Яз.Искър хубав сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕбаси кефа.
Отварам нова тема,защото не знам на Исъра да е ловена такава риба на тролинг.
На 30 септември,около 16.30 часа влачиме лодка до лодка с колегата скалата и адаша Славе,сам съм в лодката,и точно се бъзикаме че ако ми удари сериозна риба,единия да скача да вади празните пръчки.
Пръчка ъгле стик 20-50либри/пробвохме я на 20кг мъртва тежест не мръдна/плетено
0.60 марка не посочвам,вноситела е педал,повод 0.60флоро.воблер магнум 11см балса
ЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖжжжжесток,ама наистина жесток удар,смачка пръчката почти до балона
леко отпускане и втори удар,пак до балона нагъване.........лодката се извърте почти наобратно,хванах пръчката и нищо,усещам че нещо тежи ама нищо особено да се движи
или ако го прави то е много бавно.Адаша скочи при мене,обра празните пръчки,Скалата и на него му дадохме да вади празна пръчка/той много обича :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: /
и двамата полу пияни :lol: :lol: :lol: :lol:
Преди близо месец станах за срам вадих едно соме12.600близо 3 часа,как ме заблуди какво стана така и не разбрах,но е факт че ме спукаха от ташак всичките.
Та извадиха празните пръчки,подръпнах го да усета рибата,първия момент ми се стори като 20ка........а оня пияния Скала само врещи яде бе вади го бе това е 8кг.
Затегнах аванса на осколо 10-12кг мъртва тяга,и си викам,е са дупета ше ви покажем как се вади 20кг сом за 3 минути.правил съм го и не ми е чуждо. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Подпрех пръчката на корема,хванах я през средата и як напън,въобще не ми пукаше и да се откачи рибата такива 20ки имам много,духаше ветър и не знам кой към кого е ходил
върните ме лъжеха.....питах адаша,колко време го дърпам....10минути.....стегнах още аванса и викам изложих се хванат е в главата и не се дава.На 15 минута от удара
се качи горе и си показа главата-----------------а леле видех телевизор у водата,тогава разбрах какво съм закачил.

сега се прибирам от язовира и съм размазан,ще стане като Турски сериал ама заспивам

моля не давате мнения нека опиша утре всичко и да събера снимковия материал.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Левака »

Честито Славе,пожелавам ти и по голям! :tup:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
nikamb1
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 16:46
Местоположение: sofia
дал Браво: 18 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от nikamb1 »

0.60 марка не посочвам,вноситела е педал
:lol: :lol: :lol:
Голем си бате,и в буквалния и в преносния смисъл.Евала.Господ здраве да ти дава.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Булстарите »

славеe написа:На 30 септември,около 16.30 часа влачиме лодка до лодка с колегата скалата и адаша Славе,
Дано на 30 септември да хванеш още една като тая от 30 Август. :lol: :lol:

Поздрави за слуката.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Emo-83 »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Продължавам да качвам снимки и клипове.
Репортажа от Славе,че много сладко разправя,но го искам цветен,като на мен как ги реди за всички.:)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Emo-83 »

http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
lubozet
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 16:53
Риболов: тролинг
Местоположение: Хасково

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от lubozet »

Евала на Бат СЛАВЕ за улова ,направо настръхнах от кеф страшна риба браво :tup: :tup: :tup: Ето затова тази наша мания е толкова голяма .Благодаря и на Бат Емо за бързата реакция да ни направи съпричастни със случката :tup: :tup: :tup: страхотна риба.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от franko »

Поздравявам те Славе.Респект ;) !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Emo-83 »

Пускането на рибата е интересно,но него утре ще гледате.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от kalinux »

Това е истинската риба и истинския майсторлък. Още веднъж браво, Славе. :tup:
С внимание към детайлите
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

====нема заспиване,само сома ми е у главата/то май друго там освен сомове нема :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
та да продължа,на 15 минута след като видех,че рибата е сериозна поолабих малко аванса
на около 4/5кг и се започна едно дърпане,рибата/не Светлйо рибата/ :lol: :lol: :lol: а сома осъзна,че е хванат и стана като локомотив,никакъв конрол.....не му пусках грам аванта,спре ли да дърпа аванса,веднага напъни.много дърпане много нещо му ударих.
През цялото време стоеше на 10-12метра,при дълбочина 24метра и след 30 минути
ветъра ни отнесе на 32метра дълбочина.Дигах го до 6 метър и от там сякаш имаше нивомер
веднага с резък удар слизаше пак на 10метра,много редко тръгваше настрани,откъде извади тая сила и издръжливост не знам.
Температура на водата 21 градуса,водата кристална пълна с кислород.
Първия час беше много забавно,кеф голем :tup: :tup: :tup: ама от там нататъка се
чудех аз ли него го морим или той мене :lol: :lol: :lol: :lol: ръце ме заболеха,започнах с кръста да дърпам,утрепия,дърпах го на ход с мотора само и само дъх да зема, до колкото позволяваше не го оставях грам да почива,защото знам,не го ли дърпам,той си почива и почваме отначало/преди месец видех как 12.600кг сом не го ли напъваш не се уморява и за три часа/
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

Емко не слагай ДДС на времето за вадене :lol: :lol:
удари между 16.30 и 16.40 извадихме го в 19-часа
това са около 2.30 минути :tup: :tup: :tup: :tup:
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

Та така,мойта мъка продължи до 18.30часа поддаде до 4тия метър,водата е кристална
и го видяхме,КРАСОТА,виеше се като змия и си плуваше,е да де ама адреналина ми се вдигна и ми дойде сила.......той си наби пак надолу и битката продължи.От тоя момент нататъка не ми пукаше дали ще скъса,аз го поуморих,той мене ме размаза и така.
Дигнах го до горе два три пъти,стана ми ясно че се предава,идеята ми беше ако воблера е
отвънка,да отрежа влакното и да си ходи,ама не воблера в устата отстрани в мекото.
Немахме ръкавици/не ги харесвам/ и приготвихме канджичка направена от кука,адаша
искаше с ръка но не му дадох заради воблера и това че ще требва да го дъпнеме в лодката.
Аз не исках въобще да го дърпам в лодката за да не го нарана по некакъв начин.
Браво на Адаша нацели го точно в кокала колкото да ми го задържи да го хвана с ръце.
Дупчицата е около 2милиметра,и е до кокала не го пробива,не тече абсолютно никаква кръв.Вързахме го и леко до лодката го закарахме до брегъ/Камелот/Снимките се правеха много внимателно,това са всичките които виждате отгоре,целия не е ваден нито на брегъ нито на нищо,е на Жоро Енергото и Пифа немаше как да не дам да се снимат,та те се радваха повече от мене и стояха почти през целото време до мене. :tup: :tup: :tup: :tup:
Вързахме го на понтона на дълбочина около 2.50 изчакахме го да си почине 1 час
Дръпнахме го на дълбочина 16метра навътре в язовира и си отиде здрав и щаслив.
Точно в момента който го пусках ме ухапа по пръста...........така изглеждаше отстрани
но никой не знаеше,че ми целува ръката затова че му дарявам живота :lol: :lol: :lol:
Много красива риба,без никакви белези,много хубава кожа без наранявания или каквото и да било,бял хубав корем не като тия дето са по реките,целите ф пиявици и пожълтели.
Просто сеедно виждам едно 5 килограмово сомче в голям размер.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

Много хора ме питат,защо не я мерихте.
Нито я премерихме точно на дължина,защото трябваше да я извадиме на
брегъ,нито пък щях да я сложа в някакво платнище да я мера.
Аз нема пред кой да се доказвам,просто знам,че съм хванал хубава риба,
много красива,ожесточена борба,пълен адреналин,нека си живе да зарадва и некой друг.
:tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: Благодаря на всички колеги за поздравленията и пожелавам на всеки да го ипита да дърпа Искърски сом.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”