Баси му и проблемацията !!!

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , да ви запознавам с това което ме тормози и ако може да помагате ще съм безкрайно признателен :oops:
Тъй , за какво иде реч ? Тая година съм решил на всяка цена ноември или декември да отскоча за кустур в делтата на Нил или приходящите язовири , или езера , как Виктория примерно . Това си е една отколешна моя мечта та мисля че е време да я осъществя . Та каква е проблемацията в случаят :roll: Относно макарата , никаква . Тия дни си викнах една 14 Daiwa Catalina 4020PEH с допълнителна RCS шпула която и сваля едни 50гр. допълнителни . Относно линии , също никакви проблеми . Чудото е в избора на въдица :? Не друго ами трябва да отговаря на куп изисквания :
- да е много бърза с параболичен строй .
- да е максимално лека именно за това което ще се ползва - спининг от ръка с големи и тежки примамки , като се има предвид че последствие ще я водя от време на време по По и Ебро .
- да прави що годе приличен баланс с макара около 400гр.
- да е двуснадкова като в събрано положение да е максимум 1.45 метра та като и направя алуминиев тубус с тънки тапи да е преко сили 1.50м. , та да си я возя безпроблемно по багажните в аеропланите .
- да е с качествена коркова дръжка , все пак мисля да си я оставя и за предстоящо ползване , както споменах по-горе .
Та тъй , ако имате нещо предвид помагайте щот взех да се затормозявам от взиране в чуждоезични хротувания . Тенкс в аванс :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от bai ves »

Павле, вземай нещо океанско или Сламър от големите, прът къв ти е на сърце и сили. Ама считай, че костурите там са много борбени, а на Ебро сомовете също много по- борбени от наще. Гледал съм как със Сламер се вадят Тунци по 150- 200 кила и не мисля, че ще ти е проблем. :tup:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Emo-83 »

Тика Талисман е хубава и здрава,но е тежка.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от quietriot »

Зога шитенно
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от bai ves »

Мани, че съм в дилема за едно Шитено ама събирам за оушън каяк :cry:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от te4osoma »

:D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от bai ves »

Не се смей Течка, прътлето е втора ръка изгодно много. Ама е за нашенски рибки :roll:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Павел Иванов »

То ако беше толкоз лесно нямаше да пусна темата :? Зора е да бъдат изпълнени дословно поне горните ми изисквания , в началото бяха с шест повече . В тоя ред мисли предложената от Василий Shitenno Seiryuu МH2 като че ли най-се доближава , но пък като се има предвид че плануваните примамки се въртят все около стотях грама , ми се струва слабичка XZOGAта . По-скоро модела MASTERY MA-S MA-S80H2 е нещото което доближава повече като вариант . При Гатти също се намира вариант - SRX 808-2TA .
Кофтито е че повечето геги които идеално ме устройват са с ЕВА дръжка . Верно че съществува вариант да си закупя такава , да махна упоменатата дръжка и да и сложа коркова такава . Варианта със закупуване на отделни компоненти - бланка , кит , дръжка и последствие билдването на търсеният от мен модел все повече ми се струва актуален , но това ще да е ако не успея да намеря каквото търся в готов вид .
Хубавото е че има време та се надявам ако не успея сам , то поне с помощ от съфорумници , да открия лелеяната панацея за целта .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от bai ves »

Най- добре е да разгледаш с какво ловят там, да попиташ хората и тн. За Испания и По е лесно. Аз също вместо да си бия главата като отида ще разгледам и попитам и направо квото ми лепне. Павле, за костурите ще ти трябва колан. много хора хвърчат от лодките инак.. :wink:
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Vid »

Павка, не мога да повярвам - да си оставиш УЛ? Ама, то човек се развива...
Моят съвет е да не даваш пари и да носиш тубоси по самолети. Кога отидеш на Нил, хората организиращи този риболов ще ти предложат не малко варианти.... Това е от личен опит по принцип (несвързан с тази част на света, но чул от хора де са ловили там), щото няма как там да ловиш самосиндикално, пък и въдицата с коя ще вадиш нилски костури, би ти послужила за сравнително малко други риби...

п.п. Отивай първо без нищо, па като видиш с кВо ги вадят, тогава почвай да съветваш нас. И на второто си посещение си купи това кое ти е нужно. :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Д-р Флекс »

Sportex Tiboron TB2795

Можеш да я разгледаш в офиса на Алтмекс, искаш ли да ти дам телефона... :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от quietriot »

сега малко да ти обясним ситуацията с тежкия спининг, каква е целта пръчката и макарата да са под кило!!!! Щото иначе е кратък , а ма много кратък, това не е да метнеш стръв и да чакаш или да тролиш на стойка , на 50 път си скапан.
Каталината е добра макара , но............не става , не от към драг , а откъм размер , качи на поне 6000, да не кажа 8000 с тия примамки дето ги мислиш да го меткаш и ак озакачиш рибе което варира до 2 м и 250 кг ...........после няма да има карантия макарето.
Аз нилски костур не съм ловил ( засега ), но от каранксите и туните имам тендовагенит от преди години ;).
Макарата я знаеш коя е ако искаш да е дайва -салтига се нарича.
Ако не стела pg 8000 има една при Жоро Леков в Младост, той ще я ползва за попинг на малдивите иди я виж :wink: .

Защо Ева а не корк , защото е по леко Павка , иначе избор с корк бол -Шимано (50-100 или или 100+) иначе с корк пръчки бол -Антарес, Аспаяр , Аерокаст, Спидмастър каранкс, При Леков има и такава, но май беше дръжка и боди.

Питай Румен ( Артакс) имаше спидмастър кет -фиш нещо си , със макара 400+ грама и 400 пръчка колко време изкара да върти.

Така, че на теб ти трябва , съвременна олекотена до макс , двуделна морска пръчка с Ева иначе почвай да тренираш за рамо отсега, затова ти препоръчах Зога защото макар и глуха е лека и корава и я има тука да я пробваш как ти седи в ръката.
Аватар
jorjinio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 19:22

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от jorjinio »

Един мой приятел се оборудва от- до ... от тук:
http://www.biggamehouse.it/Default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Само дето е на сайта е на италиански.
Това не е моя тип риболов но мисля че, колегата quietriot е много прав за макарата.
На хеви фидер-а не слагам макара под 4000 а при риболов в големи реки и течения слагам 6000.
Понякога се случва да върви по масло а впоследствие се оказва че,това е вазелин !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от quietriot »

чети тука , инфо бол
http://www.african-angler.co.uk/index.p ... &Itemid=97" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от bai ves »

Аз това имах идея, хем ще спести пръчката с преноса и даже ще направи работата. Защо да не си вземе 10- ворбела повече- там, а прът от тук.?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”