PARSUN??????

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: PARSUN??????

Мнение от Emo-83 »

От както изхвърлих Вихъри,Салюти и Ветероци,не съм имал никога проблем с двигател,не зависимо от марката му.Дърпам и пали,без да пипам нищо до продаването му.Но марките винаги са били ясни.
Не навивам никой за нищо...споделям,макар да зная,че всеки си прави каквото е решил.
Кел файда,че ще ми запомниш думите и след време,ще мислиш...."А бе оня от форума,беше прав".
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от promarine »

Явно някои хора се лъжат и си вземат Парсън без гаранция защото е с 20-30 лв по-евтин от Genovo. В резултат на спестените 20-30 лв, заради някаква невероятна простотия от типа на лошо центрован карбуратор или карбуратор запушен с някакъв боклук правят лоша реклама на двигателите. Постоянно към мен и към сервизите с които работя се обръщат собственици на Парсън с подобни глупави проблеми или поради необходимост от някаква част - импелер, бобина и др.
Когато купувате двигател, изисквайте да го тестват пред вас. Трябва да пали лесно, да включва на скорост (предна и задна) и да работи равномерно на ниски обороти. Това, че един двигател не пали или гасне, съвсем не означава, че положението е безнадеждно. За последната година имам продадени около 120 двигателя и доста от тях не искаха да палят със заводските настройки. След центровка (а в няколко случая и почистване на карбуратор) всички без изключение стартират и работят безпроблемно.
....
www.plodex.eu
....
marin_dosi
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 11:21

Re: PARSUN??????

Мнение от marin_dosi »

колега promarine какво ще напишете по въпроса ,че си купих нов двигател 9.9 и три пъти за 1година идвах до Варна за смяна на бубина
batceco
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 12:00
Риболов: carpfishing, trolling
дал Браво: 1 път

Re: PARSUN??????

Мнение от batceco »

:shock: :mrgreen:
Perhaps I should not have been a fisherman he thought, but that was the thing that I was born for !
Ernest Hemingway
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от promarine »

marin_dosi написа:колега promarine какво ще напишете по въпроса ,че си купих нов двигател 9.9 и три пъти за 1 година идвах до Варна за смяна на бубина
По принцип аз не внасям и не предлагам моделите 9.9. Или двигателя не е купуван от мен или става дума за F9.8 (мисля, че имах преди три-четири години случай с един F9.8 продаден в Разград на който сменяхме два или три пъти бобината).
Имали сме проблеми с бобини на F15 и F9.8 (най-вече от първите партиди получени двигатели), но не съм имал друг случай да сменяме бобина три пъти в рамките не на една а и на две години гаранция.
През последните две години забелязвам тенденция на намаляване на разходите ми за гаранционно обслужване въпреки все по-големия брой продадени двигатели, което не може да не ме радва.
Съжалявам, че явно не си имал късмет с двигателя. Надявам се, че поне винаги сме имали в наличност бобината, когато ти е трябвала.
....
www.plodex.eu
....
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: PARSUN??????

Мнение от gogo26 »

Като казахте бобина та,преди 3 години се наложи по-спешност да сменим бобина на Парсун-15кс в Гърция.Шибнаха ни "само" с 300еврака :(
Кеф а?
Hobie Mirage Outback
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от promarine »

gogo26 написа:...Шибнаха ни "само" с 300еврака :(
Сериозно са ви одрусали. При нас щеше да ти струва 70.
....
www.plodex.eu
....
vlado1
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 20:58
Риболов: шарански на плувка, тролинг
Местоположение: София / Димитровград
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от vlado1 »

Парсъна когато реши да заработи нормално не е чак толкова лош двигател, дори със сам човек в гуменяка може и да глисира, но проблема е, че не се знае кога ще откаже. Онзи ден на Сопот докато влачех го изгасих за минутка и после половин час го палих. Нещо му стана на карбуратора и не може да се изфорсира нормално. После се оправи от само себе си и заработи отново като истински двигател. Разликата с другите двигатели е в сигурността, затова греблата са задължителен аксесоар към него. :wink:
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Re: PARSUN??????

Мнение от tvardi6kiqt »

Emo-83 написа:От както изхвърлих Вихъри,Салюти и Ветероци,не съм имал никога проблем с двигател,не зависимо от марката му.Дърпам и пали,без да пипам нищо до продаването му.Но марките винаги са били ясни.
Не навивам никой за нищо...споделям,макар да зная,че всеки си прави каквото е решил.
Кел файда,че ще ми запомниш думите и след време,ще мислиш...."А бе оня от форума,беше прав".
:tup: :tup: :tup:
Дай на човекът огън и ще му е топло цял ден , запали човека , и ще му е топло до края на живота му.
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Re: PARSUN??????

Мнение от tvardi6kiqt »

vlado1 написа:Парсъна когато реши да заработи нормално не е чак толкова лош двигател, дори със сам човек в гуменяка може и да глисира, но проблема е, че не се знае кога ще откаже. Онзи ден на Сопот докато влачех го изгасих за минутка и после половин час го палих. Нещо му стана на карбуратора и не може да се изфорсира нормално. После се оправи от само себе си и заработи отново като истински двигател. Разликата с другите двигатели е в сигурността, затова греблата са задължителен аксесоар към него. :wink:

Нямаш ли сигурност с този двигател - това не е твоят двигател , пък ако ще да ти е подарък или просто ти е паднал от небето :idea:
Това , че си палил и после не искал е несериозно - това е проблем „ скапани китайски буклуци “
7 год. карах ямаха 4 коня , 2т , произв. 1986 год. - до преди няколко месеца и винаги съм бил сигурен в нея , сега е в гаража :wink: , ела ще ти я дам на разумна цена да видиш как ще надживее и твоят ПАРСУН :tup:
Дай на човекът огън и ще му е топло цял ден , запали човека , и ще му е топло до края на живота му.
vlado1
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 20:58
Риболов: шарански на плувка, тролинг
Местоположение: София / Димитровград
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от vlado1 »

Не. Парсъна съм го взел докато събера пари за Yamaha F9.9 4Т, пък макар и втора ръка, какъвто бе първоначалния замисъл. Засега ще се опознаваме взаимно и сме длъжни да се изтърпим известно време. Успокояващото е, че е сравнително икономичен в сравнение с 9.9 и ако го караш на глисаж сам човек си е направо добре. Имам чувството че леко надхвърля обявените 5 к.с., защото как иначе ще изкарва на глисаж 3.60 м гуменяк! :shock:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от Tedo »

Защо да не изкарва на глисаж - ако си сам, няма проблем. Вече от няколко човека с 6кс (не парсън) чувам, че излизали на глисаж двама в лодката... Естествено не от тия по 130кг :mrgreen:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от promarine »

Tedo написа:Защо да не изкарва на глисаж - ако си сам, няма проблем. Вече от няколко човека с 6кс (не парсън) чувам, че излизали на глисаж двама в лодката... Естествено не от тия по 130кг :mrgreen:
С новата 4-тактова шестица на Парсън/Женово двама човека по 70-80 кг излизат на глисаж (с надуваема лодка 3,30). Тя е с най-голям работен обем спрямо останалите марки.
....
www.plodex.eu
....
vlado1
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 20:58
Риболов: шарански на плувка, тролинг
Местоположение: София / Димитровград
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от vlado1 »

Не знаех, че Парсън имат 6 к.с. двигател. Каква е разликата с 5 к.с.? Ако е само в карбуратора като при 4 и 5 к.с. съм склонен да инвестирам в нов карбуратор. :D
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: PARSUN??????

Мнение от promarine »

vlado1 написа:Не знаех, че Парсън имат 6 к.с. двигател. Каква е разликата с 5 к.с.? Ако е само в карбуратора като при 4 и 5 к.с. съм склонен да инвестирам в нов карбуратор. :D
Това е изцяло различен двигател. F5 е с обем 112 см3 а F6 е 148 см3. В действителност F5 дори няма реално 5 к.с. докато F6 си е 6 к.с.
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”