За лошотията и за бракониери с билети за любителски риболов

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Качаков63
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 22:51
Риболов: любителски

За лошотията и за бракониери с билети за любителски риболов

Мнение от Качаков63 »

"Йона бил пророк на Йехова. Не било минало много време от смъртта на Елисей, когато Йехова казал на Йона: "Иди в големия град Ниневия. Лошотията на хората там е много голяма и аз искам да им говориш за това.“
Но Йона не искал да отиде. Затова той се качил на един кораб, който отивал в обратната на Ниневия посока. На Йехова не му харесало, че Йона побягнал. Затова той предизвикал голяма буря в морето. Тя била толкова силна, че корабът бил заплашен от потъване. Моряците много се изплашили и викнали за помощ към техните богове.

Най-сетне Йона им казал: "Аз съм поклонник на Йехова, Богът, който направи небето и земята. И сега бягам от онова, което Йехова ми каза да направя.“ Тогава моряците казали: "Какво трябва да сторим с тебе, за да спрем бурята?“

"Хвърлете ме в морето и морето ще се укроти“ — казал Йона. Моряците не искали да направят това, но бурята ставала все по-страшна и по-страшна, тъй че накрая те изхвърлили Йона от кораба. Бурята веднага спряла и морето отново било спокойно.

Докато Йона потъвал надолу във водата, една голяма риба дошла и го погълнала. Но той не умрял. Три дни и три нощи той бил в корема на рибата. Йона много съжалявал, задето не се подчинил на Йехова и не отишъл в Ниневия. И знаеш ли какво направил?

Йона се помолил на Йехова за помощ. Тогава Йехова накарал рибата да го повърне на сушата. След това Йона отишъл в Ниневия. "(притча за Йона и голямата риба)



Уважаеми колеги риболовци, нека да си поговорим и за лошотията, за тази, която виждаме всеки ден, нашата.
Омръзна ми да гледам "месари" с въдици, която трепят рибата не по-зле от браковците с мрежите.
Нека всеки от вас, който може и иска, да даде своят принос, написвайки по нещо от това, което е видял за лошотията и лакомията, т.е. за пълните до пръсване живарници, за хващането на маломерни рибки, за джигосването на уж не знам какви си позволени риби и за пълните търбуси, и за пълните багажници...
Моля да бъда извинен от всички, на които този диалог ще бъде неприятен, но нека и да си кажем и кривиците с думи и снимки!
Пожелавам успех и здраве на всички, които уважават рибите и риболова!
Лакомията е основа на човешката деградация.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от Мънцата »

Качаков63 написа:Уважаеми колеги риболовци, нека да си поговорим и за лошотията, за тази, която виждаме всеки ден, нашата.
Омръзна ми да гледам "месари" с въдици, която трепят рибата не по-зле от браковците с мрежите.
Нека всеки от вас, който може и иска, да даде своят принос, написвайки по нещо от това, което е видял за лошотията и лакомията, т.е. за пълните до пръсване живарници, за хващането на маломерни рибки, за джигосването на уж не знам какви си позволени риби и за пълните търбуси, и пълните багажници...
Моля да бъда извинен от всички, на които този диалог ще бъде неприятен, но нека и да си кажем и кривиците с думи и снимки!
Пожелавам успех и здраве на всички, които уважават рибите и риболова!
Честно казано, лично аз не виждам смисъл от подобна дискусия! :roll: Вече ми е втръснало от помия до краен предел - по телевизия, вестници, радиа, а и по форумите. Да не говорим, че тези въпроси вече са дъвкани до полуда!
Аз вече искам да слушам и чета позитивни неща! :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
lishev_64
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 0:54
Риболов: Най-вече шаранджийски, но и плувкарския, съчетан с фидер!
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от lishev_64 »

Идеята не е лоша, но... На мен също ми писна да чета по форумите и да слушам по Хобито, как всеки се прави на "света вода ненапита", как анатемосва бракониерите и колегите, пълнещи торбите с риба, колко той самия е най хуманния в риболова. Аз съм вече над 40 години по водоемите и смея да твърдя, че такива колеги със свещ да ги търсиш, едва ли ще ги намериш. Да се връща риба обратно във водата е толкова рядка гледка, че на фона на обратното си е направо - ЕДНО НИЩО! Само бля, бля, бля, и нищо по-вече! Как пък за толкова години не станах свидетел, как болшинството от присъстващите колеги да върнат уловената риба (или поне част от нея), и само единици да са тези които я тъпчат по "торбите" и "багажниците"? Твърдя най-отговорно, че гледката е точно обратната. Иначе, като седнем на компа, сме голяма работа. Велики сме. Да, ама защото там никой не ни знае и е лесно. И си мисля - има ли смисъл от всичките тези коментари? Няма оправия. Светлина в тунела - ЙОК! Ми то самата ни държава е на тоя хал, ние риболова искаме да оправим. Знам, че ще ми опонират колеги, ще ме убеждават, че с примиренчество хептен нищо не може да се промени. Да, прави ще бъдат, но на мене вече ми писна. Превалих вече половин век :( - уморих се!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от sharo1 »

Наистина няма нужда от повече негативи ...
По приятно е да се гледа това

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=n0kkP6hRfBU

А след това :

https://www.youtube.com/watch?v=470Q1dffhqI

20 Колеги от другия бряг ,ми викаха ,че съм луд :lol: :lol: :lol:,
обаче много ме кефи ужаса в очите им...

А като гледам това

http://vbox7.com/play:92cefad168&start=2

направо получавам аритмия...
Аватар
lishev_64
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 0:54
Риболов: Най-вече шаранджийски, но и плувкарския, съчетан с фидер!
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от lishev_64 »

sharo1 написа:Наистина няма нужда от повече негативи ...
По приятно е да се гледа това

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=n0kkP6hRfBU

А след това :

https://www.youtube.com/watch?v=470Q1dffhqI

20 Колеги от другия бряг ,ми викаха ,че съм луд :lol: :lol: :lol:,
обаче много ме кефи ужаса в очите им...

А като гледам това

http://vbox7.com/play:92cefad168&start=2

направо получавам аритмия...
........................................................
Ето това си заслужава да се види - пълни душата. :tup: :tup: :tup:
Аватар
Качаков63
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 22:51
Риболов: любителски

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от Качаков63 »

"Честно казано, лично аз не виждам смисъл от подобна дискусия! :roll: Вече ми е втръснало от помия до краен предел - по телевизия, вестници, радиа, а и по форумите. Да не говорим, че тези въпроси вече са дъвкани до полуда!
Аз вече искам да слушам и чета позитивни неща! "
Изображение
:tup:
Лакомията е основа на човешката деградация.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от Мънцата »

Качаков63 написа:Изображение
:tup:
Ами добре, хайде да го направим по твоя начин ... отново! Да видим:
Качаков63 написа:Уважаеми колеги риболовци, нека да си поговорим и за лошотията, за тази, която виждаме всеки ден, нашата.
Навих са, давай да почваме :tup:
Качаков63 написа:Омръзна ми да гледам "месари" с въдици, която трепят рибата не по-зле от браковците с мрежите.
И аз така! И? Ко праим? :roll:
Качаков63 написа:Нека всеки от вас, който може и иска, да даде своят принос, написвайки по нещо от това, което е видял за лошотията и лакомията, т.е. за пълните до пръсване живарници, за хващането на маломерни рибки, за джигосването на уж не знам какви си позволени риби и за пълните търбуси, и за пълните багажници...
Тъй, тъй, право думаш, ама кажи ми нещо ново! Ето, ти пишеш, накара ме и аз да пиша! Наистина ли мислиш, че с това допринасяме за решаването на проблема? Пишем си, ама на аба, лаф да става! И единственото, което правим, е да си вдигаме нервите! Пускаш ми некви снимки на щрауси със заровени глави! Вместо това ми пусни примерно некоя снимка на визираните от теб месари! Или на живарници, багажници, или нещо такова! Или снимка или видео на някоя извадена от теб мрежа! И като ти е толко извън пясъка главата, предложи РЕШЕНИЕ на проблема! Щото иначе нищо не правиш! Не задаваш въпроси, а отговори! С "мрън-мрън" не става тая работа! Пред клавиатурата също! :wink:
Качаков63 написа:Моля да бъда извинен от всички, на които този диалог ще бъде неприятен, но нека и да си кажем и кривиците с думи и снимки!
Пожелавам успех и здраве на всички, които уважават рибите и риболова!
:tup: Чакам снимките :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Качаков63
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 22:51
Риболов: любителски

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от Качаков63 »

http://vbox7.com/play:00d5551fca" onclick="window.open(this.href);return false;
Коментирай, Мънца!
Скоро ще има и други снимки на известни "радетели" на чистия риболов. :D
А за мрежите, мога да ти изпратя цяла колекция, но на лични, защото не бих искал на колегите да им стане лошо от гледките.
Лакомията е основа на човешката деградация.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от Мънцата »

Качаков63 написа:http://vbox7.com/play:00d5551fca
Коментирай, Мънца!
Не съм го коментирал тогава, няма да го коментирам и сега! Мога да ти опиша и причините, но в понеделник, че сега тъкмо тръгвам за Жребеца :wink:
Качаков63 написа:Скоро ще има и други снимки на известни "радетели" на чистия риболов. :D
Ами щом е толкова важно за теб, трябваше с това да започнеш темата, а не с ала-бала :wink:
Качаков63 написа:А за мрежите, мога да ти изпратя цяла колекция, но на лични, защото не бих искал на колегите да им стане лошо от гледките.
Няма лични ве брат, пуснал си тема, пускаш колекцията си в темата, кви лични?! Бъди спокоен, не сме бебета, виждали сме и по-лоши неща от някоя мрежа :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Качаков63
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 22:51
Риболов: любителски

Re: За лошотията и за бракониери с билети за любителски рибо

Мнение от Качаков63 »

Успех на Жребеца! :tup:
На "Върбите", малко северно от църквата имало добри удари. Отиваме в неделя.
Лакомията е основа на човешката деградация.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”