каяка при ниски температури ! Ако каяка ти е порядъчно сух при температура 10 градуса вероятно ще ти е топло с костюма а на краката ще ти е студено , защото си ги намокрил при влизането.
Със сигурност ако ще го пазариш специално за каяка са пари хвърлени на вятъра (според мен)!
Този път първо го купих, а после попитах, ама мисля че ще ми свърши някаква работа. Пробвах го седнал в един леген с вода- не пропуска. Мисля септември- октомври да му ползвам предимно долницата, а отгоре с фанелка или едно мушамено яке за дъжд имам. Освен това докато греба се сгрявам и мога и без горница, а после като кибича и ми стане студено да се намятам. Горницата мога да я ползвам и за ежедневни ситуации зимата.

Знаех за опцията за сухия костюм, обаче обичам да ми е широко около врата а и мисля че прекалено ще се изпотя докато стигна до мястото за риболов. Особено като се има впредвид че съм с надуваем, а често се налага да гоня някой колега с твърд :)

За краката- неопреновите боти на теория би трябвало да топлят и мокри, мога да взема и неопренови чорапи. Като захладнее ще видим как ще е на практика и ще напиша отзиви. Иначе досега не ми се се е случвало да се обръщам с моя каяк, независимо от вълни и прочие. Ако случайно се обърна при 10 градуса вода ще приключа с риболова за деня ,ще си събера партакешите и здраво гребане по-най краткия маршрут към брега :)
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
sadechev1
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:29
Местоположение: бургас
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от sadechev1 »

За краката- неопреновите боти на теория би трябвало да топлят и мокри, мога да взема и неопренови чорапи.
Би трябвало ама не топлят,дори и с неопренов чорап 5мм.Държат топло само във водата,като те одуха вятъра в каяка,първо започват да ти изстиват краката през мокрия неупрен.Аз,за себе си съм намерил решение като ползвам латексови чорапи,другият по-удачен вариант е сух костюм.
STEALTH 12
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от anastas_peykov »

Веско, това което си купил е добро въпреки че ми се струва че ако седи задника ти дълго време у вода с тоз костюм ше се накисне. Ти и без туй с надуваемият ти каяк няма как да се обърнеш, освен ако не се спукаш и издишаш. Но ти докато потънеш ше облечеш на бързо някой неопрен или ше издрапаш до брега.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от RIMOHIT »

То нямаше смисъл да го коментираме , след като е пазарено .Сам за себе си ще прецениш дали става.
При ползването на разни панталони от дъждобрани го има следния момент , колкото и да съм пристягал крачола с разни ластички и .т.н. Влиза вода от там и като си сгънеш крака в коляното и от крачола водата се излива на дупарата... Пробвай при теб дали го има този момент ама докато е топла водата , че иначе е неприятно и търси варианти да го избегнеш.
hobie revolution 13
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от gogo26 »

anastas_peykov написа: Но ти докато потънеш ше облечеш на бързо някой неопрен или ше издрапаш до брега.
:lol: :lol: :lol: Насе ти ма скъса :lol: обличал ли си набързо неопрен....?
С огромно удоволствие бих гледал,с бира в ръка,как някой облича набързо неопрен в спукан надуваем каяк някъде в морето... :lol: :lol: ...трябва да е най-малко черна нинджа :lol: .
Hobie Mirage Outback
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от anastas_peykov »

Късия неопрен се облича бързо
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от vesko1234 »

Мерси за насоките. Най печелившата тактика се очертава да бъде да навивам крачолите над коленете, да прецапам бос в прибоя и след това в каяка да се избърша и да обуя сухи чорапи и сухи неопренови боти. В надуваемия каяк краката ми са на закътано място и няма да ги пръскат пръски и да ги духа вятъра. Аз спадам малко към категория лодки. Иначе къс неопрен имам, ама няма смисъл. Плаващия костюм е с пореста материя подобно на неопрена и при инцидент ще топли на същия принцип.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Обличаш си и си обуваш там нещата с които си решил да бъдеш на излета. Когато влизаш нахлузваш едни такива ботуши върху твоите обувки,боти ,неопронови чорапи или с каквото с обут и яхаш каяка:
http://prodavalnik.com/himicheski-botus ... -i25722007" onclick="window.open(this.href);return false;
После ако искаш вътре си ги махни. Вършат перфектна работа.
Hobie Mirage Outback
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от ro666koto »

Днес обикалях малко за дрешор, ама нема. Другата седмица ще продължавам да търся.
Ако може да ме насочите към някакви магазини в София, защото след 2 седмици заминавам командировка в Сърбия и по всяка вероятност ще мина през София. Знам ли, може и да си харесам нещо от там между плескавиците ;) :lol:
RTM Tempoooo
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от anastas_peykov »

Дрехи се купуват от интернет особенно ако си с екзотични размери.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от vesko1234 »

Взех си химическите ботуши и ги пробвах. Най много да влязат няколко капки вода в прибоя при качване. Хубавото е че после мога да си пусна краката във водата от двете страни на каяка, както имам навика да правя.

Взех си и едно неопреново яке, отвътре полар за 16лв от една втора употреба за работни дрехи. Има ластик да се стегне на кръста и велкро на ръкавите. През плата не пропуска вода изобщо, през шевовете може да пропусне при по-продължителен дъжд, но за водни пръски и вятър не пропуска. Ако вземе да спарва може да се разкопчее или да се свали. Удобно е и мекичко. Доколкото имам опит с неопрените при аварийна ситуация и 15-16 градуса вода ще направи плуването към брега далеч по-комфортно :)

Трябва да видя и някакви рибарски неопренови ръкавици като захладнее. Да ми препоръчате нещо топлещо и функционално?
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 304 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от DOCTORA »

"Доколкото имам опит с неопрените при аварийна ситуация и 15-16 градуса вода ще направи плуването към брега далеч по-комфортно "

Основно правило на бъкаря - никога не напускай каяка за да плуваш към брега! Стой с каяка! Качи се обратно на каяка!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”