Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Marco Polo »

spoon23 написа:Нататък може и черепче да добавя :D
Гъдел трябва да има ;)
Малко майтап и весело настроение! ;)
:tup:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Балса, фолио, смола - 58 мм., 4,6 гр.:
Изображение
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

:shock: :shock: Пълна лудница :tup:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

От бая време не бях писал тук. Успях да спретна малко щукарски залъгалки. Така и така скоро закриваме пъстървите та реших да действам.

Номер 1

Изображение

10см. около 30г.

Номер 2

Изображение

10см. 30г.

Номер 3

Изображение

10см. 30г.

И номер 4-ри.

Изображение

14см около 80г. Тоя не съм го дялкал аз, само е рисуван от мен. Даде ми го колега заедно с още 3 руски изпълнения на попер и джърк изкуството за смяна на цвета.

Сега се налага пак да ходя малко за риба и след 4-5 дни ще сглобявам още няколко.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5856
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1649 пъти
получил Браво: 1834 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от баш майстора »

Къде е Немо? :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от LVitchev »

Здравейте майсторчета :wink: Днес се вбесих на високите цени на Телденсерите и взех че направих дисекция на един такъв.Направени са добре,вътре има тежест на корема която веднага копирах и от сутринта до сега се борих да направя калъп и го направих,даже излях за 10 минути една заготовка но избързах при ваденето и нещо не бях направил както трябва с отделителя та го счупих в края но ще го направя двуделен и пак ще стане.Ето ви една снимка на калъпа със искормения телденсер и неговото половинчато копие :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: От много време имам аерографи и всякакви бормашини с борчета и други глупости но чак днес се вбесих така че да седна и да помисля как да си правя заготовки след което да седна и да си подобря рисуването-оцветяването на воблерите.Отдавна не съм ви тормозил но гледам редовно как от ден на ден ставате от добри по-добри което няма да се случва ако няма някои които да ви тормози и да ви казва че нищо не става от вас :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Става,майтапя се и даже някои от вас са станали много-много добри,направо сте на световно ниво,евала.Та,идеята ми е,стават много бързо заготовките,стига човек да си поиграе и да си направи калъпи,изливането е около двайсет минути на заготовка след което има много малко оформяне за да се стигне до боята.Успех и все така продължавайте.Аз докато не задобрея с рисуването,няма да показвам какво правя,още не съм на ниво да се излагам като хората :tup: :tup: :tup:

Изображение

Като за сефте,толкова,иначе от дърво с бормашината и с борчетата с цената на много прахоляк и трици стават различни модели,но си е по-голяма играчка.Скоро се надявам да ви покажа моите огромни сомски воблери,мене те ме вълнуват,не ми се ловят дребосъци.Поздрави :fish15: :fish15: :fish15:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

:tup: От какъв материал е отливката? Мисля,че копирането на лопатата ще е по трудно,но не и невъзможно.Ако може да покажеш огромните воблери,че ме заинтригува :D Успех в начинанието.
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Балса, фолио, смола - 56 мм., 4.5 гр.:
Изображение
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от naso »

Това оцветяване на мен лично ми допада :tup: Дано и рибите го харесат :)
Поздрави
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Още 3-ма. Малко по-големшки но пък със същия грамаж. Нещо ми се свидеше оловото тоя път явно :)

Поне на игра са задоволителни а двъделния направо ми скри шапката.

Изображение
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от quietriot »

браво Пепи, изучи ги.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Как изглеждат примамките под водата. Нещо се прецака на средата от видеото и липсват няколко кадъра с примамки но все пак е първото ми подобно видео и се надявам да станат по-добри.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

:D Още 2 готови - балса, фолио, смола: 55 мм., 3.3 гр. (съспендер в сладка вода ок. 20C) и 60 мм., 5.7 гр. (потъващ умерено бързо):

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Borko »

Pux, чудесни воблери!
Би ли споделил каква епоксидна смола ползваш за покритие и дали в такъв случай изобщо ползваш някакъв лак. Колко ръце е смолата?
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Borko написа:Pux, чудесни воблери!
Би ли споделил каква епоксидна смола ползваш за покритие и дали в такъв случай изобщо ползваш някакъв лак. Колко ръце е смолата?
Благодаря, старая се :).

Ползвам различни смоли - ETex, Devcon и др. - просто като свърша някоя сменям и сравнявам за себе си + и - (напр. твърдост, пластичност, колко бързо втвърдява, дали пожълтява с времето, изисква ли точна дозировка, прави ли много мехурчета и т.н.). Тази конкретно е на Bob Smith Industries - американска - добра е. Да, ползвам лак - за импрегниране на балсата, за изравняване на ръбовете на фолиото и понякога за разделител м/у цветовете, ако се притеснявам да не оплескам нещата - това ми дава право на повече от 1 опит :). Смолата е за финал - 1 ръка - дава идеално завършване като гланц, твърдост и изравняване на повърхността.

Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”