Дрелки и бъркалки

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

Мале Жоре, добре, че не си спинингист!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Георги Кръстев »

АААА не е верно и аз ги фатам вече с джилязу и дръу... :lol:
Изображение
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Lecho
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 20:17
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Lecho »

Жоре има грешка, ползваш много по-добра машина /BDF 456RFE/

Изображение


Относно това кой с какво ще бърка захранка, ами всеки според разбирането си и естествено според финансовите възможности.

Колега outsider радвам се, че съм успял да Ви разсмея доста, но нека да погледнем практично на въпроса зададен от колегата, той ще инвестира сума доста над 100 евро за акумулаторен винтоверт. Питането е за много добра марка, а конкретният модел е компактен, добре балансиран и не на последно място оборудван с новата 4.0 Ah Li-Ion батерия.

И при машините важи правилото, което е при риболовните такъми: коя марка предлага добро оборудване, съответно добро гаранцинно и извън гаранционно ослужване, разбира се и достатъчно бърза реакция при дефект.

А предполагам на всички е ясно, че при акумулаторните машини, нещото което първо дава фира е батерията. Естествено при Li-Ion-та серия цените на батерия с 3.0 и повече Ah-ве започват от 300.00 лв., и вървят нагоре в засимост от марката, ако нещо се случи, то обикновенно е след шестия месец и ... тогава тръгват проблемите, а и доста познатото на всички ни вечно мрънкане: "ако това го знаех преди да си дам парите, можеше да устискам още малко, да дам лев отгоре, но да си спестя сега главоболието".

Затова ето какво аз знам като информация относно гаранционните условия на изброените в последните коментари марки на територията на България:

- Sparky - машини за физ. лица 24 м/ за фирми 12 месеца, серия машини HD - 36 месеца /разбира се след регистрация за удължаване на гаранцията/.
Всички типове акумулаторни батерии и зарядни устройства - 6 месеца

- DeWALT - машини 24 месеца, акум. батерии и зарядни устройства - 6 месеца.
Като има вариант в зависимост от вносител и след регистрация за удължаване на гаранцията, човек да получи бонус още една година гаранция, т.е. 36 месеца но само за машината

- Makita - 36 месеца отново след регистрация за удължаване на гаранционният срок.
Li-Ion акум. батерии от 01.02.2013 - 24 месеца.
NiCd, NiMh и зарядни устройства - 6 месеца
Извършване на гаранционен ремонт в рамките на 48 часа от постъпнето на машината в сервиз

- Festool - 36 месеца също след регистрация за удължаване на гаранционният срок - машини, акум. батерии и зарядни устройства.
Извършване на гаранционен ремонт в рамките на 48 часа от постъпнето на машината в сервиз

DeWALT от края на лятото стартираха и те доста агресивна политика относно продажби и сервиз в България. Ще проверя дали няма нещо ново като гаранционни условия специално за Li-Ion батерии на марката.
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти - Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Станимир »

Ма ние продължаваме за бъркалки за рибешка манджа да си говорим, нали?
Извинявайте, ама 1000+ лева за бъркалка за глиноч ми иде малко нанагорница...
По мое мнение професионални винтоверти трябва да използват хора, които си изкарват хляба с винтене на винтове. Естествено, че са по-леки, по-удобни, по-ергономични, повече им държат батериите, с повече гаранция и т.н. Ама и куче-марките и те ще разбъркат три баки ярма не по-зле. Все пак не говорим за прецизна и продължителна работа.

outsider, брат като ти умре Айнхела свирни, ще ти пратя един от тук- тука е 50 евра :mrgreen:
Майтап няма - даже с две батерии и куфарче го дават :mrgreen:
Ся, вярно, че е 1.3, не 3+ амперчаса, ама с двете батерии вЕрвам ще се справим да забъркаме...

Разбира се и другото е вярно - що трябва да ходя на риба с Пасата като мога да си викна една Тойота Тундра, да си кача на нея Веирона, да си седна в него и да си пътувам до Римския Мост in style дет се вика :lol:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

Станимир написа:Ама и куче-марките и те ще разбъркат три баки ярма не по-зле.
Всичко е в китката, меен!
Станимир написа:..да си кача на нея Веирона...
Извадиха го от Лаго-то, нали?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Станимир »

Коце написа:Всичко е в китката, меен!
Ми ако не беше се тътрил сто часа по-миналата неделя и беше дошъл навреме на настезанието щеше да видиш с какви чупки в китката си бъркАх ярмицата... :lol: Не знам колко ампера ми е бицепса, ама на - издържа да му се не надЕваш :lol: :lol: :lol:
Коце написа:Извадиха го от Лаго-то, нали?
Тоа па, обиждаш ме на манекенство, тва ми е ДРУГИЯ Веирон :lol: :lol: :lol:

За да не е тотално СПАМ - освен със специализираните бъркалки някой пробвал ли е да сложи друга/обикновена бъркалка на винтачката?
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

Станимир написа:За да не е тотално СПАМ - освен със специализираните бъркалки някой пробвал ли е да сложи друга/обикновена бъркалка на винтачката?
Естествено! За латекс!

Изображение

А тая е 5-6 лв - бъркалка за гипс

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Gogata
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 18:57
Местоположение: София

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Gogata »

Я па съм си стъкмил.. Даже съм уцелил балансо,щом не ми се откопчава часовнико... Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Коце »

Изглежда много подмолна! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от outsider »

Lecho написа: Колега outsider радвам се, че съм успял да Ви разсмея доста, но нека да погледнем практично на въпроса зададен от колегата, той ще инвестира сума доста над 100 евро за акумулаторен винтоверт. Питането е за много добра марка, а конкретният модел е компактен, добре балансиран и не на последно място оборудван с новата 4.0 Ah Li-Ion батерия.
Благодаря за изчерпателния и подробен отговор , колега. :wink: Шеговития ми отговор снощи се дължеше на развинтеното ми въображение - светкавично си представих как тръгвам с приятели за риба , стигаме на гьола , и аз си вадя от калъфа новия Турнамент..
-Еeeeeee....
...макарицата за него -Exist 8) , примерно:
-Ааааааа....

...и след това - винтоверт с цена като четири топ-сета на пето коляно
- :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

"Да шашнеш приятелите си с пръчка :£ 420. Да ги "убиеш" с макара : 1059 E. Да им видиш физиономиите като извадиш винтоверт за 1400 кинта : прайслес!"
:lol: :lol: :lol: :lol:

( PS- ползвам професионално винтоверти (покрай други машини и инструменти) от 16 години. Нямам никакво съмнение в качеството на инструментите Festool! - съотношението им цена-качество е друг въпрос. :wink: На мнение съм , че могат да се подберат еднакво добри или по-добри алтернативи за значително по-малка сума. Поздрави.)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
cruzader
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 21:14
Местоположение: sofia
дал Браво: 6 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от cruzader »

Георги Кръстев написа:Благодарение на брата, бъркаме захранките с това чудо на техниката...
Колега колко струва това удоволствие тук? Аз я поръчах от Ebay.
Lecho
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 20:17
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Lecho »

cruzader написа:
Георги Кръстев написа:Благодарение на брата, бъркаме захранките с това чудо на техниката...
Колега колко струва това удоволствие тук? Аз я поръчах от Ebay.

А би ли написал кой модел точно и с каква окомплектовко си поръчал, за да направим сравнение с цената на която се продава тук :tup:
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти - Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg
cruzader
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 21:14
Местоположение: sofia
дал Браво: 6 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от cruzader »

Lecho написа:
cruzader написа:
Георги Кръстев написа:Благодарение на брата, бъркаме захранките с това чудо на техниката...
Колега колко струва това удоволствие тук? Аз я поръчах от Ebay.

А би ли написал кой модел точно и с каква окомплектовко си поръчал, за да направим сравнение с цената на която се продава тук :tup:
Makita BHP453RFX LXT 18V Li-Ion Combi Drill - машина,зарядно,3Ah батерия и алуминиев куфар.Платих 135 паунда.
В сайта от предишната страница не я намерих в комплект с батерия и зарядно.
Lecho
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 20:17
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от Lecho »

cruzader написа:Makita BHP453RFX LXT 18V Li-Ion Combi Drill - машина,зарядно,3Ah батерия и алуминиев куфар.Платих 135 паунда.
В сайта от предишната страница не я намерих в комплект с батерия и зарядно.

Този модел не го намирам в ценовата листа за 2013, към момента не е доставян. Аз виждам да я предлагат само с една батерия, така ли е?
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти - Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg
cruzader
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 21:14
Местоположение: sofia
дал Браво: 6 пъти

Re: Дрелки и бъркалки

Мнение от cruzader »

Lecho написа:
cruzader написа:Makita BHP453RFX LXT 18V Li-Ion Combi Drill - машина,зарядно,3Ah батерия и алуминиев куфар.Платих 135 паунда.
В сайта от предишната страница не я намерих в комплект с батерия и зарядно.

Този модел не го намирам в ценовата листа за 2013, към момента не е доставян. Аз виждам да я предлагат само с една батерия, така ли е?
Да колега.С една е.Ако си забелязал горе-долу за същите пари може да се купи с две батерии,но по 1.3Аh .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”