Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

:D балса, 63 мм., 6.6 гр.:

Изображение
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Още малко от мен.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тамън ги почнах и ми се прецака аерографа, та са малко зле изпръскани ама го надувах с устата и това е резултата.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1711
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 182 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от PAMPASA »

Как се прецака бре -не може ли да се оправи :roll: ще ти скъсам ушите :D П.С. иначе воблерчетата са един път :tup:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Ми купих евтин компресор и сега ми излезе скъп :) Просто е слаб и се тормози почнаха да му се разпадат частите. Сега ще си поръчам хубав компресор и още един аерограф, че тоя от толкова смяна и чистене на боята също нещо не пръска като хората а и го изпусках 2 пъти на земята :)
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Plat1ka написа:... че тоя от толкова смяна и чистене на боята също нещо не пръска като хората а и го изпусках 2 пъти на земята :)
Би трябвало да минеш само с нова игла и дюза. На самия аерографа няма чак толкова какво да му стане.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от quietriot »

Plat1ka написа:Ми купих евтин компресор и сега ми излезе скъп :) Просто е слаб и се тормози почнаха да му се разпадат частите. Сега ще си поръчам хубав компресор и още един аерограф, че тоя от толкова смяна и чистене на боята също нещо не пръска като хората а и го изпусках 2 пъти на земята :)
Супер са воблерите, обади се ако имаш за продаване.
И прителски съвет ако не беше тънил сега нямаше да ти излиза излиза скъпо като с компресора. :tup:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

pux написа:
Plat1ka написа:... че тоя от толкова смяна и чистене на боята също нещо не пръска като хората а и го изпусках 2 пъти на земята :)
Би трябвало да минеш само с нова игла и дюза. На самия аерографа няма чак толкова какво да му стане.
Ами иглата си изглежда добре тя не е пострадала. Закривена е предпазната капачка от пред на аергорафа. Все пак имам нужда и от втори защото когато работя с два основни цвята и искам да ги наслагвам сега мисля единия и сипвам другия и после отбратното и се хаби боя и време. А с двата само хващам втория и пръскам. :)
quietriot написа:
Супер са воблерите, обади се ако имаш за продаване.
И прителски съвет ако не беше тънил сега нямаше да ти излиза излиза скъпо като с компресора. :tup:
Ами то не е точно да съм искал да мина тънко. Просто тогава нямах много финансова възможност а и нямах представа как да го ползвам аерографа. Другата причина да купя малък и елементарен комплект е пространството защото рисувам на кухненската маса когато е свободна а това е рядко : ) Та гледах да съм по-компактен. Но вече след като видях, че ще се справям криво ляво с рисуването искам да си взема и по-надеждна машина. За другото ти пускам едно ЛС.
donchev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 21:25
Местоположение: Chirpan
получил Браво: 12 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от donchev »

pux написа:
Plat1ka написа:... че тоя от толкова смяна и чистене на боята също нещо не пръска като хората а и го изпусках 2 пъти на земята :)
Би трябвало да минеш само с нова игла и дюза. На самия аерографа няма чак толкова какво да му стане.
Здравейте,тук не съм съгласен че няма какво да му стане .Освен игла и дюза има поне 8-11 гумени уплътнения от където основно идват проблемите при ефтините аерографи.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Ми незнам, поне на мен така ми изглежда от скромния ми 5-6 месечен опит с евтин китайски аерограф (ок. 30 лв.). Гумените уплътнения, освен ако поначало са некачествени, биха могли да се скапят от точно 2 неща - пренатягане или ползване на агресивни бои/разтворители. А и в крайна сметка игла, дюза, уплътнения са консумативи, които се намират дори и в Бг - тук примерно.

Поздрави
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Ами ето, че всеки ден уча по нещо. ЗНачи проблема е следния. Аерографа си пръскаше идеално. Като работя с боя на Хоби Колор и на Креатекс. Агресивни разтворители не съм ползва освен последния път когато го почистих с ацетон. Но пък ацетона бързо се изпарява. Старал съм се да не претягам нищо но проблема е следния. Спря да дърпа боята като хората.

ЗНачи на Хоби Колор боята все още си я пръска но на Креатекс изобщо не я пуска. Само на при самото натискане на спусъка изплюча малко количество и после спира. Ако надухя казанчето с уста почва да пуска но пък така не мога да контролирам колко точно да пусне а и не виждам къде рисувам и става мазало :)

Та от какво може да е това? Вътре ми изглежда идеално чист. Минавах го с тънка сълфетка и четчица и накрая излизаше бяла от отворите. Аз нямах идея, че тия неща се сменят ще си поръчам ремонтен комплект.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

На мен ми звучи като запушена дюза. Какъв е размера на дюзата? Имай предвид, че боите на Креатекс са по-гъсти и самият производител препоръчва да се ползва дюза 0.5. Аз ползвам 0.3, но разреждам. И предпочитам спирт за почистване, ацетона ми се струва прекалено агресивен.

Поздрави
Аватар
баш майстора
Мнения: 5843
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1805 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от баш майстора »

... и ваща не е лесна... :roll: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от don_misho »

Plat1ka написа:
ЗНачи на Хоби Колор боята все още си я пръска но на Креатекс изобщо не я пуска. Само на при самото натискане на спусъка изплюча малко количество и после спира. Ако надухя казанчето с уста почва да пуска но пък така не мога да контролирам колко точно да пусне а и не виждам къде рисувам и става мазало :)
.
Пепи,щом е от чайнатаунските аерота,проблема ти е в уплътнението на винта,който покрива дюзата.
Изображение

Леко го развий или пристегни докато пръскаш с чиста вода в казанчето докато започне да пръска хубава плътна струя от дюзата.
Не чисти с ацетон,прецакват се уплътненията им много бързо. По-добре с чист спирт!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Добре, като си дойда от състезанията ще го пробвам. Аз имам и резервни гумички в комплекта. Ще си взема и спирт. Иначе за боята на Креатекс пръскаше си я екстра до преди седмица. Иначе да малко мазна ми се вижда но пък уж съм взел готова и разредена за аерограф дюзата е 0.3мм.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от ZLAK »

Пепи , никога не чисти с ацетон и силни разтворители. Ползвай си Креатекс на водна основа и чисти с вода , а след това с медицински спирт. Не забравяй да си почистваш основно аерографа след работа и ще изкара достатъчно.
Не пръскай с повече от две атмосфери 8) .
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”