Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от maznislav »

Здравейте колеги.
Малка група колеги от 8 месеца помагаме на ИАРА Пловдив в опазването на язовир Пясъчник.
За тези месеци бяха унищожени около 12 км мрежи , беше почистен язовира от буклуци и също така беше зарибен с 10 000 укрепнали рибки от вида толстолоб , бял амур и шаран.
Сега на есен предстой ново почистване и зарибяване - надяваме се много по-мащабно от предишното. Ето малко хронология на някой събития.
Номер1

Номер 2

Номер 3

Номер 4

Номер 5

Номер 6

Въздушна проверка!!

Номер 7

Ето кратки видео презентации на свършената работа
Клип 1
https://www.youtube.com/watch?v=CXWnv4ysLWk" onclick="window.open(this.href);return false;

Клип 2 - включва проверките от април до сега + зарибяването и почистването на язовира.
https://www.youtube.com/watch?v=52lLvEFlwvU" onclick="window.open(this.href);return false;

Всеки колега , който има желание да помогне със средста за зарибяването или да се включи в проверките е добре дошъл. Само от нас зависи да опазим водоемите и те да ни носят много радост.

В тази тема ще се добавя информация след преминали проверки.
Благодаря за вниманието и наслука
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от mita4eto »

maznislav написа: ......
Всеки колега , който има желание да помогне със средста за зарибяването или да се включи в проверките е добре дошъл. Само от нас зависи да опазим водоемите и те да ни носят много радост.
......
РЕСПЕКТ с големи букви и чело у земята пред подобни инициативи! Бих искал само да попитам по каква сметка могат да се нареждат средства за мераклиите да ударят едно рамо (па макар и само дистанционно)?
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от Д.Граховски »

Дълбок поклон. Аз искам да попитам как успяхте да накарате ИАРА да съдейства, някакво събрание ли е имало или телефонни разговори. Това няма да е лошо да се направи в цялата страна.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от bat.galin »

Бих искал само да попитам по каква сметка могат да се нареждат средства...
i men me interesuva tova.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от LVitchev »

Колко работи можеха да се направят до сега ако всички бяхме задружни,не е истина.От първото ми споменаване за това,какво може да се изгради по големите язовири с помощта на всички сдружения,минаха вече две години.7-8 000 човека с по 50лв вноска за година за две години вече на два язовира щяхме да имаме лична на всички ни общо земя с построена не лоша база за 200 000 лева на тези два язовира.Всеки живеещ на близо можеше след работа да дава по една ръка и до сега тези бази на сдруженията поне на два големи язовира щяха да са ФАКТ !!! Да,ама не,висите по бреговете като изгонени сирачета в дъжд и сняг за да си пазим язовирите от бракониери.А познайте когато има база,дали щеше да е така и дали бракониерите нямаше да се замислят повече когато на място има винаги хора :idea: :idea: :idea:

Все пак и това което се прави не е малко,можеше обаче да се направи много-много повече но пустата ни българска завист и недоверие какво ли не правят :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Успех и дано се преборите за хубавия язовир :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от maznislav »

Ами отидохме при тях една група риболовци и им казахме , че искаме да помагаме и да ни включат в плановете си за проверки. И започнахме всяка седмица да правим сбирки в техния офис ,на който се обсъждаше следващите проверки , разпределяха се хората и се правеше план за действие и се обсъждаха минали такива и къде са допуснати грешки. Тук искам да благодаря на момчетата от ИАРА Пловдив и техния шеф за оказаното пълно съдействие и многото работа която и в момента вършат.
Сметката я има както в последният клип , така и в описанието под него.
Благодаря на всички отзовали се.

П.С. Любо, докато чакаме нещо голямо да се случи правим малки стъпки в това да обърнем полюсите от това да се руши към това да се гради и пази. И всеки един лев , всеки един човек , всяка една проверка са в помощ това. пък колкото ни стигат силите и възможностите - толкова.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от ribata402 »

Браво момчета,корави типове излезнахте..Само така..
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от maznislav »

По Марица...
http://www.bigfish.bg/news/novini/Nov-u ... ritza.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от maznislav »

И отново на Пясъчник
http://www.bigfish.bg/news/novini/Nagli ... chnik.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от кмета2 »

maznislav написа:Ами отидохме при тях една група риболовци и им казахме , че искаме да помагаме и да ни включат в плановете си за проверки. И започнахме всяка седмица да правим сбирки в техния офис ,на който се обсъждаше следващите проверки , разпределяха се хората и се правеше план за действие и се обсъждаха минали такива и къде са допуснати грешки. Тук искам да благодаря на момчетата от ИАРА Пловдив и техния шеф за оказаното пълно съдействие и многото работа която и в момента вършат.
Сметката я има както в последният клип , така и в описанието под него.
Благодаря на всички отзовали се.

П.С. Любо, докато чакаме нещо голямо да се случи правим малки стъпки в това да обърнем полюсите от това да се руши към това да се гради и пази. И всеки един лев , всеки един човек , всяка една проверка са в помощ това. пък колкото ни стигат силите и възможностите - толкова.
Браво на Вас!
При нас е пълно с предатели и такова нещо, за жалост не може да се случи!

Поздрави и нови успехи!!! :tup: :tup: :tup:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от LVitchev »

maznislav написа: П.С. Любо, докато чакаме нещо голямо да се случи правим малки стъпки в това да обърнем полюсите от това да се руши към това да се гради и пази. И всеки един лев , всеки един човек , всяка една проверка са в помощ това. пък колкото ни стигат силите и възможностите - толкова.
Аз съм най-малко човека които не би направил нещо за риболова.Достатъчно бракониери съм пребил лично с двете си ръце,но тук не става дума за тези дребни неща и ако чакаме някой да направи нещо голямо,това няма как да стане и никога няма да стане ако ние не го направи,запомни го това.Никога няма никой да дойде и да ни направи бази :idea: :idea: :idea: А ние можехме да го направим ако бяхме единни.Е,сега сте се заели с Пясъчник,няма лошо,имам ли възможност и аз бих помогнал но в момента си имам мои лични проблеми и няма измъкване от две години,но аз сам трябва да се оправям и се оправям.Запомни сега какво ще напиша и когато това стане,ще дойдеш и ще ме черпиш една бира и ще ми кажеш че съм бил прав.

До една година,година и половина,тази агитка ще се разпадне,ще започнат интриги и това което сте постигнали,ще се разбута и нещата ще се върнат на старата поста на язовира.За съжаление,това е истината.Даже се чудя как вече толкова време все още се борите,което ви прави чест но няма да продължи дълго !!!!! Българина не е ли негово по някакъв начин,на чуждото гледа през пръсти а държавното изобщо не го интересува.Пожелавам го от сърце да не изляза прав,дано не отиде труда и безсънните нощи напразно,аз съм ви най-малкия душманин :idea: :idea: :idea:

П.П То и сега има бази на БЛРС,някой да е допуснат там и да се е възползвал от тях до сега а ????? Няма и да се възползва,те вече са почти приватизирани,базите направени с нашите пари,уж за нас ги присвоиха и ни се хилят в очите :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от maznislav »

Никое усилие по добра кауза не е напразно колкото и да продължи то. И не само , че не се разпадаме ами има и нови 3 човека, който се включиха. Пък както казах - колкото ни стигнат силите и финансиите - гражданското общество ще се събуди бавно , но все някога трябва да го направи.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от кмета2 »

maznislav написа:Никое усилие по добра кауза не е напразно колкото и да продължи то. И не само , че не се разпадаме ами има и нови 3 човека, който се включиха. Пък както казах - колкото ни стигнат силите и финансиите - гражданското общество ще се събуди бавно , но все някога трябва да го направи.
:tup: :tup: :tup:
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от maznislav »

Малко снимки от снощната ни проверка
Изображение

Изображение

Изображение

А ето резултата от стотиците лагери това лято

Изображение

Изображение

След зарибяването другата седмица планираме да почистим мизерията оставена от "колегите" , белким тези дето са там се усетят , че така не може.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Акции против бракониерите яз.Пясъчник

Мнение от babydoctor »

:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
А на вас ХВАЛА!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”