1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Zander »

Здравейте приятели,

Първи кръг от Спининг лига "Brother - на ваша страна 2014" ще се проведе на 11 Май 2014 г., неделя на р. Вит, до с. Рибарица, общ. Тетевен.


Организатор: Спининг клуб “Стари видри” с подкрепата на БРАДЪР.

Поканени са всички членове, симпатизанти и приятели на "Спининг клуб Стари видри".

Програма:

Зарибяване с пъстърва – от 9 до 10,00 ч.
Записване за състезанието - 10,00 - 10,30 ч.
Начало на състезанието – 11,00 ч.
Край на състезанието – 14,30 ч.
Измерване на улова и награждаване - 14,30 - 15,00 ч.




Регламент:

1.Разрешава се риболова с една спинингова въдица, с монтирана на линията една изкуствена примамка.
2.В класирането и точкуването участват само уловените американски пъстърви.
3.При улов на балканска пъстърва, кефал и др. риби, обитаващи реката, те задължително се пускат обратно във водата.
4.Точкуването на улова е на принципа грам улов = брой точки. Например: улов от 1200 грама = 1200 точки. За улов на американска пъстърва с дължина над 32 см състезателя получава допълнителни 100 т. За риба с дължина 37 см получава допълнително още 100 точки и т.н. за всеки следващи 5 см линеен размер.
5.Всички състезатели получават и 50 т. за участие.

Условия за участие:
За членовете на Спининг клуб “Стари видри” не се събира такса за участие. За всички останали колеги, които искат да вземат участие, но не са редовни членове на клуба, таксата за е 10 лв. на човек.


Място на провеждане


Трасето, на което се лови ще е в с.Рибарица, точно под бензиностанцията. Тя се намира след влизане в с. Рибарица, на 200 м вдясно от пътя, пътувайки от гр. Тетевен. Под бензиностанцията има земен път, водещ до обширна поляна, където е сборния пункт.




ИАРА е уведомена за провеждането на състезанието.

Поздрави!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Plat1ka »

Там сме. Прогнозата също е добра така, че ще се видим.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Д.Граховски »

Ако всичко върви по план ще се запознаем :)
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от stancom »

Ако на някой съм му почти на път и има желание за компания, да пише на лични :D
Аз не мога да ловя риба !!!
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от bountyhunter1 »

Не си ми на път,а как ми се щеше да си побъбрим,НО там ще имаме време и за това. :tup:

Живи и здрави ще се видим там.

Поздрави
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Mix02 »

А аз моА ли се Фключа у бърборенето? :wink:
Цветко,
и да не ми забравиш боблера :D ! :fish6:
Бъдете здрави! :tup:
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
andonov_b
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 17:21
Риболов: Любителски
Местоположение: Русе
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от andonov_b »

Изображение

Има и други, който се познае да сваля.
http://andonovb.snimka.bg/fishing/vit.818136.33177511" onclick="window.open(this.href);return false;
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Zander »

Времето беше страхотно, участваха 55 човека.

Класирането:

1 Стефан Минчев
2 Любомир Василев
3 Манол Величков
4 Цветелин Игов
5 Симеон Иванов
6 Стамен Дулевски
7 Калоян Василев
8 Емануил Манов
9 Николай Ботев
10 Петър Лаков
11 Николай Куюмджиев
12 Иво Балев
13 Цветан Цеков
14 Момчил Стефанов
15 Иван Камберов
16 Иван Петров
17 Павел Павлов
18 Владимир Дамянов
19 Пресиян Конярски

Точките от състезанието се отчитат за генералното класиране за 2014 г., в лигата има още 5 кръга до края на годината.

Поздрави!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от BornToDrink »

Пълна програма след труден състезателен ден. :mrgreen:

Изображение

Зандера сигурно консерви е правил... то изядат ли се толко риби. :lol:

===

Бих казал, че съм адски доволен от събитието.
Много хора, доста познати лица, лаф, кастинг тестове, тръскане на пръчки :lol:
Малко кофти условия за риболов (очевидно на някои не им пречи :D ) и ако не се лъжа като цяло по-малко извадена риба от предната година, ама кво да се прави.
Догодина съм си обещал да НЕ съм шофьор, щото много дразнят хората с бирите покрай мен. :mrgreen:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от jazzmena »

Днес вече по-малко ме наболяват кокалите след вчерашния маратон.

Започнахме в 6 и половина сутринта на сборния пункт в София. Щеше да ни вози Ванката, което пък означаваше, че бирите не са ми ограничени! :lol:

Първа спирка - рибарника, където ударихме по една ръка за пренасянето на рибата и зарибяването.

Вече на Рибарица хванах пришки от здрависване, запознах се и с няколко нови физиономии и направих първоначалния списък на участниците. Записаха се 50 човека, като после се оказа че има още към 7-8 закъснели, които се присъединиха в движение.

Старт и.... бой с примамките. Очаквах както е традиционно активност в първите минути, но... уви - реката бе безмълвна. До мен Пепи - платиката дръпна мерна балканка, но тя не се брои. Както накрая се оказа... пак съм избрал грешната посока. Продължих надолу по реката и всички, които срещах бяха без удари и без риби. Упорито тествах различни участъци и примамки и на едно място зад едни клони се вдигна риба след блесната ми, но не захапа. Ухааа - смяна с воблер и бум на първото подаване е вън.
Е вече съм спокоен - не съм капо! :D

Слязох още надолу и все същата куца работа - тук там някой с по балканка и по 1-2 риби. В един дълбок вир реших, че ще упорствам Края на състезанието наближаваше, а не се забелязваше никаква активност. Сложих силикона и започнах страшни анимации. Даже и за моя изненада в един момент изкочи един боец о го захапа.

Помислих си две риби... не е зле в тази куца обстановка. ХА ХА ХА каква заблуда! Стефко отново беше ги наскубал здраво. Майстора си е майстор и наобратно да тича, не можем да го стигнем.

Браво на 3-мата призьори.

Хайде фотографите, пуснете малко фотки, за да оплакнем окото.

След традиционната кръчма и сладка раздумка, направихме обратен завой и пак на реката - Ванката посещаваше района за първи път и му беше мерак още да полови. Е аз регистрирах само едно подгонване и това е. За сметка на това местни чички дърпаха по някоя зарибена риба с червяците. ...е нали не са със серкмета 8)

Айде със здраве и до нови срещи.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от quietriot »

jazzmena написа:Днес вече по-малко ме наболяват кокалите след вчерашния маратон.

Започнахме в 6 и половина сутринта на сборния пункт в София. Щеше да ни вози Ванката, което пък означаваше, че бирите не са ми ограничени! :lol:

Първа спирка - рибарника, където ударихме по една ръка за пренасянето на рибата и зарибяването.

Вече на Рибарица хванах пришки от здрависване, запознах се и с няколко нови физиономии и направих първоначалния списък на участниците. Записаха се 50 човека, като после се оказа че има още към 7-8 закъснели, които се присъединиха в движение.

Старт и.... бой с примамките. Очаквах както е традиционно активност в първите минути, но... уви - реката бе безмълвна. До мен Пепи - платиката дръпна мерна балканка, но тя не се брои. Както накрая се оказа... пак съм избрал грешната посока. Продължих надолу по реката и всички, които срещах бяха без удари и без риби. Упорито тествах различни участъци и примамки и на едно място зад едни клони се вдигна риба след блесната ми, но не захапа. Ухааа - смяна с воблер и бум на първото подаване е вън.
Е вече съм спокоен - не съм капо! :D

Слязох още надолу и все същата куца работа - тук там някой с по балканка и по 1-2 риби. В един дълбок вир реших, че ще упорствам Края на състезанието наближаваше, а не се забелязваше никаква активност. Сложих силикона и започнах страшни анимации. Даже и за моя изненада в един момент изкочи един боец о го захапа.

Помислих си две риби... не е зле в тази куца обстановка. ХА ХА ХА каква заблуда! Стефко отново беше ги наскубал здраво. Майстора си е майстор и наобратно да тича, не можем да го стигнем.

Браво на 3-мата призьори.

Хайде фотографите, пуснете малко фотки, за да оплакнем окото.

След традиционната кръчма и сладка раздумка, направихме обратен завой и пак на реката - Ванката посещаваше района за първи път и му беше мерак още да полови. Е аз регистрирах само едно подгонване и това е. За сметка на това местни чички дърпаха по някоя зарибена риба с червяците. ...е нали не са със серкмета 8)

Айде със здраве и до нови срещи.
снимки
https://www.facebook.com/vassil.panov/p ... 8402100365" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
toki4a
Мнения: 159
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 19:58
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от toki4a »

Бравос дружина! Добре сте изкарали! Не съм се и съмнявал кой ще грабне първото място, бате Стефко за пореден път доказва класата си! Прав е Ники Джазмена, че и на обратно да тича майстора си е майстор! Респект! Поздравления за челната тройка! Само като видях снимките и ме стегна в сърдечната област, че пропуснах този така специален за мен кръг от Лигата... но пуста служба... заради нея не успях да съм сред вас... Надявам се на следващото мероприятие да съм на линия! Бъдете здрави и до следващото състезание!
Добрият събеседник не само слуша, но и долива

www.starividri.com
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Zander »

Здравейте, тръгвам за зарибяваме с групата с балканки от Тошков чарк, затова пиша толкова рано...
Беше голямо удоволствие за мен да видя толкова много спинингисти на една прекрасна река...Спомних си преди 30 години как и за съм бил на възрастта на Пампо и съм ловил риби на спининг с прът Джермина и макара Форел...Първата ми риба, която хванах в 5 клас на спининг беше балканка, с българска блесна, и тогава хващах доста риба, стига да можех да метна точно в реката, а не отсреща в драките... :oops:
За рибите, имах ден и хванах доста. От тях 4 съм пуснал /балканки/, 4 взех за вкъщи /американки/, 2 дадох на Иво, и няколко на безработно семейство с три деца...45 минути преди края на състезанието минах по трасето и разбрах че водя доста,... и се отдадох на показване на примамки на приятели, коментари, лакърдии и пиене на бира. :D
Сигурно щях да хвана още риби за това време, но се бях наловил... :wink:
Искам да направим един семинар на открито, в който да си донеса кутиите, да разкажа на нови колеги в спининга коя, как, и къде се използва, а в края на заниманието ще сложим един стенд /мишена/ и ще направим демонстрация по кастинг. Могат да участват колкото искат приятели и гости на мероприятието и всеки да се пробва в кастинга.

Поздрави на всички и до нови срещи!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Димитър Тодоров »

Zander написа:...
Искам да направим един семинар на открито, в който да си донеса кутиите, да разкажа на нови колеги в спининга коя, как, и къде се използва, а в края на заниманието ще сложим един стенд /мишена/ и ще направим демонстрация по кастинг. Могат да участват колкото искат приятели и гости на мероприятието и всеки да се пробва в кастинга.

Поздрави на всички и до нови срещи!

Привет на всички,

Стефко,това е много добра идея и можем да я направим част от програмата на състезанията ни. След състезателната част , и преди развлекателната за да не страда точността в кастинга ;) , можем да правим кратки семинари с презентация на успешни примамки и кастинг с различни въдици и такъми. Това,вярвам,ще е интересно на мнозина.


Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: 1-ви кръг 2014 г Спининг лига Бардър

Мнение от Д.Граховски »

На мене па това ми беше първия Пуристки риболов :lol: :lol: :lol:

Изображение

На тоя воблер имах три изтървани американки и зверски удар от едра балканка. Та ако някой знае какъв е да каже, че е мнооооого стар и не му знам ни име ни нищо, се си мисля че е пате някакво ама не знам.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””