Да си покажем лодчетата.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Zango
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 14:00

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Zango »

Честито големи риби и с кеф да си я джиткаш.
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от VGZ »

zee написа:Защо се чудите как да мъчите двигателите на ниски обороти за тролинг като класическото решение е едно малко тролинг моторче - двойка или четворка за тези размер лодки е идеално и достатъчно.... :shock:
Човек в малка лодка едноцилиндрово моторче тресе и вдига шум и ти писва ако тролиш по цял ден ,особено ако стоиш до него :D
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от славеe »

VARHARA написа:Мънца много риби и безавариино.

П.п Днес бях за риба.Видах къде дава разхода на гориво....0.5 на час на тролинг. Е няма грешка пак един риболов 6л. Бензин :tup: Този път напълних до горе и долях .Не ми се правиха упражнения но заради оня дразнител :evil:
Принципно до 50тия час ще пада разхода но аз мисля че след 100часа е напълно разработен и тогава го мери какво харчи,сега не го гледай още всичко е стегнато
:tup: :tup: :tup:
palaza
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 18:12
Риболов: Тролинг

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от palaza »

Честито братле да е караш здраво а разработката е докато е пуснеш и после газззззззззззззз наи важното е да нее караш дълго време на едни и същи обороти
/Users/icentermbwhite/Desktop/10660784_689237971160992_2094266523_n-1.jpg
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Anton_65 »

преди 2 - 3 г. имах едни познати дето скочиха от малки мотори на 15 - 25 ,и то беше пъчене и радост как вървели,вървели естествено но за сметка на кинтите,и после ги гледам не с малките мотори, че пак бензин харчели :lol: а с монтирани отстрани електрички да си влачат,щото харчели ток :D та всичко си е до време,не сме толко богати в Бг.че да караме ламите :wink: даже мой познат от 4 кс.с малка лодка отиде на 70 кс.с почти яхта и точно 2 пъти го изряза от край до край на язовира и това беше радоста,за другото се сещайте,монтира веднага 4 - та отстрани големия.....защо ли :lol:
но всеки си знае него си и квото му е кеф,това ще си кара
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от VARHARA »

Въпроса е че Тук говорим за реални неща.Разход на тролинг от 0.500 л на час . Но когато мотора отговара на лодката при предвижване от примерно 20км на газ дава с пъти икономичност от колкото мотора който рови :wink: Но как да го обесниш на човек който кара 4 кс мотор и се предвижва със скороста на морския тролинг.

И понеже на него трябва да му се обесни ще се помъча по друг начин което не е свързано с лодките щот те не са му ясни.
Та ако на един джип 2тона му се сложи двигател 1.2 как ли ще гори и колко ще върви :wink:
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от svetoslav7704 »

VARHARA написа:Въпроса е че Тук говорим за реални неща.Разход на тролинг от 0.500 л на час . Но когато мотора отговара на лодката при предвижване от примерно 20км на газ дава с пъти икономичност от колкото мотора който рови :wink: Но как да го обесниш на човек който кара 4 кс мотор и се предвижва със скороста на морския тролинг.

И понеже на него трябва да му се обесни ще се помъча по друг начин което не е свързано с лодките щот те не са му ясни.
Та ако на един джип 2тона му се сложи двигател 1.2 как ли ще гори и колко ще върви :wink:
Върхи ,никой не твърди че разхода на твоя мотор не е такъв,какъвто си отчел.По скоро спора тръгна от разхода на Емо и твърдението му че EFI харчи в пъти по малко от карбураторен четиритактов мотор.Трийската за която говори гори минимум 350-400гр на час независимо на каква лодка е монтиран.Това са минимум 3,5 -4л на ден без никаква гас и глисажи.Кой ще е този железния да издържи да не го нацепи този мотор за поне 20 мин.Гледали сме и тестовете на руснаците с 15кс карбураторния мотор на сузуки и 20 кс инжекциона.Разликата е минимална, но е в полза на малкия мотор, въпреки почти еднаквата кубатура.Така че, като се сравняват мотори трябва да се говори в моточасове ,както ти си посочил ,а не в дни като Емо. :!:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от te4osoma »

Leo написа:Какви реални неща?Реалните неща са извън стерилната обстановка на филмите!Там има много чалъми,които не се виждат на екрана :wink: А на теб всички лодки и условия ясни ли са ти?Остави позьорството и чалъмите и снимай един филм за истинските рибари :wink: И по време на спининговите филми,не говори глупости!Майка ми и снахата те харесват,но те не ходят на риба!Още по-малко на спининг :wink:
Мнение Публикувано на: Пет Апр 11, 2014 22
:tup: :tup: :D :D :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
PETKOV VAL
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 21:00

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от PETKOV VAL »

svetoslav7704 написа:
VARHARA написа:Въпроса е че Тук говорим за реални неща.Разход на тролинг от 0.500 л на час . Но когато мотора отговара на лодката при предвижване от примерно 20км на газ дава с пъти икономичност от колкото мотора който рови :wink: Но как да го обесниш на човек който кара 4 кс мотор и се предвижва със скороста на морския тролинг.

И понеже на него трябва да му се обесни ще се помъча по друг начин което не е свързано с лодките щот те не са му ясни.
Та ако на един джип 2тона му се сложи двигател 1.2 как ли ще гори и колко ще върви :wink:
Върхи ,никой не твърди че разхода на твоя мотор не е такъв,какъвто си отчел.По скоро спора тръгна от разхода на Емо и твърдението му че EFI харчи в пъти по малко от карбураторен четиритактов мотор.Трийската за която говори гори минимум 350-400гр на час независимо на каква лодка е монтиран.Това са минимум 3,5 -4л на ден без никаква гас и глисажи.Кой ще е този железния да издържи да не го нацепи този мотор за поне 20 мин.Гледали сме и тестовете на руснаците с 15кс карбураторния мотор на сузуки и 20 кс инжекциона.Разликата е минимална, но е в полза на малкия мотор, въпреки почти еднаквата кубатура.Така че, като се сравняват мотори трябва да се говори в моточасове ,както ти си посочил ,а не в дни като Емо. :!:

Ето едно умно изказване :tup: другите са бла бла работи :D
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от славеe »

http://www.technologicvehicles.com/en/g ... ard-and-ou" onclick="window.open(this.href);return false;
карбуратори,инжекциони ще останат в миналото до някоя година.
toparlak
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 2:15
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от toparlak »

http://www.boat-fuel-economy.com/outboa ... ion-liters" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето едно добро място където може да се провери разхода на различни марки при различни обороти.Данните са точни според мен-поне за моята Ямаха 25 са абсолютно верни.За един цял ден тролинг 4-5 литра си отиват(заедно с глисажа-няма как да го мъчиш цял ден мотора,трябва и да го покараш бързо).В клас 25кс Ямаха го дават най-икономичен т.е. в този клас за цял ден тролинг няма как да слезеш под 4-5 литра,но пък какво от това...отишъл съм за удоволствие,а и обикновено разхода се дели с колегата.
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от svetoslav7704 »

toparlak написа:http://www.boat-fuel-economy.com/outboa ... ion-liters

Ето едно добро място където може да се провери разхода на различни марки при различни обороти.Данните са точни според мен-поне за моята Ямаха 25 са абсолютно верни.За един цял ден тролинг 4-5 литра си отиват(заедно с глисажа-няма как да го мъчиш цял ден мотора,трябва и да го покараш бързо).В клас 25кс Ямаха го дават най-икономичен т.е. в този клас за цял ден тролинг няма как да слезеш под 4-5 литра,но пък какво от това...отишъл съм за удоволствие,а и обикновено разхода се дели с колегата.
Няма какво повече да обсъждаме. Нека всеки сам да си провери минималния възможен разход и тогава да спори :idea:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от gele kapaciteto »

Я и аз да се набутам у Шамарите :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение

Сам с 6 коня 32/33 км/ч на глисаж разход 1,5/ 2 - л/ч , на тролинг 180/200 гр на час
П.П. При глисажа всичко е въпрос на обтекаемоста на лодката и на кг.
:wink: :wink: :wink: и двигателят ми не е парпоретка , просто за такъв съм имал пари :lol: :tup: . а който има повече кеш - по добре да помисли първо какво корито да си вземе а не да компенсира с по голем мотор
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

pancero написа:
Мънцата написа:Глеам пак купон се вихри тука :D Няма да ви преча, само да се похваля и изчезвам :lol:
Неочаквано пристигна новия ми Уебед :D Излишно е да казвам, че съм много Хепи 408_154430.jpg[/img][/url]
Креват има ли НЕМА тогава не важи , абе ей запомнете че креват и музика нема ли не е лодка. Аз имам от пред спална а от зад на пеиката полу персон за 1 човек екстра...

И нема ми се праите на философи , големите двигатели не са за тролинг за това има малко , само вие Българите се праите на маимуни , и ми преработвате и приспусубявате големи двигатели за 3 километра , нема стане
Честитя на Мънцата новата лодка,като му пожелавам много весели моменти по язовирите и големи риби с нея. :fish5: :tup:
Използвам случая да Благодаря на Краси-112 за това как аранжира и украси лодката ми. :wink:
така ще се вижда през деня
Изображение
а така ще се вижда през ноща :idea:
Изображение
Ето и един клип,специален поздрав за Панцера....действам по негова заръка. :roll: :shock: :D
През забраната,леглото също ще бъде готово......само за птичките,ще разчитам на него. :D :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Мънцата »

Смени музиката на клипа :D
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”