Среща в ИАРА

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Среща в ИАРА

Мнение от maranzika »

Вчера е имало среща в ИАРА.
http://www.fishing-mania.com/news/news_in.php?id=2634" onclick="window.open(this.href);return false;
Нека колегите присъствали там споделят за какво иде реч,че иначе голяма мъгла...Имало е представители на 2 клуба със сигурност.За други не знам... :roll:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Среща в ИАРА

Мнение от Бат Стан »

Ами то за любителския риболов не бяхме кой знае каква навалица - клуб Балканка с три листа предложения, Bigfish.bg с проект за национален единен номер срещу бракониерите, СЛРБ и федерацията по спортен риболов. Първо се разбрахме да има отделни работни групи, тъй като нямаме допирни точки с аквакултурите и стопанските риболовци. Аз накратко изложих къде нашият клуб предлага да се ремонтира закона - за зарибяване и охрана най-вече става въпрос, питах защо не зарибяват от четири пет години насам и къде ни отиват парите от билетите и такива разни, в общи линии за същото след това говориха и от СЛРБ. В крайна сметка се реши, че между 15 и 30 ноември ще бъде първото събиране на т-.нар. "работна група за любителския риболов", която в този си състав хич не е широко представена. В смисъл, че нощен риболов и такива разни няма как да се очаква да бъдат прокарвани от пъстървов клуб. Ако някой го интересуват нашите предложения, ще говоря с колегите да ги качим на сайта на клуба и те така.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Среща в ИАРА

Мнение от maranzika »

Бат Стан написа:т.нар. "работна група за любителския риболов", която в този си състав хич не е широко представена. В смисъл, че нощен риболов и такива разни няма как да се очаква да бъдат прокарвани от пъстървов клуб.
Тука си абсолютно прав.И не знам защо след като всички уж имаме претенции към работата на ИАРА няма внесени конкретни предложения за промяна в закона.Дано на следващите срещи и другите групи риболовци се включат.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Среща в ИАРА

Мнение от кмета2 »

Изненадващо за мен имах лична покана, но я прочетох късно заради двудневен риболов.
Нямаше как да отсъствам още, но съм пратил предложения, които публикувах в съседната тема.
Решението за отделни работни групи по интереси е много конструктивно :tup:
Така вече бих сторил нужното, за да участвам стига да знам по из далеч.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Среща в ИАРА

Мнение от Бат Стан »

кмета2 написа:Изненадващо за мен имах лична покана, но я прочетох късно заради двудневен риболов.
Нямаше как да отсъствам още, но съм пратил предложения, които публикувах в съседната тема.
Решението за отделни работни групи по интереси е много конструктивно :tup:
Така вече бих сторил нужното, за да участвам стига да знам по из далеч.
Кмете, доколкото разбрах, покани са получили всички, които са предложили изменения и допълнения в закона. Колеги от провинцията от сектора на аквакултурите помолиха да пускат поканите малко по-рано, за да си планират нещата по-добре. Пропуснах да спомена това, че засегнах въпроса за криминализиране на някои видове бракониерство - тоци и др., както и имаме настояване да се завишат глобите. Всичко това ще се разглежда във въпросната работна група, дано излезе нещо от цялата работа. Надявам се да постигнем някакъв резултат поне в частта за зарибяването, тъй като не може клуб "Балканка" примерно да вадим собствени, спонсорски и партньорски пари за 300 000 пъстърви, а държавата да не дава нищо.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Среща в ИАРА

Мнение от кмета2 »

Мисля, че преди да зарибяваме, без значение кой плаща трябва здраво да се стъпи по вратовете на браковците от всякакъв вид.
Какъв е смисъла инак да пилеете ресурси за зарибяване :roll:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Среща в ИАРА

Мнение от Бат Стан »

Кмете, това с бракониерите е огромен проблем. Което обаче не е причина да не се зарибява, специално при пъстървата. Въпреки браковците се поддържа популацията, а и зарибяването го правим с наши средства. Но си прав - бракониерите трябва да се изчистят, з съжаление ич не е лесна тая работа.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
misho_tsakov
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 23:24

Re: Среща в ИАРА

Мнение от misho_tsakov »

Доста хора пишат и изказваха мнение. Сега просто трябва да се инвестира малко време и нерви и да се ходи по тези срещи. Така че който наистина иска някаква промяна да си размърда задника и да опита поне!
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Среща в ИАРА

Мнение от Веско »

На мен ми е интересно какво се е казало за това
- Да се помисли за самоорганизация и самоуправление на любителския риболов.
Бат Стан...дай повече инфо кога ще е следващата среща...евентуално дневен ред и т.н. Няма да е зле да се организират повече клубове, за да има тежест гласа ни и да можем да се преборим за нещо.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Среща в ИАРА

Мнение от Бат Стан »

Веско написа: Бат Стан...дай повече инфо кога ще е следващата среща...евентуално дневен ред и т.н. Няма да е зле да се организират повече клубове, за да има тежест гласа ни и да можем да се преборим за нещо.
Нямам представа кога е, не са ни уведомили още. Впрочем, поне що се отнася до пъстървовия риболов, най-вероятно нашият клуб ще потърси помощ и подкрепа и от други клубове, където имаме сходни интереси - зарибяване, повече реки в режим "кеч и рилийз", охрана, повишаване на минималния размер на балканката, допълнително ограничаване на позволения улов за задържане и т.н. Колкото до нощен риболов, забрани за бяла и щука и др, това не ни е предмет на дейност. Който иска, нека се свърже с ИАРА и да пита как може да се включи в работната група. Ние сме си определили кой да ни представя, написали сме какво искаме, надявам се скоро да направим среща и с останалите заинтересовани клубове конкретно в пъстървовия риболов.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”