За риболова на сом по Дунав

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от бай сом »

didnik70 написа:Здравейте колеги !
Според мен винаги има смисъл да се опитва (не се знае какво ,кога и къде ще се случи ).Миналата събота въпреки "благоприятните " условия :lol: (земетресението .високото ниво и видимост на водата около 3-5 см.) се поразходих за 2-3 часа и имах 5 вдигнати активни риби.Вярно,че нямах клъвване,но при тази мътилка как да намери стръвта :?: ? Така че ако даде времето и тази неделя мисля да се поразходя и да пробвам.
Поздрави и наслука на всички !
То такива туристи като тебе, само разхождат стръвта. Друго си е задълбочените теоретици известни с научния си подход, като мене да си кльонкат в аквариума. :) :fish6: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Александър Стефанов
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 14:33
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Александър Стефанов »

didnik70 написа:Здравейте колеги !
Според мен винаги има смисъл да се опитва (не се знае какво ,кога и къде ще се случи ).Миналата събота въпреки "благоприятните " условия :lol: (земетресението .високото ниво и видимост на водата около 3-5 см.) се поразходих за 2-3 часа и имах 5 вдигнати активни риби.Вярно,че нямах клъвване,но при тази мътилка как да намери стръвта :?: ? Така че ако даде времето и тази неделя мисля да се поразходя и да пробвам.
Поздрави и наслука на всички !


Колега, сподели каква стръв си сложил на куката? Аз не съм с кой знае какъв опит в този риболов, но ми се струва, че мътната вода за сома не е фактор, тъй като той се ориентира предимно по миризма и вибрация, а не чрез зрение. Нямам време да стигна до Дунав, иначе и аз бих пробвал. Поздрави и наслука!
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Поморийския »

karakolev написа:Изображение
За три дена риболов по реката излезнаха само няколко 1.5-2 кг. бебета. Рибите се вдигат до стръвта , но не взимат. За Дунава си трябва попово прасе ! Другата лодка с която бяхме заедно има в пъти повече риби, но само на поповото прасе.
Еития пичове може да ти обяснят
мисля че имат сниман филм за Дунава :tup:
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

Водата бяга, дори се бистри в петък и събота съм на вода, пък ако ще да ме обявят за луд :D .
Някой да е пробвал скоро :wink: аз съм длъжен да поканя по-срамежливите да споделят :wink: :fish3: ?
ivcho79
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 22:44
Риболов: на кльонк
Местоположение: Гиген-Байкал-Пловдив

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от ivcho79 »

Поморийския написа:
karakolev написа:Изображение
За три дена риболов по реката излезнаха само няколко 1.5-2 кг. бебета. Рибите се вдигат до стръвта , но не взимат. За Дунава си трябва попово прасе ! Другата лодка с която бяхме заедно има в пъти повече риби, но само на поповото прасе.
Еития пичове може да ти обяснят
мисля че имат сниман филм за Дунава :tup:
Имаме ама обяснението е трудно :lol: най лесно се обяснява на маса :D :D :D
didnik70
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:17
Местоположение: русе
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от didnik70 »

Здравейте колеги !
Ето и малко прясно инфо от вчера : 6 часа на вода и яко лопане-вдигнати общо 10-12 риби,4 клъвванета резки почти като удар с опашка и едно повеждане настрани при което го забодох но се откачи.През няколкото секунди докато го държах на въдицата ми се стори ,че не е от дребните но кой знае ... Интересното в случая е че всичките кълвнета бяха на първият тигел.След това на други места вдигнати риби но кълване няма.Стръв-попови прасета,червеи и пиявици.Така че вече трябва да се пробва.Това е от мен.
Поздрави и наслука.
val_65
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2011 16:28

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от val_65 »

В кой район колега,ако не е тайна разбира се..
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от бай сом »

didnik70 написа:Здравейте колеги !
Ето и малко прясно инфо от вчера : 6 часа на вода и яко лопане-вдигнати общо 10-12 риби,4 клъвванета резки почти като удар с опашка и едно повеждане настрани при което го забодох но се откачи.През няколкото секунди докато го държах на въдицата ми се стори ,че не е от дребните но кой знае ... Интересното в случая е че всичките кълвнета бяха на първият тигел.След това на други места вдигнати риби но кълване няма.Стръв-попови прасета,червеи и пиявици.Така че вече трябва да се пробва.Това е от мен.
Поздрави и наслука.
Определено не кълват агресивно. Открих сезона с 3 риби - 2,4 и 7 кг. Беше голям зор докато ги намеря. И трите риби леко повеждаха в страни и ако не внимавах можеше и да не ги засека. За първите 4-5 часа имах само 2 вдигнати риби без кълване и почти се бях отказал.
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

:tup: :tup: :tup: :fish15:
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

Днес от обяд до кьм 19,30 , няма бутане, навьртях около 18-19км, то навьтре то кьм брега ли не пробвах, на плитко и дьлбоко та от време на време орах дьното но не. Имаше местни които явно и без страх го ,нагряваха, на ток мамка им мрьсна :twisted: :twisted: :twisted: и изроди :twisted: :twisted: , та кьдето и да отидех навсякьде ,нагреватели, :evil: :evil: Дали само от това или затова ше нямам сонар но резултата е капо, пробвах на попово прасе с гарнитура-дебели глисти. :wink:
Колеги, даите акьл какво да променя ше да запошна да ги ловя :roll:

П.П.- от клавиатурата е ш не е ш :D ама надявам се ме разбирате.
Шакам сьвети и коментари, пьк моге и някои да сподели своя излет :tup: '
Спирам с тази маимуница. :oops:
pechenia
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 0:30
Местоположение: Козлодуй

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от pechenia »

Колега, и аз бях вчера. Имам сонар, но за 6 часа нямаше вдигната риба. Водата все още е мътна, течението силно, така, че проблема не е в теб. Надявам се след десетина дни всичко да се оправи.
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Попа »

Еба..те токакаджии ще са проблем и когато,условията са идеялни :!:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

Утре ще пробвам пак. Ще пиша като се върна/
pechenia
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 0:30
Местоположение: Козлодуй

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от pechenia »

krasi74 написа:Утре ще пробвам пак. Ще пиша като се върна/
Е аз днес пробвах. От 6ч. до 14ч. нито една вдигната риба. Водата вече почти се е избистрила и в нашия участък на р.Дунав по показанията на сонара беше 21.5 градуса. Не знам какъв е проблема. Може би все още е зает с хвърлянето на хайвера, или се е уплашил от "електрическите" въдици.
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

Ей сега тръгвам, пък да видим. Водата е още голяма и течението е бързо, доката му чукнеш и той евентуално :roll: реши да се вдигне и ти си на 50 метра надолу, според мен това е едно от обясненията на проблема а другия е повече от ясен, Дунав е полумъртва река това е мое мнение, но пък е подплатено със солидни доказателства :wink: който не следва да се коментират в тази тема.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”