Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Владимир написа:
Иван72 написа:
Владимир написа:Смятам,че проблем с мрежи не е имало а с токаджии.Проблема за хищниците предстои,успех в обезрибяването на поредния водоем,един от малкото с огромна популация на щука и костур.
Токаджий в тези водорасли,няма как да стане.Тях ги гледай в Искъра.Доста риба съм пуснал,и на теб ти го казвам ако щях да вадя рибата нямаше да настилам пътя и да пускам амур,шаран,сом а щях да забраня риболова да не ми се пречкате.
Колега,в повечето обезрибени(в последствие) водоеми си е бил разрешен риболова,пускали са се мирни риби,та дори и пъстърви.Тактиката е една и съща,имаше един гьол с добра популация на щука до София,взеха го под аренда,почистиха бреговете(стана достъпен отвсякъде),почистиха водораслите(за щуката,това е смърт)...Сега във въпросния водоем има основно мирна риба а за щука не се и чува.На въпросния водоем съм израснал,буквално,имам извадени доста щуки до около 2кг.
Изображение
За Писарово да не говорим,костура е в огромни количества,щуката до килограм също,клен(едър),сом,распери(още преди 7 години хванах един 1,500кг).Няма,как да ме убедиш,че тия малки шаранчета и амури ще ги пуснеш с мисълта да оцелеят и пораснат :lol: Водораслите ще поизчезнат,заради амура,щуката и костура ще станат досегаеми и ще бъдат изловени за минимално време.Единственото ,което до момента спасяваше рибата там е,че през топлата част от годината,почти беше невъзможно да се лови от водорасли.За токаджиите,не си прав,биха го с ток и няколко години ,нямаше почти никаква риба :evil: Нищо де,ти си говори,ние ще се правиме,че ти вярваме и,така.
Колега така може да водим този спор до безкрай,само ще ти кажа че амура и шарана е от 350-400гр.водораслите не ги вадим а правим само прозорци на риб.места,и повече от 15-20 риб.места няма да правя,нямам никакво намерение да изсичам големите дървета.Ако дойдеш някой ден съм сигурен че ще бъдеш на друго мнение.И аз съм отраснал по тези места и няма да ги ликвидирам.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

20 места са много за тоя водоем,10ападжии да има ще изловят маломерните риби за отрицателно време.Водораслите и трудно достъпните брегове спасиха рибата през годините.А с лодки ще може ли да се влиза,да се лови на спининг?



пп.Колега,няма спорове,главата ще си резна,ако до максимум година не и еба. майката на хищната риба в тоя водоем. :tup:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Владимир написа:20 места са много за тоя водоем,10ападжии да има ще изловят маломерните риби за отрицателно време.Водораслите и трудно достъпните брегове спасиха рибата през годините.А с лодки ще може ли да се влиза,да се лови на спининг?



пп.Колега,няма спорове,главата ще си резна,ако до максимум година не и еба. майката на хищната риба в тоя водоем. :tup:
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Младен Маринов »

robin78 написа:
...Въпросният арандатор Иван Брезашки е син на горския от общ. Искър...

-изкупуване на гори

-продажба на дърва за огрев

.......................................
Аз друго искам да попитам. Как така става,че арендатори на водоеми стават все хора от бранша горски и тем подобни, на които в главата освен влачене(не тролинг-някой да не се обърка) друго няма. Водите са държавна собственост- как така ще ги раздават на сульо и пульо, безконтролно и т.н.
Същото се получава в момента и с яз. Горни Дъбник. "Стопаните" разнасят по кръчмите в околията бели риби с бусовете, та и там в най-скоро време и уклей няма да остане.
Яз. Александрово също вече е опустошен от арендатора, а там до преди 2 год. се ловяха едри каракуди, щуки, шарана беше започнал да си възстановява популацията от безчинствата при предишното арендоване.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

karakuda написа:
robin78 написа:
...Въпросният арандатор Иван Брезашки е син на горския от общ. Искър...

-изкупуване на гори

-продажба на дърва за огрев

.......................................
Аз друго искам да попитам. Как така става,че арендатори на водоеми стават все хора от бранша горски и тем подобни, на които в главата освен влачене(не тролинг-някой да не се обърка) друго няма. Водите са държавна собственост- как така ще ги раздават на сульо и пульо, безконтролно и т.н.
Същото се получава в момента и с яз. Горни Дъбник. "Стопаните" разнасят по кръчмите в околията бели риби с бусовете, та и там в най-скоро време и уклей няма да остане.
Яз. Александрово също вече е опустошен от арендатора, а там до преди 2 год. се ловяха едри каракуди, щуки, шарана беше започнал да си възстановява популацията от безчинствата при предишното арендоване.
Да не съм ти объркал сметките та си толкова нервен,до сега негативите са само от "рибари"които бяха свикнали да дойдат да оставят смрад след тях,и да си напълнят живарниците с щука.Ако ме видиш че безчинствам на баластриерата тогава говори,и не знам какво се криете под разни каракуди,цаци и т.н.Като си толкова честен покажи си истинското лице.Ето моят номер ако някой има въпроси 0877690234
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Бат Стан »

Иван72 написа: Да не съм ти объркал сметките та си толкова нервен,до сега негативите са само от "рибари"които бяха свикнали да дойдат да оставят смрад след тях,и да си напълнят живарниците с щука.Ако ме видиш че безчинствам на баластриерата тогава говори,и не знам какво се криете под разни каракуди,цаци и т.н.Като си толкова честен покажи си истинското лице.Ето моят номер ако някой има въпроси 0877690234
Г-н Брезашки, дано имате добри намерения към водоема. Факт е, че предните години на тези клети водоеми щуката се унищожаваше поголовно с по 100-200 плуващи въдици тип "тапи", от мрежари и какво ли още не. Бих искал обаче да ви питам две неща:
1. Вярно ли е това, което пише колегата, че ще взимате и останалите водоеми наоколо под аренда? Имам предвид другия голям гьол, както и двата по-малки - този с помпата и другия с вътрешния бряг?
2. Защо е прекратена процедурата по извършване на ОВОС? (макар че този въпрос вероятно трябва да се зададе на Стефан Цанев от РИОСВ - Плевен)
Поздрави и успех в начинанието, дано да бъде за добро.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Бат Стан написа:
Иван72 написа: Да не съм ти объркал сметките та си толкова нервен,до сега негативите са само от "рибари"които бяха свикнали да дойдат да оставят смрад след тях,и да си напълнят живарниците с щука.Ако ме видиш че безчинствам на баластриерата тогава говори,и не знам какво се криете под разни каракуди,цаци и т.н.Като си толкова честен покажи си истинското лице.Ето моят номер ако някой има въпроси 0877690234
Г-н Брезашки, дано имате добри намерения към водоема. Факт е, че предните години на тези клети водоеми щуката се унищожаваше поголовно с по 100-200 плуващи въдици тип "тапи", от мрежари и какво ли още не. Бих искал обаче да ви питам две неща:
1. Вярно ли е това, което пише колегата, че ще взимате и останалите водоеми наоколо под аренда? Имам предвид другия голям гьол, както и двата по-малки - този с помпата и другия с вътрешния бряг?
2. Защо е прекратена процедурата по извършване на ОВОС? (макар че този въпрос вероятно трябва да се зададе на Стефан Цанев от РИОСВ - Плевен)
Поздрави и успех в начинанието, дано да бъде за добро.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Бат Стан написа:
Иван72 написа: Да не съм ти объркал сметките та си толкова нервен,до сега негативите са само от "рибари"които бяха свикнали да дойдат да оставят смрад след тях,и да си напълнят живарниците с щука.Ако ме видиш че безчинствам на баластриерата тогава говори,и не знам какво се криете под разни каракуди,цаци и т.н.Като си толкова честен покажи си истинското лице.Ето моят номер ако някой има въпроси 0877690234
Г-н Брезашки, дано имате добри намерения към водоема. Факт е, че предните години на тези клети водоеми щуката се унищожаваше поголовно с по 100-200 плуващи въдици тип "тапи", от мрежари и какво ли още не. Бих искал обаче да ви питам две неща:
1. Вярно ли е това, което пише колегата, че ще взимате и останалите водоеми наоколо под аренда? Имам предвид другия голям гьол, както и двата по-малки - този с помпата и другия с вътрешния бряг?
2. Защо е прекратена процедурата по извършване на ОВОС? (макар че този въпрос вероятно трябва да се зададе на Стефан Цанев от РИОСВ - Плевен)
Поздрави и успех в начинанието, дано да бъде за добро.
Твърдо не няма да взимам другите водоеми.Относно ОВОС преписката беше прекратена защото при под. На документите бях писал Землище Писарово но Се оказа че е зем.Глава.И не подлежим на ОВОС понеже сме с Дейност Спортен риболов а не Стопански както някой си мислят.
Аватар
Качаков63
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 22:51
Риболов: любителски

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Качаков63 »

Г-н Брезашки, пожелавам Ви успех в работата и нека да се намерят добри хора, които да Ви помагат!
Смятам, че е нормално да се слага по някоя качествена риба, уловена от рибари в стопанисвания от Вас водоем.
Просто така, вместо да се пържи в тигана, да се сложи във водата и да даде поколение.
Лакомията е основа на човешката деградация.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Качаков63 написа:Г-н Брезашки, пожелавам Ви успех в работата и нека да се намерят добри хора, които да Ви помагат!
Смятам, че е нормално да се слага по някоя качествена риба, уловена от рибари в стопанисвания от Вас водоем.
Просто така, вместо да се пържи в тигана, да се сложи във водата и да даде поколение.
благордаря,а за рибата е въпрос на преценка,тази година и таранката и шаране се биха на спокойствие
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от babydoctor »

Иван72 написа:благордаря,а за рибата е въпрос на преценка,тази година и таранката и шаране се биха на спокойствие
Пресекат ли се бракониерствата, тя ще си се размножава на спокойствие, условията са прекрасни.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от 6tukara »

Това ми беше един от любимите водоеми и искам да попитам , ще може ли да се лови от лодка?
Ако има риба и на бастун че се хване
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

6tukara написа:Това ми беше един от любимите водоеми и искам да попитам , ще може ли да се лови от лодка?
Да ще може,но само на определено място,от към цементения път,тъй като там няма риб.места на брега.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Владимир »

Иван72 написа:
6tukara написа:Това ми беше един от любимите водоеми и искам да попитам , ще може ли да се лови от лодка?
Да ще може,но само на определено място,от към цементения път,тъй като там няма риб.места на брега.
Е,таксата същата ли ще е,както ако си от брега?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Иван72
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 22:50
Риболов: Спортен
Местоположение: Плевен

Re: Старите корита на р. Искър при с. Писарово - под аренда

Мнение от Иван72 »

Владимир написа:
Иван72 написа:
6tukara написа:Това ми беше един от любимите водоеми и искам да попитам , ще може ли да се лови от лодка?
Да ще може,но само на определено място,от към цементения път,тъй като там няма риб.места на брега.
Е,таксата същата ли ще е,както ако си от брега?
Да таксата си е същата 4лв.на човек на ден,и до 3бр.въдици.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”