Макарите - поглед отвътре

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

doktor_djeky написа:Имам питане към Румен, може ли да се сменят втулките (белите от снимката) с лагери на Daiwa 2600C, но има и друг проблем че оста е леко износена с около 0.4мм.
63894
63893
Доста е стара но яка и не ми се разделя с нея.
Мисля,че има вариант да се получат нещата...Трябва да се пробва...
Оста вероятно е същата като,на БГ..то...Така мисля..Ако е така..."но проблема"...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Владимир »

http://m.youtube.com/watch?v=9666cQA54jg" onclick="window.open(this.href);return false;
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от чичо Док »

Владо, тази стела явно доста са я измъчиили ребятата, просто не е за вярване флагманът на шимано да е толкова лефтерен.

п.с.
"Очень много пьешь Андрей" :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=PYHXSRUZ8cA" onclick="window.open(this.href);return false;
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Владимир написа:http://m.youtube.com/watch?v=9666cQA54jg
Нищо фатално няма в случая...Просто от време,на време трябва да се прави профилактика която включва,и притягане,на всички болтчета,винтчеат,и рапидки...
В този случаи от клипа малкото винтче дето държи оста в тялото което се движи по безконечника се е развило,и паднало..Това е..
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от toshiro »

Този детайл не е ли с два винта и залепен фабрично? Все пак е Стела това, а не Заубер, че да си го отварям за "добро утро".
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от tommy12 »

Всичко се отваря и трябва да се подържа, ако е необходимо и няколко пъти в кратко време.
Преди две години купих от Japanprofishing, 12 New EXIST 2510R-PE след третия интензивен риболов на риби до 3кг макарата спря да върти,не посмях да я отворя заради магоила и добре че беше още в рамките на 45 дена та пейпал ми върна парите, а джапанката не искаше и да чуе, та накрая изгоря и с макарата и с парите. След като си получих парите обратно, пак си купих съща макара без да се замислям. Мисълта ми е каквато и макара да се купи се купува с презумцията че е възможно да се счупи или да се износят части, при някои по бързо при други по бавно и тн.
А пък и тия руснаци,като почнат да се вживяват все едно като се счупила Стелла край все едно света се преобърна и Шимано не стават. Аз не мога да се сетя нещо което да е мейд ин Руссиа и да е на ниво иначе критикуват.
"Кога станаха калайджии, кога им почерня гъза?" "Говно ето Шимано бляд". :lol: :lol: :lol:
Лепени части в Stellata няма освен отвън козметичните.
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

toshiro написа:Този детайл не е ли с два винта и залепен фабрично? Все пак е Стела това, а не Заубер, че да си го отварям за "добро утро".
Ta като е Стелла какво..???Тя е макара като всички останали...Въпроса е,че са използвани много качествени материали..
Винтчето е само едно,и то малко..При почти всички шимана които идват при мен е разхлабено..Вероятно вибрациите от движението по безконечника с течение,на времето довежда до разхлабване..Това довежда до проблема от клипа/ако е паднало/или по-лошо.До счупване,на тялото което държи оста.
Имам вече няколко такива проблема...
Поздрави...
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от toshiro »

tommy12 написа:Лепени части в Stellata няма освен отвън козметичните.
Ето тук: http://fish.shimano.com/media/fishing/S ... 654492.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; пише следното:
"Part 12460 is pre-assembled
and glued to ensure durability.
Please do not disassemble it." и се вижда се, че винтовете са 2, но размера е друг! Явно на по-малките размери е един брой и има склонност към саморазвиване.
Някак си мисля, че като купуваш нещо, което е с претенция за най-високо качество и технологии и е само в свой собствен клас и плащаш висока цена за него, е нормално да очакваш то да не е като всички останали (като архитектура). Все едно да си купиш часовник Одемар Пиге и да му сменяш батерийката и да го почистваш от влезнали боклуцу като Ку и Ку от 20 лева. Изказвам се принципно, а не срещу марката и модела. Убеден съм че Стелите са едни от най добрите макари в света!
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от tommy12 »

Прав си за лепената част
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

toshiro написа:
tommy12 написа:Лепени части в Stellata няма освен отвън козметичните.
Ето тук: http://fish.shimano.com/media/fishing/S ... 654492.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; пише следното:
"Part 12460 is pre-assembled
and glued to ensure durability.
Please do not disassemble it." и се вижда се, че винтовете са 2, но размера е друг! Явно на по-малките размери е един брой и има склонност към саморазвиване.
Някак си мисля, че като купуваш нещо, което е с претенция за най-високо качество и технологии и е само в свой собствен клас и плащаш висока цена за него, е нормално да очакваш то да не е като всички останали (като архитектура). Все едно да си купиш часовник Одемар Пиге и да му сменяш батерийката и да го почистваш от влезнали боклуцу като Ку и Ку от 20 лева. Изказвам се принципно, а не срещу марката и модела. Убеден съм че Стелите са едни от най добрите макари в света!
При по-големите размери е възможно да са два..Имах 6000 ПГ Туин но честно казано не помня..За 4000 и 5000 е едно болтче...Ма няма нищо чудно,че се е равъртяло.Какво толкова?Друг е въпроса,че братушките в много редки случаи обръщат внимание,на такъмите си,и "дерзаят" до последно..
ivailo69
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 18:11
Местоположение: Враца
дал Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от ivailo69 »

Колеги,и аз да се похваля от работата на Румен. Занесох му две тракащи RYOBI-та ,оправи ги и сега са по -добри от нови. По- интересното е че му дадох да погледне и една нова STELA 4000 SFE от чието поведение бях леко притеснен като за нова макара . Имам мнение за стария модел и тази ме "изненада" ,ама нали е подарък (на харизан кон зъбите не се гледат) се радвам.Притесненията ми се оказаха верни и след професионалната намеса на Румен макарата е в пъти-пъти по добра.Аз останах меко казано изненадан от тази разлика, не зная какво правят от SHIMANO и къде го правят вече ,но явно им трябва още "една щипка сол" която Румен я дава и то за точно този модел.

Благодаря Румене ,жив и здрав да си !
:tup: :tup: :tup:
dary
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Окт 09, 2009 17:13
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от dary »

Перфектна работа на Румен, благодарение на него една Калдия работи по-добре от колкото когато беше нова :)
dididbg76
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 17:16
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от dididbg76 »

Благодаря на Румен за профилактиката на 3-те макари, тип топ са. Калдията особенно е по-добре от нова. Мерси. :tup:
Десетки свещи могат да се запалят от една,без да съкратят нейния живот.Щастието не намалява,ако се споделя.
Yes,London.You know:fish,chips,cup‘o tea,bad food,worse weather,Mary fucking Poppins LONDON.
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от nestor »

Жив и здрав да е Румбата,

преди 2 седмици ми обслужи една Дайвичка и вчера го тормозих по един въпрос относно притеснение, и след говорихме вече ми беше ясно, че аз съм за бой :lol:

Няма такъв сервиз дето да ти обяснят защо и как да си ползваш нещата по предназначение :tup:

Поздрави Румба
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Владимир »

Преди малко си взех Биомастера от Артакса,каквото исках е сторил с макарата.Благодаря!
Румен има златни ръце,казах му го и лично.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”