``Pro Anglers League``

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от pux »

Димитър Тодоров написа:...Продължавам да се напиням в тази тема като глист на буца,защото вярвам,че покрай такива състезания човек с желание може да научи много. Вярно,засекретили са се всички и само се усмихват,но между редовете има какво да се прочете.. :)
Аз не съм толкова убеден в това твърдение! Изхождам от личен опит като зрител и участник в известен брой републикански и международни състезания :) и над 10 г.!!! четене и проби на разни системи. Вярно е, че можеш да почерпиш много идеи и вдъхновение :lol:, но само, за да разбереш впоследствие, че копирането на чужди техники (най-често разработвани за чужди условия) води най-вече до прахосване на време и усилия!

Според мен пътят към по-голямо майсторство и по-добри резултати е пределно прост и винаги индивидуален! Той се заключава най-грубо в следното:
1. Риболов (практика)
2. Гледане (внимателно наблюдаване на обстановката по време на практиката :)) - понякога най-интересните моменти са пред нас, стига да имаме очи да ги видим!
3. Мислене (обективно и трезво анализиране на горните 2 пункта)
Четенето на специализирана литература, както и гледането и участването в състезания, може да бъде само бонус!

Има една техника известна в еволиционната биология като "спекулативен лов". "Спекулативният лов" е метод, при който мотивацията и действията на ловеца са тотално подчинени на предполагаемото поведение на преследвания обект. Твърди се, че този подход може чудовищно да повиши ефективността на ловеца! Разбира се само човек с достатъчно практика и усет (интуиция) е в състояние да го приложи успешно ...

Поздрави

P.S. Познавам колеги, които практикуват "спекулативен лов" без изобщо да знаят за научната му обосновка :lol:. Резултатите им са впечатляващи ....
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Отличен филм!Така се търси ключът към успеха не само в тези лиги и турнири!
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Leo »

pux написа:
Има една техника известна в еволиционната биология като "спекулативен лов". "Спекулативният лов" е метод, при който мотивацията и действията на ловеца са тотално подчинени на предполагаемото поведение на преследвания обект. Твърди се, че този подход може чудовищно да повиши ефективността на ловеца! Разбира се само човек с достатъчно практика и усет (интуиция) е в състояние да го приложи успешно ...

Поздрави

P.S. Познавам колеги, които практикуват "спекулативен лов" без изобщо да знаят за научната му обосновка :lol:. Резултатите им са впечатляващи ....
А от къде можем да се обосновем научно :roll:
Предпочитам източници на български,руски,английски и .......шумерски :) В тази последователност.В краен случай съм съгласен и на първоизточника на всички езици и писмености "Македонският език" :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от pux »

Leo написа:...А от къде можем да се обосновем научно :roll: ....
Ами, оттук, примерно. В книгата се говори за лов, но в основата си принципите на лова и риболова са идентични!

Поздрави
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от yuri todorov »

Димитър Тодоров написа:...... Драмата е за тандема Беляев-Вихров,които в 10 сутринта (три часа преди края ) вече имат 5-те добри щуки,но поради невнимание, две 4-ки умират и момчета почват отново...
И да е имало драма, вече е в история-та!



Поздравляем победителей турнира Pro Anglers League 2014!


Изображение


Изображение


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от tommy12 »

Здравейте

Клипчетата за руската про лига са много интерсни и развлекателни.
Но пък моето мнение е че няма чак какво толkва да се научи от тази руска лига, мисля и бих казал че има риболовци в България които са на едно ниво, а можеби и по-опитни от руските про-та, само дето липсват условия и средства. Направи ми впечатление от клипчетата, че руснаците се опитват да прокарват басови техники за риболов на щука, тези техники могат да се видят в тубата с подробности.
Също ми направи впечатление на клипчето пуснато от А ДАНО ХВАНА, че Андрей Петерцов който е про не може да скипва с бейт кастинг макара и сега се учи на тази техника. Членувам в един басс клуб и в джуниор лигата децата да не кажа 100% ама сигурно 95% всичките могат да скипват с бейт кастинг макара. Иначе клипа ми хареса много, епичен клип и много интересно направен.
А и лодката му е за начинаещи само 5 метра дwлга мноgo неудобна за двама риболовци :) , но той каза че те първа се развива руската про лига.
Една от бассовите техники която може да се ползва за щука в дебели туфи е пънчването, не съм виждал колеги в форума да я ползват.
Ползва се мощна пръчка с хеви акция, влакно плетено 60-80лб, бейт кастинг макара с високо предавателно число, рига е катo
тексас-а само че тежестите са от 21 грама нагоре в зависимост от дебелината на туфите.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от quietriot »

Ами Томи нормално е те сега прохождат в кастинга имам предвид последните 10 г максимум предполагам , Юри им след развитието повече и вярвай ще стигнат американците и ще ги задминат.
Относно техниките , хм тука всички сме самоуки и при руснаците също и нямаме традииции в кастинга, но примерно със спинингова макара, с която тук има традиции ти гарантирам, че амариканчетата ще ги направи сами да си говорят за фин кастинг, със спиране с пръст на шпулта , вкарване отдолу под клони и други пинизи, така че всеки с традициите и опита си.
:tup: :mrgreen:
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от tommy12 »

Не е така както казваш, когато руснаците започнат да създават такъми с които да ловиме, като например АП както е например КВД, тогава може да има някаква надежда за доближаване.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от quietriot »

tommy12 написа:Не е така както казваш, когато руснаците започнат да създават такъми с които да ловиме, като например АП както е например КВД, тогава може да има някаква надежда за доближаване.
Аз ловя с понтон 21 доста откакто го вносоха в БГ, а последната им серия е съвместна с мегабас, преди това имаше линия с дайко, преди това с ламиглас.
Ако говориш за собствено произвоство не виждам смисъл да го развиват при положение че има японци с традиици в това и може да им връзват и да им правят бланки по тяхна поръчка.
В момента имам три чейсъра на понтон и съм предоволен защото не са баш басови.
или не съм те разбрал добре?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от tommy12 »

Да де точно така, то и по моя поръчка могат да ми правят и връзват бланки, П21 никога не съм ги ползвал, но ако хванеш в ръка един GL NRX или Еvergreen Kaleido разликата ще е от земята до небето сравнени с П21 предполагам.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Нов сезон,нова радост за очите.Поучително за летният риболов.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

2016-та си отива , този сезон на PAL постави нови рекорди,но и потвърди стара истина - случайности няма, в труда е истината.
Победителите прекарват преди последният трети тур повече от 40 (четиридесет) дни в тренировки!
И рибите им не са случайни,ама никак дори..

И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от yuri todorov »

.........................Има-няма 5 години !.......................
...........................................................................


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Мдаа..Добре проведените състезания са силна школа. Може да се научи много за
кратко време и на добра цена.Най-близко до нас и на достатъчно високо ниво
са румънските турнири и шампионат. Ако някой екипаж (индивидуален риболовец)
има желание да участва, готов съм да помогна със знания и опит.
Заедно вървим напред. :tup:

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Мунчо »

Не е съвсем по темата, но няколко пъти съм гледал филмчето "Портрет спиннингиста"... за мен това е помпозна продукция без особена практическа стойност...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”