Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
metodid
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 15:04
дал Браво: 6 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от metodid »

gevv написа:
metodid написа:Здравейте, ПВЦ-то което ползвате каква дебелина е?
Аз имам 0,8 и 1,2см. За дребни воблеретки е супер. За по-големи трябва да се слепват две части, :D
Мерси колега, като ида да питам по рекламните, да се не черва и да не мога да обясня какво търся. :tup:
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: Самоделни Воблери

Мнение от marto181 »

За джърковете ползвам 15мм. Иначе се намира и 19мм ;)
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: Самоделни Воблери

Мнение от marto181 »

Ето и последното творение, 14см. с дрънкалка направена по този метод:
http://www.youtube.com/watch?v=aUd5zpGwA5Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
даниел
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Дек 24, 2013 15:17
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от даниел »

браво колега , ето ги и моите
Изображение
Изображение
даниел
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Дек 24, 2013 15:17
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от даниел »

здравейте колеги

при последното лакиране ми остана готов лак( прословутата фира) и реших да пробвам нещо ,понеже използвам тези чашки дето ги продават за смесване на боя, затворих я с капачето и го мушнах в камерата на хладилник вече седмица и не се е втвърдил а лака е 2к полиуретанов.

днес питах един приятел и той ми обясни че всъщност втвърдителят помага на някакви вещества да се изпарят и като съм понижил температурата те не се изпаряват и лака би трябвало да си е годен.

чудно :( ако е вярно ще си решим проблема с фирата ,проблема остава да намеря време от работа да подялкам и да пробвам лака да ли си е запазил качествата,ако някои колега дялка усилено в момента да пробва и да каже

поздрави
NVN
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 14:11
Местоположение: Sofia
получил Браво: 12 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от NVN »

Здравейте колеги,

Какъв кит е най-подходящ за воблерите?

Имам два недовършени, единия го омазах с един кит за дърво и стана много грапав и на дупки.

Искам да ги довърша за да ги пробвам вече, че ги проточих много :)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

даниел написа:здравейте колеги

при последното лакиране ми остана готов лак( прословутата фира) и реших да пробвам нещо ,понеже използвам тези чашки дето ги продават за смесване на боя, затворих я с капачето и го мушнах в камерата на хладилник вече седмица и не се е втвърдил а лака е 2к полиуретанов.

днес питах един приятел и той ми обясни че всъщност втвърдителят помага на някакви вещества да се изпарят и като съм понижил температурата те не се изпаряват и лака би трябвало да си е годен.

чудно :( ако е вярно ще си решим проблема с фирата ,проблема остава да намеря време от работа да подялкам и да пробвам лака да ли си е запазил качествата,ако някои колега дялка усилено в момента да пробва и да каже

поздрави
Колега недей се лъга така. Аз съм го пробвал същото точно с 2к лак. НЕ се стяга но се сгъстява и след като направиш грешката да си топнеш воблера вътре усещаш колко си се прецакал. Когато се сгъсти лака няма оттичане и воблера ти става на капки, пъпки, пукнатини и общо взето грозна работа. С 2к лак само на момента. Бъркаш минимално количество и после хвърляш. Аз си го бърках в кутия от бял червей.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

Платиката е абсолютно прав :tup: и аз стигнах до тоя извод по същия начин :)
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от ivo Vratsa »

И аз :D
Може би най-много 7-8 часа забавяне при държане в хладилник, но пак е компромис...
Спининг клуб "Абичи"
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

даниел написа: ... да намеря време от работа да подялкам и да пробвам лака да ли си е запазил качествата,ако някои колега дялка усилено в момента да пробва и да каже
Даниел,
не е необходимо да правиш перфектният воблер :shock: за да направиш една проба на охладената "фира"! Необходимо е само да обработиш материала, от която правиш играчките си до такова състояние, приблизително до положението, при което лакираш. Успех ! :tup:

Plat1ka, нещо не доразбрах!? :oops: Ти с какво затвори кутията от бели червеи за да не се изпарява лакът в камерата на хладилника?
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от bai ves »

може да се затвори, що да не може? Стреч и готово.....
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от rangel_bac »

Mix02 написа:
Plat1ka, нещо не доразбрах!? :oops: Ти с какво затвори кутията от бели червеи за да не се изпарява лакът в камерата на хладилника?
Не че ме питат, ама мисля че имаше предвид, че кутията е малка и затова и фирата е по-малка.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

bai ves написа:може да се затвори, що да не може? Стреч и готово.....
:oops: , :idea: , :tup: :) !
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от ivo Vratsa »

Аз пък ползвам кутиика от упсарин :mrgreen:
ПС Адаш намери ли те Куетриота, че и звъни и вика..."а не, по гласа познах, че обърках, Микса ми трябва" :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”