France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4617 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

patrona86 написа:Ако е една 3 килограмова, не прави ли колкото 15 по 200 грама? :D
Темата , в която чакaме писане от тебе се намира няколко реда по-надолу... :wink:
Все пак , щом се интересуваш , да ти разясня набързо положението : риби от три кила тука няма. Точка.
Не се предвижда улавянето на такова нещо , не се търси , нямам подходящи такъми....честно казано , нямам и съвършено ниакъв интерес. :|
В живата рана бъркаш обаче с тези "15 по 200"! :evil: Шегаджия..... :mrgreen:

Петнайсетте ЗАЕДНО правят двеста грама! :lol: :lol: :lol: Добре де , преувеличавам малко , обаче 11-те полупрозрачи платички от неделя ....заеби. :?
Айде сега бягай оттука , и иди свърши нещио полезно , ако обичаш!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4617 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Ко стаа из братска Франция? , ще попитате... Вали дъжд. Всеки божи ден от Коледа насам. :evil: Не е да речеш да е нещо библейско - няма нужда да се строят плавателни съдове със съмнителна мореходност , нито да търча из полето да събирам животинки (по две от всеки вид) - ръми си така , тихичко и напоително... :?
В резултат Лоара е заляла всички локви в райoна , както и пътищата до повечето от тях , и всички нормални хора си стоят вкъщи. Което си е техен проблем :lol: - отчаяна група от пълни откачалки -"най коравите мъже от тая страна на Мисисипи" 8) :mrgreen: , уикенд след уикенд се събираме на един и същи гьол. (Единствения в радиус от 40 км , в който има шанс да се хване нещо.) Въпросното "нещо" са ситни , умрели от студ баби и платички , със задръстени от мътилката хриле и без всякакво желание за сътрудничство. От Коледа не мога да мина 15 рибета , а и не ги снимам , щото сапунерката няма чак толкова добро макро... :mrgreen:
Като стана дума за снимки те ви го пейзажа:

Изображение

Доминик стоически понася дъжда , и се мъчи с мача като грeшен дявол:

Изображение


Искрено вашият , с новия си пикер:


Изображение

Концентриран съм като етилов спирт! :twisted: Не дишам , сърцето ми не бие , мускул не трепва - нинджите от ордена на Черния Лотус можем да стоим така с часове! 8) Внимание....връхчето леко трепва....рефлексите ми , тренирани до съвършенство няма да ме подведат.... рязко и късо кълаване...ФИТКААААА!!!!! :evil: :oops: :lol: :lol: :lol:
И така - десет пъти... :shock: няма засичане проклетата и злояда гадина!
Отзад чака мача - старателно упакован в някаква изоалция от брико магазина. С двете въдици , и за 6 часа , правя 11 рибета.... :oops: :evil:

Изображение

Обаче миналата седмица , докато ние със Жан Мишел (колега от клуба) геройски се мъчехме с мачовете , Робер успя да направи 22 риби на щеката. :o
Мисля че имаше поне 600 грама!!!! :shock: (Дали "сипах" достатъчно удивителни ,, за да подчертая важността на събитието?) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Така че в събота съм там. Pole only :

Изображение

Времето? - що за въпрос ! :D

Изображение



Атакувам с двe линии - лека : плувка 0,2 гр , повод 0.06 , кука 26 , и груба :wink: , че знае ли ги човек? - плувка 0.4 , повод 0,08 и кука 22 :mrgreen:

За мое най-голямо учудване , дрeбосъка ме налази почти веднага , и за първия половин час кажи-речи стигнах до заветнитe 15 рибета. После нещата рязко се влошиха , и почнахме да се надлъгваме...Занчи твa е плувката:

Изображение

(снимката е от лятото , разбира се :wink: )

От нея стърчат над водата три милиметрa , които аз се чудя как да киризя. Няма кълавне , обаче при опит за игра със стръвта , се оказва че имам риба... :roll: Тва се повтаря няколко пъти :idea: , и се налага да се вади коза от ръкава:

Изображение

8)

Изображение

:lol:


И тука удрям бингото - оказва се , че рибата лaпа стръвта , придвижва се десет сантиматра встрани(без дa потапя плувката) , при което дълга плувка с метален кил не прави никакво движение :idea: , рибата пуска стървта и си заминава. Обаче миниатюрното буре с карбонов кил при същото потегляне , и все така без да потъне , се килва на една страна - антената просто се накланя забележимо... :twisted:
Резултат за 4 часа : 48 бр , 2.550 кг:

Изображение

8) :D

В неделя повторих упражнението при силно влошено кълване(сигурно щото....излезе слънце! :lol: ) , и само търсенето на рибата на повърхността в последния час спаси ситуацията. За 6 часа стигнах до 49 бр , обаче кво откачавне на риби падна ( с ластик 0.6 мм!) , кви фитки , не е истина. :evil: :roll:
Над гьола цареше непрестанно мърморене , псуване и ръмжене , щото проблема беше всеобщ , което хвърли светлина върху мистериозните фитки с пикера - всъщност , не знам как изобщо съм успял да хвана риба с него! :mrgreen:

....спокойно , днес пак вали...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Добре, много добре, всичко е буквално отлично, но защо този сак Colmic ...
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от stancom »

Хм, като ти гледам снимките и започвам да си мисля, че си минал Ламанша :mrgreen: а аз съм пропуснал това събитие :? :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от waglerbg »

Епично, ясно и напоително :) Поздравления!
...read between the lines...
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от NIKI1968 »

Радвам се, че имаш повод да пишеш! Дано не се налага да вадиш коз от другия ръкав - направо не смея да си представя, какво може да е.... :lol:
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Doktor-5 »

Ако се наложи да вади нещо от другия ръкав, това ще е къс меч за сепуко! :lol:
Поздрави Ванка, продължавай да ни радваш! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от patrona86 »

Мале колко рибааааа !!!! ШШШ ей, ти да не се кръстоска от между Шон Ашби и Батю, бе ?

Не ти не си Машина, Не! Ти не си даже и Гришо, пред тебе и Лудогорец пасти да яде !!!! :D :D

Тъй като, както се разбрахме, за под 15 риби няма да пишем, следователно няма защо да споделям нищо от последните ми 4 състезания тази седмица :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , искаш ли да ми обясниш защо така няма къде и какво да се лови в тази Франция и кой са причините, че ми е много интересно ? Ако си го описал някъде преди, сори за спама, дай линк!
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4617 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

patrona86 написа:искаш ли да ми обясниш защо така няма къде и какво да се лови в тази Франция и кой са причините, че ми е много интересно ? Ако си го описал някъде преди, сори за спама, дай линк!
Ами.....тва е доста мистериозен феномен. От една страна - риба има. Поне по мерките на незарибяван , или рядко зарибяван водоем (зарибява се с баби , да не си помислиш нещо :lol: ) , от който никой не си взема риба за ядене. Айде , сега е зима , водата е мътна и студена , времето - променливо... Ама то и през лятото не беше кой знае колко розово , деа... Дори и на водоеми - Лоара ми идва веднага нa ум , в които очевидно има огромни количества риба , да направиш излет с над десетина кила се случва два пъти на сезон , като на състезание - никога. Отделно нещата се усложняват от съотношението на дребна/едра риба - 162873526378 риби :lol: от под 50 грама на всяка ЕДНА от над СТО :evil: , и те така. Чувал съм , че в други области нa Франция не било така - на старото ми местожителство си се вадеше няк'ва риба , както сигурно си видял в първата френска тема.
Тука рибaта трябва да си я заслужиш. 8)
От другата седмица почвам състезанията , и за първото вече имам инфо...цитирам :
"хванахме[ двама души за 5 часа :!: ] два уклея и една ситна баба , и се класирахме доста добре!" :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от IANEKA »

outsider написа:
И тука удрям бингото - оказва се , че рибата лaпа стръвта , придвижва се десет сантиматра встрани(без дa потапя плувката) , при което дълга плувка с метален кил не прави никакво движение :idea: , рибата пуска стървта и си заминава. Обаче миниатюрното буре с карбонов кил при същото потегляне , и все така без да потъне , се килва на една страна - антената просто се накланя забележимо... :twisted:
Резултат за 4 часа : 48 бр , 2.550 кг:


.
Пробвай с издължен "дибер"
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Doktor-5 »

Не виждам с какво дибера ще му помогне, при положение че плувката е 0,1гр.
Аз лично бих поработил върху дължината на повода.
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4617 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Диберите и поводите ще ги бистрим зимъска - тука взе да се запролетява. 8)
Потопа свърши , Лоара пада , и пo всичко личи , че Ноевият ковчег е бил натоварен най-вече със жаби , насекоми и птички. :lol: Всичко пеe , квака и бръмчи , въздуха ухае на трева , цъфнали дръвчета , и...продуктите на метаболизма на едрия рогат добитък. Френч кънтрисайд , майна. :mrgreen:
Миналия уикенд просто го пропилях в разузнавателни набези по обекти ,които стават достъпни отново след падането на Лоара ( от 3.50 до 1.70 за една седмица!).
Първия от тях , плитката локва с каракудите и шараните , беше посетена в cъбота - една платичка от 300 грама...явно рязкото падане на нивото е ошашавило рибата , ще чакаме "другата седмица."
В неделя сутринта - река Евр - една баба с пикера :? , и към обяд се засилих към езерото с кефалите. Там открих моите верни другари от калните, зимни излети на Грип , Анри и Морис , които скубеха дребни баби и платички. Сядам с пикера до тях , вадя две платички от по 200 грама , явно риба за пикер имаше , обаче "сърце мъжко не трае" - в езерото пак е влязло огромно ято илария :twisted: , и като ги гледах как скачат , не издържах - щеката , кух ластик 2.1 , уклейска захранка , и след половин час бeзплодни опити , все пак успях да зашия този екземпляр :

Изображение

57 см , 1.660.
8) 8)

Вчера реших пак да посетя локвата да видя каракудите. Само допреди две седмици , всичко това беше под водата :

Изображение

Студ , вятър , превалява ...Баба Марта , кво искаш.
Изображение

Почвам с пикера , след две ситни баби - популярен местен подвид на вида Rutilus :wink: , пръчката се сгъва , и най-накрая го видях тоя пикер за кво е правен , и дали става за нещо. С повод 0.12 и кука 20 , каракуда от 1.200 , закачена за върха на устната , си излезе без всякакъв проблем. :)
Извадих и още една , и работата се отряза като с нож. Бутам щеката , вадя и с нея една каракуда , розовото Хидро се справи много убедително , и усещам как температурата почва светкавично да пада , вятъра - да се засилва , и облаците да се съгстяват...Снимка за довиждане

Изображение



...и бързо събиране на панаира. Успях да с пъхна в колата , и заваля пороен дъжд , който обърна на градушка.. :roll:

Днес ставам рано , и към 8 ч. вече съм на езерото с кефалите. Там вече седи един познат и вади някакви едри баби. Решавам да дам на кефалите един час , и да пробвам бабите...доакто монтирам панаира , идва и Доминик. Вятъра постепенно се усилва , и коагто вече сме готови за бой , става ураганен. Щеките се топят във водата , държат се с две ръце , и всеки момент чакам да се чуе "хрус"! Към 11:30 вече не се издържа изобщо , имаме по няколко баби - Доминик , главно едри , аз- две едри и десетина дрбоъска.Вдигаме си чуковте - той към тях , аз решавам да отида при каракудите , където е малко по-закътано. Обаче в тоя момент звъни телефона : старчоците са готови за следобеден риболов на Грип , и ме канят да се присъединя. :D

Тука е момента да отбележа , че с тях вече съм в дружески отношения - от дежурното "здрасти" преди година , сега след риболова се спираме на лаф , правим разбор и сравнение на тактиките , споделяме захранки , такива работи. И усещам как ме канят , щото им е писнало да се тупат помежду си , и искат да бият някой друг... :lol: :lol:
А точно на тоя гьол старчоците са костелив орех , да ви кажа...
Гьола :

Изображение

само на десет километра "буря кърши клонове" , а тука - тишина и спокойствие. Старците теглят номера(!!!) :shock: :lol: , няма тън-мън , пада ми се тапата отляво , храним и ги почваме : ситни баби и платички , в първия час дръпвам сериозно , после кълването се забавя. Полягам , и пак ги намирам , после рибата се загуби , и цял час съм с няколко рибета. Усещам как Анри почва да печели прeднина:

Изображение


Опитал съм всичко , освен "горе" - стрелба на бял по малко , но начесто , рибата се събира , правя доста успешен последен час.
Резултата:

Изображение



80 бр , 4.170.
Робер е с 49 , Анри - 63. :o 8) :mrgreen:
Споглеждат се , ухилват се до ушите - "видя ли ?" -хили се Анри - "тва е сериозен риболовец , не лови само кефали"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...тва е майна - докато не биеш французите на дребосък , не чакай да те признаят за рибар....
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Fat Head Killer »

Здр колега супер риболов си си спретнал с разноубразни риби .Да те попитам тази Илария на какво калве не съм запознат много океанска риба е това нали ?Тук където съм аз на устието на Сена има езера в който съм виждал доста наподобявашти риби с уста отгоре чудел съм се какви са че с добри размери .Благодаря о поздрави
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от krasimir »

outsider написа: Изображение
80 бр , 4.170.
Робер е с 49 , Анри - 63. :o 8) :mrgreen:
...
Уха, това чаках да видя от доста време. Поздравления! :)

Сподели нещо за такъма - ластик/основно/повод/кука? :)
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4617 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

krasimir написа: Сподели нещо за такъма - ластик/основно/повод/кука? :)
Този път играх без излишни тънкажи - пролет е вече , все пак. :wink: Основно 0.10 , повод 0.08 , кука 22. Плувка 0.2 гр. После като минах на ловене на повърхността смених линията с друга , пак 0.2 , но с кука 20 , и отворено утежнение за бавно пропадане. Ластик - новия 1.5 кух на Колмик , който праща всички плътни от 0.8 нагоре директно в Историята. :twisted:
Ако обявеният от производителя кух от 1.2, който чакам с нетърпение , е с подобни характеристики , мисля че плътните ластици просто ще ги забравя.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”