Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Geo »

На пазара е новия софтуер Autochart Pro PC Software.От страницата на Filstar може да се намери малко инфо,но на мен ми се ще да получим подробности и коментари от хора имащи интереси в тази насока.
Като начало ще ви споделя моя скромен опит от създаването на подобни карти.
Благодарения на колега,съфорумник получих подобен софтуер,който работи много добре и картата на един наш водоем изглежда ето така на компютъра:
Изображение
и в 3D:
Изображение
В крайна сметка на сонара се вижда това:
Изображение

Изображение
Колко е добре това и какво би се видяло от новия AUTOCHART на Humminbird би било интересно да се изкоментира.
Надявам се представител на ФИЛСТАР да даде малко по обстойна информация/те доскоро участваха във форума/.
Ще се радвам и на малкото коментари,като съзнавам ,че материята е малко "недосегаема" за мнозина.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет Гео,

С кой модел Хюми си ти? Аз съм със 798ci si и е малко под въпрос дали мога да
гледам готовите карти на моя Хюми. Иначе, на първо четене картите на Ауточарт трябва
да изглеждат значително по-информативни от тази,която показваш,но продукта се появи
тепърва на пазара (в края на април в Щатите и у нас) и е нужно време масата риболовци да се запознаят с него.
Имаш ли някакви конкретни въпроси?

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Geo »

Аз също съм с 798 SI и някъде бях чел,че работят с Autochart на Lake masters.Относно визуализацията на картата ,тя може да се вижда и така:
Изображение
което доста прилича на това,което предлагат от Lake masters.
Изображение
разликата е в показване на дълбочината,което никак не е малко с уговорката ,че новия софтуер наистина отчита изменението на нивото.
По скоро ме интересуват следните неща:
1.Sd картата с Z-линиите влизали в комплекта със CD-то?И ако влиза защо се продава отделно.
2.Записа на готовата карта в SD картата в .НТ формат ли са?
Въпроси много биха се появили при условие,че Филстар бяха презантирали продукта.Аз все пак ще изчакам евентуална реакция от вносителя,а през това време можем да си говорим има ли полза от карта на водоемите в които хващаме и какво би ни струвало това.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Geo »

Димитър Тодоров написа:Привет Гео,

С кой модел Хюми си ти? Аз съм със 798ci si и е малко под въпрос дали мога да
гледам готовите карти на моя Хюми.
...за жалост си прав.Току що прочетох това:
http://www.humminbird.bg/6039/AutoChart_Pro_PC_Software_/" onclick="window.open(this.href);return false;
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Filstar »

...за жалост си прав.Току що прочетох това:
http://www.humminbird.bg/6039/AutoChart" onclick="window.open(this.href);return false; ... Software_/
Както казах преди малко - все още има някои неизяснени моменти. Например в този форум:

http://www.walleyecentral.com/forums/sh ... p?t=302993

има следния пост:
Jason Halfen Jason Halfen is online now
Wallhanger Join Date: Jan 2007
Location: Eau Claire, WI
Posts: 2,160

Default

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by tythepilot View Post
I am trying to find out if this program is compatible with my HB 798ci si but can't seem to figure it out. Is an HD unit required for some reason? I do not have ipilot link, just want the ability to create and use my own maps. I fish the Columbia River mostly and it is very poorly mapped.

Just checked with LakeMaster....your 798ci SI unit is fully compatible with AutoChart. Can record data as well as display the processed charts. Enjoy!
Jason Halfen е човек, които разбира от сонари.

Май най-добре е да се направят малко проби.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Filstar »

Опсс..

Май нещо сгафих и предният ми пост изчезна.

Повтарям се отново.

Новият Autochart софтуер е в България едва от няколко дена. Все още има някои неизяснени моменти. Колегата Димитър Тодоров е един от първите, които са го получили, така че се надявам и той да помага с отговорите.

Продуктът е вече качен, както в сайта на Filstar:

http://www.filstar.com/bg/%D0%A2%D1%80% ... ware/6039/

така и в Humminbird BG:

http://www.humminbird.bg/6039/AutoChart ... Software_/


Освен основните му характеристики, там може да намерите и отговори и на най-често задаваните въпроси.


Информация има и във Facebook страницата на Humminbird BG:
https://www.facebook.com/SonarHumminbird


Ако имате още въпроси, ще се радваме да отговорим.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Geo »

И аз не мога да се сетя къде четох,че всички сонари с SI са съвместими с Auto chart-а.Явно съм прекалил с четенето на чужди форуми :lol: :lol: .Все пак благодаря за реакцията от Филстар.
Хубаво е клиентите да имат доверие в дилъра на марката ,която са предпочели.
Надявам се някой да покаже снимка от карта направена в БГ в бъдеще.
А въпроси със сигурност ще се появят.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от steaven »

Софтуера прилича да е полезен,но с тез цени при БГ заплати убиха детското в мен.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от max »

Имайте в предвид че по старите модели задължително трябва да се ъпдейтнат :!:
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Filstar »

Софтуера прилича да е полезен,но с тез цени при БГ заплати убиха детското в мен.
Полезното в случая е, че с един софтуер могат да се направят много карти. Така ако няколко приятели се комбинират цената ще се сведе около цената на празната Zero line SD.

Не обичам да казвам "Хоп!" преди да сме скочили, така че ми се струва малко рано за обещания, но имаме идея да съберем данни предоставени ни от дилърите и риболовците и да направим обща карта, която да предоставяме безплатно на всеки, които има желание, Humminbird сонар и празнa Zero line SD карта :D
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Filstar екип »

Geo написа: Надявам се някой да покаже снимка от карта направена в БГ в бъдеще.
Първи стъпки в картографирането - няколко снимки, изпратени ни от клиент от Варна. Обектът е яз. Цонево, а картите са направени с AutoChart. Разбира се, софтуерът има още възможности, но решихме, че е добре да пускаме дори и по-оскъдна информация, за да се запознавате своевременно с функциите на програмата.


Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Geo »

Като за начало- оптимистично!
Но какво става при падане на нивото с 1,5 м. и правим запис на следващите тракове.
Аз лично си направих репер на 7.04.2014г.От тогава до сега нивото се вдигна 2.90м и се наложи да правя корекции на началната дълбочина всеки път при запис на траковете.Сега съм на корекция -2.90м. и при спадане на нивото с 6м.ще стигна до корекция + 3.00м след което записите няма вече да са акуратни.Та въпроса е :Решено ли е това с Auto Chart-а?
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Filstar »

Доколкото успях да се запозная със софтуера до тук, бих могъл да кажа, че по-старите записи (цялата карта, записана до тук) се обновяват автоматично според последните записани данни. Т.е. промяната на нивото се отчита автоматично от софтуера.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Geo »

Filstar написа:Доколкото успях да се запозная със софтуера до тук, бих могъл да кажа, че по-старите записи (цялата карта, записана до тук) се обновяват автоматично според последните записани данни. Т.е. промяната на нивото се отчита автоматично от софтуера.
Това е разковничето за направа на коректни карти.Ако попитате вашите колеги от Булстар как правят картите за техните сонари,ще разберете/вие вероятно знаете/,че не е възможно да събираш тракове от различни риболовци и да правиш коректни карти.Сравнявам тяхна карта с моята и разликата е огромна.Но аз ползвам само мои тракове записани съвсем точно.
Дано да мога да ползвам новия софтуер/вероятно ще трябва ъпдейт на 798 SI който имам закупен от вас преди 3г./ за да напрявя една наистина добре работеща карта.
Очаквам с нетърпение новинки.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Карта на вътрешни водоеми за Humminbird

Мнение от Димитър Тодоров »

Geo написа: Дано да мога да ползвам новия софтуер/вероятно ще трябва ъпдейт на 798 SI който имам закупен от вас преди 3г./ за да напрявя една наистина добре работеща карта.

Последният ъпдейт,който би трябвало да имаш за 798 ci si ,мисля,че е версия 6.3
Ако го нямаш,можеш да го сложиш чрез сайта на Хюминбърд.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”