Нестандартен метод за улов на щука

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Don Petkov
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 10:51
Риболов: Спининг

Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от Don Petkov »

Здравейте колеги!
Както всеки риболовец знае щуката е хищна риба, която яде всичко що мърда!Някои от нас използват различни методи за улова и,като използват изкуствени примамки-блесни,воблери,стримери,джигове и т.н. Други пък залагат на живата стръв,като-всякакъв вид рибки,жабки и други водни обитатели.Понякога щуката напада подадената стръв не само от глад,но и от дразнене или любопитство.Та имам един въпрос към всички които търсят зъбатата красавица и са се средоточили точно върху нейния улов.Въпросът ми е следния:
Някой използвал ли е за стръв живи лабораторни мишки /бели или черни няма значение/ за риболов на щука...! И ако някой е използвал какви са отзивите му...!Надявам се да получа адекватни отговори само по темата...Благодаря предварително! Успех на всички търсещи адреналина при улова на тази красива и атрактивна риба!
Лудостта в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от gergi762 »

При положение че има изкуствени примамки наподобяващи мишки,защо трябва да се занимаваш да ловиш малките гадинки,пък и какъв монтаж ще и направиш.Или пък ще си купиш специално лабораторни че са по-интересни за щуката.Ми тя напада и змий и плъхове и патета.Не се занимавай с глупости,има толкова подходящи примамки.
Testis unos, Testis nullus
Don Petkov
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 10:51
Риболов: Спининг

Re: Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от Don Petkov »

Метод на тапа или на дъно като стръвта е над оловото което пада на дъното/асансьор/ Виждал съм веднъж човек, който мята на мишка и ми каза че е хващал голяма щука .И защо трябва да ги ловя като ги продават за храна на змии.
Лудостта в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Don Petkov
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 10:51
Риболов: Спининг

Re: Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от Don Petkov »

"Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира"
Лудостта в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от esox22 »

Можеш да ползваш за стръв мишки по два лева и плъхове по 5 дори малки патенца.
И най вероятно ще хванеш. Но е твърде жестока глетка.
По добре да я подлъжеш на спининг лятото и на скумрия зимата както првят англичаните.
И след това да я пуснеш.
Успехът е важен , но не е всичко.
Don Petkov
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 10:51
Риболов: Спининг

Re: Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от Don Petkov »

esox22 написа:Можеш да ползваш за стръв мишки по два лева и плъхове по 5 дори малки патенца.
И най вероятно ще хванеш. Но е твърде жестока глетка.
По добре да я подлъжеш на спининг лятото и на скумрия зимата както првят англичаните.
И след това да я пуснеш.
Успехът е важен , но не е всичко.
Е не аз патенца не бих ползвал но за мишки не ми е жал,това е твар която с нищо не е полезна,ако е за жал,защо хората ловят на живи рибки,че и те са жива твар дори много по-полезна от мишки които се ползват само за опити
Лудостта в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от esox22 »

Тогава хвани с капан някоя от тези по селскостопанските постройки. Или някъде по полето полевки.
С плъх не пробвай , че са опасни.
Те са вредни и пренасят болести. :!:
Но ползвай латексови ръкавижи и клещи с дълги челюсти за целта. После дезинфекция на всичко. Така ще е най-премливо.
Виждал съм кралска змия да яде бяла мишка, малък варан как я размята, хамстер как къса главата на новородена мишка и я изяжда.
Не е приятно и не е красиво, а на риболова нали трябва да сме по-позитивни.
Но сега не е сезона за това.
Сега на плувка близо до дъното и раче скумрия, може да надупчиш или дори да сложиш дийп в дупките.
На живи мишки, лятото в огледалата близо до водната растителност.
Хайде успех и умната.
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Нестандартен метод за улов на щука

Мнение от svetlio80tm »

В този ред на мисли някой пробвал ли е с жаба? Знам, че я ползват понякога за сом, но си мисля, че вероятно щуката от време на време разнообразява менюто си :fish1:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”