Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Borko »

Мерси, Аз тъкмо гледах, как Пол Адамс ползва смола и за импрегниране на балсата, след фолиото и за финиш след боите. Чудех се какво е предимството на лака и съответно на смолата. Предполагам смолата става по-твърда, което като цял е добре за воблерите.
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Borko написа:... Чудех се какво е предимството на лака и съответно на смолата...
Ами най-общо с лак се работи лесно, но става по-бавно защото трябват повече слоеве. Със смолата е обратно - капризна е за работа, но един слой обикновено стига и се пести време. Но всичко в крайна сметка зависи от конкретния лак или смола и очакванията на този, който работи с тях :).
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

И аз досега съм работил само с лак.Някой път може да опитам и със смола.Благодаря за споделеното PUX :tup: Воблерите ти са убийци :fish15:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от LVitchev »

spoon23 написа::tup: От какъв материал е отливката? Мисля,че копирането на лопатата ще е по трудно,но не и невъзможно.Ако може да покажеш огромните воблери,че ме заинтригува :D Успех в начинанието.
Смола,ерозил и гранули !!! За здравина,да не се чупи,вътре се слагат нишки.Става с капрон,и доста други материали ще свършат работа,може се нарежат и слагат вътре гъвкави материали които не се повлияват от смолата и т.н.Според гранулата,увеличаваш или я намаляваш за стане лека отливката.Може да се сложи в смолата преди гранулата пигментна бяла паста или всякакъв друг цвят пигментна паста за да стане такъв основния цвят на воблера че да не се налага много мацане и да нанесете само вторичните цветове:tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

Благодаря LVitchev :tup:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от LVitchev »

spoon23 написа:Благодаря LVitchev :tup:
Няма защо ,пак заповядай :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от gele kapaciteto »

LVitchev написа:Здравейте майсторчета :wink: Днес се вбесих на високите цени на Телденсерите и взех че направих дисекция на един такъв.Направени са добре,вътре има тежест на корема която веднага копирах и от сутринта до сега се борих да направя калъп и го направих,даже излях за 10 минути една заготовка но избързах при ваденето и нещо не бях направил както трябва с отделителя та го счупих в края но ще го направя двуделен и пак ще стане.Ето ви една снимка на калъпа със искормения телденсер и неговото половинчато копие :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: От много време имам аерографи и всякакви бормашини с борчета и други глупости но чак днес се вбесих така че да седна и да помисля как да си правя заготовки след което да седна и да си подобря рисуването-оцветяването на воблерите.Отдавна не съм ви тормозил но гледам редовно как от ден на ден ставате от добри по-добри което няма да се случва ако няма някои които да ви тормози и да ви казва че нищо не става от вас :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Става,майтапя се и даже някои от вас са станали много-много добри,направо сте на световно ниво,евала.Та,идеята ми е,стават много бързо заготовките,стига човек да си поиграе и да си направи калъпи,изливането е около двайсет минути на заготовка след което има много малко оформяне за да се стигне до боята.Успех и все така продължавайте.Аз докато не задобрея с рисуването,няма да показвам какво правя,още не съм на ниво да се излагам като хората :tup: :tup: :tup:

Изображение

Като за сефте,толкова,иначе от дърво с бормашината и с борчетата с цената на много прахоляк и трици стават различни модели,но си е по-голяма играчка.Скоро се надявам да ви покажа моите огромни сомски воблери,мене те ме вълнуват,не ми се ловят дребосъци.Поздрави :fish15: :fish15: :fish15:
Пак правиш нещо без да си ме питал , отпечатък се взима с течна гума - Химатех; Химатек около 20 лв литъра различна твътдост , мостри на място ; София Дружба 1
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от LVitchev »

gele kapaciteto написа:
LVitchev написа:Здравейте майсторчета :wink: Днес се вбесих на високите цени на Телденсерите и взех че направих дисекция на един такъв.Направени са добре,вътре има тежест на корема която веднага копирах и от сутринта до сега се борих да направя калъп и го направих,даже излях за 10 минути една заготовка но избързах при ваденето и нещо не бях направил както трябва с отделителя та го счупих в края но ще го направя двуделен и пак ще стане.Ето ви една снимка на калъпа със искормения телденсер и неговото половинчато копие :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: От много време имам аерографи и всякакви бормашини с борчета и други глупости но чак днес се вбесих така че да седна и да помисля как да си правя заготовки след което да седна и да си подобря рисуването-оцветяването на воблерите.Отдавна не съм ви тормозил но гледам редовно как от ден на ден ставате от добри по-добри което няма да се случва ако няма някои които да ви тормози и да ви казва че нищо не става от вас :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Става,майтапя се и даже някои от вас са станали много-много добри,направо сте на световно ниво,евала.Та,идеята ми е,стават много бързо заготовките,стига човек да си поиграе и да си направи калъпи,изливането е около двайсет минути на заготовка след което има много малко оформяне за да се стигне до боята.Успех и все така продължавайте.Аз докато не задобрея с рисуването,няма да показвам какво правя,още не съм на ниво да се излагам като хората :tup: :tup: :tup:

Изображение

Като за сефте,толкова,иначе от дърво с бормашината и с борчетата с цената на много прахоляк и трици стават различни модели,но си е по-голяма играчка.Скоро се надявам да ви покажа моите огромни сомски воблери,мене те ме вълнуват,не ми се ловят дребосъци.Поздрави :fish15: :fish15: :fish15:
Пак правиш нещо без да си ме питал , отпечатък се взима с течна гума - Химатех; Химатек около 20 лв литъра различна твътдост , мостри на място ; София Дружба 1

Капацитето,вместо да ми опяваш като свекърва,да вземеш да ми пратиш каквото трябва до Еконт Първомай с наложен платеж и обстойно описание как се работи за да не се псуваме после ххаххахахах /нали съм селски на язовира от три месеца та ми е по-близо/ Като се върнеш от чужденеция,веднага да ми пратиш без да ми се обаждаш даже,направо купуваш,описваш точка по-точка как и какво и пращаш хахаххаа Аз пък си имам тука от днес едни 1,5 т синя слива за ракия и ще видим как ще стане и кога ще я пием че сега нали съм трезвеник :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Баси,станах селянин трезвеник,мамка му,това на нищо не прилича,поне преди на два месеца веднъж се пиеше по два-три дни,сега ще скляпам само :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от LVitchev »

Ако пък още не си тръгнал,утре сабалян да си ми свършил работа а аз спирам да правя каквото и да било докато не направя нови калъпи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: хихихихихихии
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

Един келеш дето го мъдря от миналата година :oops: 12см,лопата от неръждавейка.
Изображение
Изображение
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Marco Polo »

:tup:
Има вид :)
А проби минавал ли е, че ми стана интересна концепцията..? :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от quietriot »

Marco Polo написа::tup:
Има вид :)
А проби минавал ли е, че ми стана интересна концепцията..? :)
да в Тунджа супер върти гъза в мътното :mrgreen: аз съм заръчал два за от ръка.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от spoon23 »

Marco Polo написа::tup:
Има вид :)
А проби минавал ли е, че ми стана интересна концепцията..? :)
Пробвах го ама само да преценя движенията му с Васил му се радвахме на Тунджа. Сега ще ходя на на пристанището ще се опитам да направя клип в действие.А тия дни ще се пробва на тролинг в реални условия.
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от quietriot »

spoon23 написа:
Marco Polo написа::tup:
Има вид :)
А проби минавал ли е, че ми стана интересна концепцията..? :)
Пробвах го ама само да преценя движенията му с Васил му се радвахме на Тунджа. Сега ще ходя на на пристанището ще се опитам да направя клип в действие.А тия дни ще се пробва на тролинг в реални условия.
ще лови, нарекъл съм го за голям.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Plat1ka »

Новото червено направо ми прееба всичко. Директно в коша го метнах баси... Къде имаше червено .....

Това се получи накрая.

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”