СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
dimitrovv1963
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 10:38
Местоположение: Дупница

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от dimitrovv1963 »

Д.Димитров съм гл.инспектор РК Кюстендил.Нищо лично , но на кой се обадихте,кажете му телефона и името.Аз гарантирам,че на мене не ми се е обадил никой!!!На колегата Емил Янков също.За 12 години в ИАРА никога не се е случвало да не отговоря на сигнал.Няма и да се случи.Приемам го много лично в пълния смисъл на думата.Моят телефон е 0886 73 54 16.Напишете си вашия и да се разберем.На кой сте се обадил и защо не е реагирано?Аз отговарям за себе си и за екипа с който работя!НА ТОЗИ ДЕН ИАРА КЮСТЕНДИЛ НЕ Е ПОЛУЧИЛА СИГНАЛ.На 21.09.2013 бях дежурен до 20,00ч.,ако няма сигнал и на другия ден ли да сме на работа,докато Вие се шляете и се разтоварвате по водоемите,ние ще сме денонощно на район и ще се обръщате към нас по този начин.СРАМОТА!!!Обадете ми се на всяка цена.Искам да проуча сигнала Ви,и ако докажете ,че от ИАРА не се е реагирало,ще Ви се извиня.За мене това е въпрос на чест.И нещо друго,снимана е вода и водна площ,как да разбера че това е яз.Николичевци?
COMOB
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 15:07
Местоположение: София

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от COMOB »

Телефона на който съм се обадил е 112 ... можете да проверите сами! Снимах в неделя сутринта, около 8 часа ... това е на 22-ри .. мисля, че с нищо не съм заслужил обиди! Не съм се шляел а ловях щука докато тея двамцата се появиха. Ако от 112 не са ви уведомили, аз какво да направя? Не можах да намеря на гьола телефона ви, но сега ще си го запиша защото там набезите НЕ СПИРАТ! Има водолази които ловят, а аз по закон знам, че и това е незаконно, ще ви снимам другия път не само водата за да се убедите (като че ли има значение) + това вие може да си ги познавате тези!
dimitrovv1963
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 10:38
Местоположение: Дупница

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от dimitrovv1963 »

Благодаря за отговора!
От 112 не са ми се обаждали.
Ще проверя на всяка цена!
За водолазите сме добре запознати.
Даже имахме дело с едни от тях.
Досещате ли се как добре написан акт,падна в съда?
Телефона ми е на разположение по всяко време на денонощието.
И.... да знаеш че много ми пука.
Ако всички,които ни търсите кусури,работите денонощно колкото нас,визирам сектор Кюстендил,бизнеса ви ще просперира. :)
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Г-н Димитров, не ви познавам, ама ако всичките ви колеги се отнасят толкова сърцато към работата си, може би нещата ще "отлепят" от дъното....Със сигурност не сега, не и догодина, но рано или късно ще отлепят....Бъдете жив и здрав!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
dimitrovv1963
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 10:38
Местоположение: Дупница

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от dimitrovv1963 »

Благодаря колеги!!!
По лесно се работи,когато имаме вашата подкрепа.
За район Кюстендил,вече спокойно звънете на 112.Вчера , след направена справка от мен,вече ми знаят телефона и няма да прехвърлят сигнала на други инстанции.
Между другото сигнала за горния случай е стигнал да Полицията в гр.Кюстендил и от там.............???
Разследването ми продължава и скоро ще открия истината.Добре е, че всичко се записва и истината ще блесне.Това което видях на клипа е недопустимо!
Още веднъж,благодаря.С удоволствие излизам на терен :)
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Accept »

На 24 и на 25 сутринта се търмъчеше качествено в Русе на Лома - след корабостроителницата. Звънях в ИАРА - Русе, но никой не вдигна - Коледа, разбираемо е. Тези дни пак ще ходя да похвърлям и ако видя ще пиша. Знам, че не е нещо голямо, но вие си преценете.
RTM Ocean Quatro
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Димитър Тодоров »

Accept написа:На 24 и на 25 сутринта се търмъчеше качествено в Русе на Лома - след корабостроителницата. Звънях в ИАРА - Русе, но никой не вдигна - Коледа, разбираемо е. Тези дни пак ще ходя да похвърлям и ако видя ще пиша. Знам, че не е нещо голямо, но вие си преценете.

Тук от русенската Иара едва ли някой си дава труд да чете редовно,затова- тел.112 и сигнал за бракониери,следите остават!!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Accept »

Димитър Тодоров написа:Тук от русенската Иара едва ли някой си дава труд да чете редовно,затова- тел.112 и сигнал за бракониери,следите остават!!
112... Преди години по магистрала Тракия налетяхме на движещ се срещу нас в най-лявата лента автомобил. Какво и как спаси зверска катастрофа не знам - бяхме се наредили да изпреварваме камион, когато първата кола наби спирачки и тръгна да се маха от лентата - аз бях втора, зад мен имаше поне още една. Както и да е - звъни жена ми няколко минути по-късно на 112 и провежда най-абсурдния разговор. Ще го предам по памет - каза си името, казва между кои два града е станало събитието и описва събитието. От 112 започват да я питат за регистрационния номер на колата, около кои села е станало /по магистрала/, на колко километра е най-близкото село... Такива неща - раздумка с елементи на задявка. Ако от 112 продължават да са същите катили, направо не си струва времето на разговора, ама ще звъня.
RTM Ocean Quatro
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Accept »

Ходих да си купя прът, та разбрах - оня ден са минали от ИАРА на мястото, за което писах, и са шамаросали търмъците зад вратовете. Браво на русенската ИАРА!!!
RTM Ocean Quatro
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от бай сом »

Accept написа:Ходих да си купя прът, та разбрах - оня ден са минали от ИАРА на мястото, за което писах, и са шамаросали търмъците зад вратовете. Браво на русенската ИАРА!!!
За съжаление това не е вярно!!! На 28,29 и 30 се търмрчеше повече от сериозно. ето и видеоматериал:

http://www.youtube.com/watch?v=fK7nLnOLEpk" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=jcsytyWqgDc" onclick="window.open(this.href);return false;

Отвратително е, защото рибата се беше събрала и всеки от бракониерите имаше над 20 кг риба.

Каква ИАРА??? Това е насред града и трябва да има контрол, ама няма.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от shaman »

Абе, хора.. Обаждайте ми се поне на мен, като видите такова нещо...


Sent from my iPhone using Tapatalk
--------------
http://www.starividri.org
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Accept »

Снощи бях и на 30 декември - не видях ни 1 търмък. Само кротки спинингари. Номера на русенската ИАРА съм го записал и като видя ще им звънна.
RTM Ocean Quatro
k_kuk
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 10:35
Местоположение: Пазарджик

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от k_kuk »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 34&t=61349" onclick="window.open(this.href);return false;

мрежи на жребеца 05.01.14
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от sampo »

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2896230" onclick="window.open(this.href);return false;
Bat Vanko
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 11:02
Риболов: риболов на сом
Местоположение: Мъглиж
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Мнение от Bat Vanko »

Май браковците и те се усетиха, че протичат процеси на кадрови промени в ТЗ на ИАРА и използват "суматохата". Прави ми впечатление, че през последните дни зачестиха новините за извадени доста метри/километри мрежи от водоемите в страната. :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”