Дискова херния

Разправят, че не всичко било риболов.
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Дискова херния

Мнение от Алка »

Щом ще има черпене и аз да се включа.
Ако имаш сили -коремни преси и висене на успоредка или висилка и по възможност на долу с главата по често.Ходи на фитнес 4 пъти в седмицата.Сваляш килограмите до нормата ти.Отиваш на Павел Баня -минимум 20 процедури-там има и това легло което е описал доктора (и въдица можеш да си вземеш за там :wink: )-поема се от касата.Пази се от истинка и вдигане-клякане неправилно-пак са го описали горе.Има колани но щангистки когато натоварваш кръста -но иначе не го изнежвай-не го носи постояно.Повечето фирми които произвеждат риболовни гащеризони правят и подобни колани .
Сега можеш да вземеш 150мг таблетка -диклак- сутрин и вечер по 1 -максимум 2 дена-иначе организма привиква и после няма да действа.У вас сменяш леглото-матрака.
Егенето не прощава,просто не му се давай.
Краен вариант ,зарязваш риболова и тръгваш по мадами-там се практикуват всички гореописани терапии -мускулите трябва да се упражняват.
Всеки организъм е индивидуален и на един едно понася на друг друго,но има основни неща.
Едно време имаше -чъкръкчии-както им казвате,които си разбираха от работата,но умряха и за съжаление никой не успя да им наследи занаята-или това си е божа дарба.Сега всички са шарлатани и могат да те увредят безвъзвратно.
Ако човек имаше опашка нямаше да е така ама нямаме. :lol:
Понякога проблемите идват и от психическо натоварване,тревоги ит.н. промяна към положителни емоции прави чудеса.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Дискова херния

Мнение от Germana74 »

Алка написа:Щом ще има черпене и аз да се включа.
Ако имаш сили -коремни преси и висене на успоредка или висилка и по възможност на долу с главата по често.Ходи на фитнес 4 пъти в седмицата.Сваляш килограмите до нормата ти.Отиваш на Павел Баня -минимум 20 процедури-там има и това легло което е описал доктора (и въдица можеш да си вземеш за там :wink: )-поема се от касата.Пази се от истинка и вдигане-клякане неправилно-пак са го описали горе.Има колани но щангистки когато натоварваш кръста -но иначе не го изнежвай-не го носи постояно.Повечето фирми които произвеждат риболовни гащеризони правят и подобни колани .
Сега можеш да вземеш 150мг таблетка -диклак- сутрин и вечер по 1 -максимум 2 дена-иначе организма привиква и после няма да действа.У вас сменяш леглото-матрака.
Егенето не прощава,просто не му се давай.
Краен вариант ,зарязваш риболова и тръгваш по мадами-там се практикуват всички гореописани терапии -мускулите трябва да се упражняват.
Всеки организъм е индивидуален и на един едно понася на друг друго,но има основни неща.
Едно време имаше -чъкръкчии-както им казвате,които си разбираха от работата,но умряха и за съжаление никой не успя да им наследи занаята-или това си е божа дарба.Сега всички са шарлатани и могат да те увредят безвъзвратно.
Ако човек имаше опашка нямаше да е така ама нямаме. :lol:
Понякога проблемите идват и от психическо натоварване,тревоги ит.н. промяна към положителни емоции прави чудеса.
-Ми, то риболова е по-харния вариант! Пак даваш пари, ама си правиш густото на душата! Даваш пари на жената, а на нея все не и стигат. Изхарчва ги и най-нагло и ти казва:
-Мило, трябва да се хванеш на втора работа, че парите не стигат. Тва вече требва му глеаш на кафе или пък да му хвърлиш боб, че не иска да влизаме с лодката заедно.
-Щеше да мръдне работата :evil: :lol: :lol: :lol: , а що се отнася до моя личен червей :roll: :roll: ще е хубаво дето викаш да ''по-браконерствам'' и да го пусна в чужди води :lol: :lol: :lol: :oops:
п.п Друго гадно нещо последица от тая гадна херния е, че пропуснах три състезания на плувка. Две регионални и участие на републиканското на Мандра.
-Болен съмммммм!!! :cry:
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискова херния

Мнение от Станимир »

Алка написа: Има колани но щангистки когато натоварваш кръста -но иначе не го изнежвай-не го носи постояно.
Подкрепям с две ръце! Купих си преди около три години такъв от МЕТРО за около 25-30 лева (не помня вече). Много корава естествена кожа. Бая тона съм пренесъл/вдигнал оттогава със все дисковата си херния и определено с колана нямам ядове. Е, не му се предоверявам, разбира се, вдигам с крака (клякам) и т.н. но е много полезен!
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
jorjinio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 19:22

Re: Дискова херния

Мнение от jorjinio »

Имам ядове с кръста доста отдавна.
Диагноза- дискова херния без право на обжалване....
След много видове масажи,иглотерапия, и какво ли не -Нищо !!!
Докато не попаднах на ето това: http://piluiko.com.ua/gimnast.php" onclick="window.open(this.href);return false;
С недоверие пробвах упражненията но се оказа че,помагат.
Особено ако не спират да се правят всеки ден.
Е,много ясно че,като спря да ме боли ,моментално спрях да правя упражненията но след няколко дни се наложи да почна да ги правя отново.
Оказа се че,в комбинация с фитнес упражненията имат още по-голям ефект.
То е ясно че, няма да се излекувам но поне не ме боли !!!
Понякога се случва да върви по масло а впоследствие се оказва че,това е вазелин !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от babydoctor »

Разгледах упражненията - тези с усукване са доста рискови при дискова херния. А пък липсват чисти коремни преси, които са първото, на което трябва да се наблегне.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от esox22 »

То дисковите хернии са най-различни и проблема е да се определи точно каква е и къде. То са проби , ядрени резонанси , ренгени и кво ли не - за да се реши човек ще оперира ли или или не.Иначе чакръкчиите и рискованите упражнения могат да помогнат или да те осакатят.
Най добре е да се погледне отвътре.
Но на никой не му се ляга под ножа..
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Дискова херния

Мнение от Germana74 »

esox22 написа:То дисковите хернии са най-различни и проблема е да се определи точно каква е и къде. То са проби , ядрени резонанси , ренгени и кво ли не - за да се реши човек ще оперира ли или или не.Иначе чакръкчиите и рискованите упражнения могат да помогнат или да те осакатят.
Най добре е да се погледне отвътре.
Но на никой не му се ляга под ножа..
Лошото е, че започнаха да ми се схващат крайниците на моменти. Бахси и ужаса :cry:
На скенера ясно се виждаше, едната бе в зародиш, а другата още по-красива.
Лоша работа какво ли не опитах, но не мръдва работата в положителен аспект.
Здобих се от любимата ни армия с две дискови хернии на 4 и 5 прешлен.
Караха ни тъпаните да мъкнем 300кг железни каси на ръка, а има авто-кран. От съкратените поделения всичкото имущество мина през нашите ръце и понеже нашия район най-голям в Черноморец, хайде при нас. Трябвало да пишат пътен лист за крана можело и на ръка да се преместят. Да е*ба и оръфляците им смотани за цял живот ме окепазиха изроди гадни. Офицерите и фатмаците си крепят кисиите по цял ден, а кадровия войник опъва пешкира. Писнало ми е мамка му от мазна армейска простотия, но за съжаление нямам друга алтернатива. Не стига, че не ги съдих ми и ще ме изкарат симолант, а във ВМА- докторите ми откриха тези две убавини. Няма такава наглост. Човек не може да се разболява, разболее ли се значи е симолант. Няма такива нищожества. Имало реформи в армията..., ха,ха пълен смях. Нямам думи аверчета...
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Докера »

Схващането е следствие от хернията , както и възпалението на седалищния нерв , от което болката се пренася в някой от краката по задната част или отстрани .
Когато почувстваш , че започва да се схваща - изпъваш крак и правиш контрашпиц . Най-добре друг човек по възможност да ти натиска ходилото в контрашпица- сигурно си виждал във футболни срещи , ако някой получи схващане , как съотборник му помага по този начин.
Пази краката и бедрата от простиване , че ако не е тръгнало надолу по краката , поне възпалението на нерв да ти се размине...
Има едни мазила на AboPharma - със състав от билките "Дяволски нокът " и "Чаено дърво" или "Дяволски нокът " и "Конски кестен" - облекчават болката и отпускат мускулатурата . С такова или подобно мазило прави лек масаж , докато попие , по дължина на бедрото и прасеца - там , където е схващането или болката . С него можеш да мажеш и кръста на мястото , където е болката , с масажни движения от опашката към ставите на краката- ще напипаш лесно зоните , където да масажираш - най-образно казано са като две кебапчета , започващи от гръбнака /опашката/ и отиващи към бедрените стави :wink:
Ако си в болнични , почивай си по-често легнал в позата , която Бейбидок беше разяснил по-назад в темата - със сгънати като буквата "Г" крака , поставени на табуретка или нещо подобно и сгънато одеало под таза.
А на ония михлюзи им кажи , че не им пожелаваш да им идва на главата такова нещо и да се е..т някъде , къде слънце не огрява :wink:
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от esox22 »

Значи ако са толкова зле нещата май отиваш на операция. Ако имаш повреда на дисковете и колагена притиска нерва или част от диска го притиска не знам как ще се оправи без отваряне.
Но никой не иска да прави такива операции , защото не знае какво ще завари, отделно може да се объркат нещата и да стане още по зле - а те носят отговрност.
Отделно преди всяка операция се разписваш, че ако не се събудиш риска си е за теб. Аз съм се разсписвал, не е приятно.
Продавай ниви ако имаш, търси най-добрите доктори, плащай си на частно, иначе няма да станат нещата. И ако се наложи ще трябва да поемеш риска.Малко е изпотяващо, но ти си решаваш - все пак това е твоят живот.
А за военните - ако ти не си пазиш здравето, те няма да го правят, ако се наложи отказваш да изпълниш заповед, защото после щетите остават за теб.Но вече е късно направил си травмата.
Подготви се за харчове,рискове и намиране на връзки.
Хайде успех и не се отказвай!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискова херния

Мнение от MapuaH »

Германец, пуснал съм ти едно ЛС :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Докера »

Абе той и на мен невролога се мъчеше да ми пробута варианта за операция , ама добре , че не му се вързах . Цял месец ме влачи идиота с профенид и милгама мускулно , въпреки че му казах , че GP-то започна лечението ми с мовалис и имах подобрение първите дни...
Добре че друг невролог ми даде списъка с упражнения и други насоки , както и направление за физиотерапия , че на края на втория месец успях да хвърля бастуна ...
Та той ми каза така - на операция САМО в краен случай - с дискова херния се живее , само трябва малко пазене и внимание. Даде ми за нагледен пример самия мен - на същото място съм имал херния в дясно , която се е калцирала и не ми пречеше.
Вече 3 години от тогава , да чукам на дърво , се справям добре - пазя се , защото следвам съветите му и не съм имал проблеми , освен дето кръста и левия крак са ми по-чувствителни към промените във времето ...
Когато претоваря малко кръста , изпивам един упсарин и ме отпуска.
А освен хернията имах и остро възпаление на седалищния нерв на левия крак от простиване и той ми беше схванат в продължение на повече от месец...
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискова херния

Мнение от MapuaH »

От дискова херния не се умира, умира се с нея !
Дисковата херния не се лекува, тя се овладява!
Две много важни сентенции :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Павел Иванов »

esox22 написа:...Подготви се за харчове,рискове и намиране на връзки...
Като ги чуя , респективно прочета тия думи , мед ми капе от сърцето :lol: :lol: :lol: Споделял съм го защо :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от beis »

Всичко започна преди 3месеца.Бях за риба на доспат и мисля че там настинах.Това го споделих с докторите при които ходих на преглед.Болки в крьстната област придружени с гадене и поврьщане,изтрьпване на десният крак.Веднага се усьмних за бьбреци.Бьбреци са ме боляли един пьт преди 10годи.Болката много наподобяваше нея.Ходих на уролог но ми казаха че нямам проблем с бьбреците.След което посетих невролог.Там пак ми казаха че сьм ок.Направих си пьлни крьвни иследвания и урина.Исках молех се да ми покаже нещо.След изследванията д-р ми каза супер здрав си и ставаш за крьводарител.Аз отговорих -ужас-д-р каза че сьм пьрвият пациент в неговата практика които след добра новина реагира така.Посетих хирург-оказа се че имам ингвинална херния след прегледа.Записах си дата за операция вьзможно най скоро.Това бе планувано в началото на декември месец.Пребрах се в нас и споделих с жената за какво става дума.Жената сьответно ме попита как може толкова лесно да се сьгласявам за операция,само с консултацията на един доктор.На следващият ден посетих друг хирург от пирогов който идва в пазарджик.Д-р ме прегледа и се засмя -каза че сьм бетон и нищо ми няма.
Веднага посетих и друг доктор от пловдивска частна клиника.Оказа се че пак нямам нищо.И така минах през още 4 хирурзи и всички бяха на едно мнение.Нямам ингвиналнална херния.Изпратиха ме на ортопед сьс сьмнения коксертроза -износване на тазобедрената става.Снимки на коленете,таза и пак нищо.Бил сьм супер здрав-даже доктора ме попита дали найстина ме боли или си внушавам.Аз му отговорих така-д-р ти можеш ли да си внушиш че те боли зьб и да поврьщаш от болка.
От там ме пратиха отново на невролог-направих ям резонанс и се оказа дискова херния на л3 и дископатия на л4 и л5.През цялото това време какви ли не хапчета не пих направо си е... мамата на стомаха.Сега ходя на физеотерапия за д херния и си лекувам стомаха от хаповете.
След 10дни отново сьм на невролог да видим кво ще правим.
Пиша всичко това да видите през какви перипети минах.
Спортувам постоянно,нямам излишни килограми,винаги сьм бил около 70кг.
Затова когато на човек му е писано да се обеси няма да се удави.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от esox22 »

Колега beis, когато имаш някакъв проблем в живота , независимо какъв е той, освен консултация с специалист или евентуалент компетент, си копуваш книга, ровиш по нета мислиш, търсиш други мнения и ако се наложи отиваш на библиотека, защо не всичко го има в нета.
Ингвиналната херния не е нещо сложно, можеш и сам да си напарвиш тест. Най често червата се изсипват при тестиса. При кастрация на животни се случва , когато конеца на ингвиналния канал изпусне.
Лекарите, ветеринарите, зъболекарите и дори автомонтьорите често грешът. Не защото искат да навредят, а защото всеки има индивидуална преценка и опит. Всеки работи по свой начин и се мисли за прав.
Аз съм имал алергия в остър стадии и освен доста консултации си купих и книги и взех даже да се чувсвам по алерголог от алерголозите :D . Оказа се, имало хора дето правят алергия дори от изгоряла гума, кат биеш спирачка до тях и появат да почервеняват.
В България има доста сериозен процент на хора с дискови хернии и е най-важното да се стигне до правилната диагноза за да се излекуваш.
Ядрения резонанс дава приблизителен образ на проблема. Чак като те отворят ще разберът наистина какво става.
Отделно според мен дисковата херния е не само неврологичен проблем , но и ортопедичен, защото имаме структурни промени в костите или хрущялни дискове.Так че и тези хора трябва да се изкажат.
Пак казвам - имаме много добри специалисти, но трябва да ги намериш и да им кажеш възможно най-много от историята на заболяването - ако трябва ще се върнеш в детската градина.
Лечението е в твойте ръце и твойта инциатива.
Успех и късмет!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”