КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
zanev
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 10:30
Местоположение: Козлодуй

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от zanev »

http://www.youtube.com/watch?v=vKxRYbUZcHg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=SGZQckGQ ... NH2ufNOeEw" onclick="window.open(this.href);return false;

Тази година ползвах 2 такива за кльонк (р.Дунав). В началото на сезона счупих една(още същия ден поръчах друга без да се колебая) поради моя груба грешка :oops:.Заради старите ми навици от риболова с въже за простор :lol: :lol: .Пръта ми беше в ръцете(иначе 95% от времето ползвам вградените стойки на лодката,но не и този път) с лявата ръка бях хванал пръта на 30-40см под върха.Точно тогава хапе сом около 7-8кг и по-навик засякох хамалската с левачката.ИИ,пук.Счупи се като солетка.Както и да е,забравих бързо. Имах и една тояга 30-40lbs с мултипликатор който тежеше над 1кг., които продадох веднага след като хванах първия сом с Black cat..За съжаление, тази година имам риби само до 15кг. и не успях да ги пробвам с по-големи.Да се надяваме,догодина да успея! :lol: НО,доволен съм като слон! И другите им въдици са отлични като гледам клипчетата. За мен също така,много ми е важна транспортната дължина, и да са на 2 части. А, и друго.Нарочно ги оборудвах с леки мултипликатори(Penn Defiance 25), така един комплект тежи ПОД 1кг. :wink: Е НЕМА такъв кеф!!! :tup: И не на последно място, вече почти нямам откачени при ваденето риби!!! :idea:
Весели празници и от мен! :D
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от franko »

Emo-83 написа:Франко,каква е тази въдица,че не видим какво пише горе. 8) :oops:
Пръта с водачите ми харесва.Като се чукне два пъти върху снимката и се зумва.
Ники,това е един от последните модели на фирмата.Преобладава черния цвят.
Добри пръти си избрал Занев :wink: .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Тази година ще има хубава въдица за кльонк и тролинг на Пен.До сега ги държах в ръце и тествах.Ще има също така нови модели на Ъгли Стик.От това,което разглеждах около 15-20 модела,бях впечатлен от 4-5 въдици за нашите условия.
Тази за кльонка е с подобен строй на Блек-Кет,но е дълга 1.78м. 30лб.(мекичка,но не мекица).
За Тролинг въдицата е иделна с дължина 2.55м. от две части с правоъгълни и много водачи за брейд.
Това,бяха мостри,но когато дойдат ще ви информирам своевременно. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от franko »

Хубав е пръта на Пенн.Напъвах го,но мааалко се разминава с моите изисквания за кльонка.За тролинг е чудесен.
Емо, искам и аз очила Изображение .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

franko написа:Хубав е пръта на Пенн.Напъвах го,но мааалко се разминава с моите изисквания за кльонка.За тролинг е чудесен.
Емо, искам и аз очила Изображение .
Фране,този прът за който говоря не си го виждал още.
Пловдив е голям и хубав град,но повечето неща идват от София.Пръта е мостра и е един брой.Ти си напъвал кола,който въобще не ми харесва. :wink:
Говоря за пипната работа.Въдицата се води за морски джиг с пилкери и е с тънка дръжка със голям захват.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от franko »

Пръто,който напъвах е също с тънка дръжка,но не е джиг.
Явно са различни,а и за хубавият град си прав :wink: .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

franko написа:Пръто,който напъвах е също с тънка дръжка,но не е джиг.
Явно са различни,а и за хубавият град си прав :wink: .
Да прав съм и за това от къде тръгват нещата.Илия със сигурност ще зареди,когато дойдат.Но никога няма да знае по-добре от теб и мен,кое става и кое е по-добро.
Скоро един клиент ми пуска въдица и казва....много добри отзиви има за нея.
Веднага го попитах,а кои са тези дето дават отзиви и определят критериите.....последва мълчание.
В крайна сметка взе това,което му казах и остана и ще остане доволен.
Може да звучи нескромно мнението ми.Но няма човек,който да е виждал повече въдици и на различни фирми от мен(за риболов от лодка говоря).
Те се виждат не само по витрините и каталозите,а в реална бойна обстановка.
Ти сам знаеш,че по водоемите се срещаме доста от риболовците.Обсъжданията и коментарите помагат много,когато идва нова стока и има нужда от точен избор.За това доста от вносителите се съветват с мен какво да внесат от богатата гама.
Така се прави на запад,като там нещата са доста по-професионални.Всяка фирма си има своите рекламни и платени тестери.Тук от скоро започнаха да се вслушват в риболовците.Да си търговец на определена стока и риболовец,са 2 различни неща.
Моето преимущество при даване на съвет е опита и това,че виждам почти всичко,още преди да се появи на пазара.Естествено е да имам пропуски в морето от такъми.
Но никога не бих допуснал лаик,като Троли да дава съвет за такъми.....ще кажа и защо.
Задават въпрос,коя пръчка или макара е удачна в определен ценови диапазон.
Ако съм видял 1-ви поста посочвам минимум 3 варианта близки,като цена и се обосновавам.
Неговото мнение,винаги е било различно,не само от различните ни вкусове.Но никога не го приемах,защото допускаше основни грешки,посочвайки нещо,което отдавна вече не е на пазара или е съвсем в различен ценови клас. :idea: :fish8: :fish6:
Въдицата на Блек-Кет има само един недостатък.По-къс захват на дръжката,което при улов на голяма риба те принуждава да подпираш голата бланка. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от славеe »

Emo-83 написа:Тази година ще има хубава въдица за кльонк и тролинг на Пен.До сега ги държах в ръце и тествах.Ще има също така нови модели на Ъгли Стик.От това,което разглеждах около 15-20 модела,бях впечатлен от 4-5 въдици за нашите условия.
Тази за кльонка е с подобен строй на Блек-Кет,но е дълга 1.78м. 30лб.(мекичка,но не мекица).
За Тролинг въдицата е иделна с дължина 2.55м. от две части с правоъгълни и много водачи за брейд.
Това,бяха мостри,но когато дойдат ще ви информирам своевременно. :tup:
Требва ми стария ъгле стик,195см 20-50либри с плътното безцветно връхче и тел.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Търси в купува-продава....щото ги няма. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от quietriot »

Аз си обичам тази Тика, добре поддава при удар , гаси напъните, но не е мека като уасабито и е стотина лева и малко.
30 либри е , да не реши някой че е 130 както изглежда на снимката.
Изображение
а и ми се връзва с мултито екстра естетски
Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Мултито Златна Тика,няма аналог,като качество цена.Тествана в боя,с плъзгач и прецизен аванс,а не с перчатка да ти обива на пръстите и да не знаеш на къде да въртиш.
Въдицата,която си постнал Васе,лично на мен не ми допада.Тия ролкови водачи ме изнервят максимално.Те основно се ползват за морето,там където рибите са спринтьори и за 3сек. взимат 300м.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от karakolev »

За мултито не съм съгласен , че е толкова здраво !!! Един приятел си взе две и едното здаде багажа още преди да е видяло вода. Отначало се въртеше, сега направо е блокирало. Лошото е че не искат да го сменят !
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

karakolev написа:За мултито не съм съгласен , че е толкова здраво !!! Един приятел си взе две и едното здаде багажа още преди да е видяло вода. Отначало се въртеше, сега направо е блокирало. Лошото е че не искат да го сменят !
Няма такъв филм за това мулти.Тук от форума има доста хора с него.До сега не съм чул за някакъв дефект.А той какво е правил с него,нямам идея.
Едни така ми върнаха две мултита на Окума,защото затягайки аванса до край,той не държал.Погледнах ги и видях,че конеца им превърта в шпулата,а уж го гледаха 10 човека сомаджии.
Не зная твоя човек как е пипал настройките за аванса.Ако го е купувал скоро,няма начин да не му приемат рекламация,
Ники,Мерцедеса също се чупи нов.Но си има причина за това.Едно такова некомпетентно мнение от твоя страна,може да откаже мн. хора от покупката на тази уникална макара.
За това 1-во се споделя там където трябва,а после се пише.От кой е купил мултито,че не му го приемат :!: :?: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от shkarcheto »

Zee ви беше писал, че ако не знаеш как се правят настройките на драга, после си за сервиз.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от quietriot »

Пръчйата е с ролкови само първи у последен не е цялата. И на едното от моите в бачалото им преврташе влакното и натягах до край.
Аванса се гласй с кантар за 5 минити йакто е обяснил Асен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”