Направихте ли ракия бе хахахааа

ОФФСом
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от LVitchev »

А някои хора си направиха ракията,напълниха няколко бидона,сложиха им и катинари че много изедници и КОФПОМПИ има наоколо,ще изсмучат ракията и ще налеят вода хахахахаха Оф,свърши се,направих 350 литра Сливова - почти Троянска.На 1400 сливи,сложих 20кг захар и извадих 260 литра перфектна ракия,разредих я до 48 градуса и я оставих да видим колко ще падне.И кво стана сега,преди пиех чат-пат сериозно и не правех ракия,сега вече спрях да пия и взех ракия да права :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от quietriot »

Кога да идваме с геле?
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от LVitchev »

Когато искате,обаче си носете по два черни дроба в запас :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от franko »

Аз артисах тази година.От много риби ,ще пия сега на ...
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

Аз пък направих, не манджа с грозде а грозде с манджа :lol: поради ред метеорологични причини тая г. всеки изгоря с лозета и т.н. и търси алтернатива,та мойта е вместо пълни бидони с грозде за ракия,полупразни :lol: но сложих заместител и количеството пак е в график и норма :D ,намачкано грозде повече, после ред круши,два реда изсъхнали смокини :D ,ред сладко от дюли,ред сладко от ягоди и череши(жената малко се сърдеше за сладката ама кой я е..ва в калбалъка,че тук говорим за направата на животоспосяваща течност :D :lol: ) всичко което разбъркано с точност,прецизност и оставено на 27 пр. захарност :wink: още втория ден тия бидони зашумяха с един галещ ухото звук :D днес кипнаха и се надървиха,абе красота и перфектен звук :D ,даже бях седнал до тях на столчето уж за малко да се любувам на гледка и звук,и забравих да стана :lol:
п.п. за непросветените дето ще кажат,гроздето ферментира бавно а плодовете бързо.....едното е за сметка на другото :wink: плодовете ще почнат да ферментират но гроздето ги успокоява и забавя и всичко е в график :tup:
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Vid »

Ракията е една- гроздова и точка.
Все останало са си експерименти във варенето...... То и от карпуза и каунь става ракия, ама каква? :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

Anton_65 написа: поради ред метеорологични причини тая г. всеки изгоря с лозета и т.н. и търси алтернатива,
Вид,това прочете ли го и асимилира....
естествено че чистата гроздова(винената пък е номер едно) е най хубавата ракия,спор няма,и аз си я тача най много,но понякога по независими от нас причини правим неща дето не ни се правят,но трябва :wink:
от горейзброените от мен плодове поотделно става чудесна ракия,от дини,картофи,мушмули,дренки ,ябълки и миризливи обувки :lol: пак ще стане ракия :lol: но който иска да си я пие :mrgreen:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от franko »

На мен пък друго,не ми се връзва от разказа ти :P .
и оставено на 27 пр. захарност :wink: още втория ден тия бидони зашумяха
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

Заповядай,даже и клипче ще направиш :wink: днес е 4 - ти ден и са дигнати като на тийнеиджър :lol:
а дали вярваш или не си е твоя работа.....
на 27 пр. по бързо завира отколкото на 29 пр.но не ми се впуска в безсмислени спорове,кой колкото иска да я оставя
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от franko »

На 27 трудно(бавно) ферментира!!Идеалното е 20 ако не правиш вино :idea: :idea: :idea:.
Останалото над двадесет,ще ти е остатъчна захар и ти е вътре ако не използваш дрожди и активатор.
За сведение ,миналата година материалът ни от сливи беше готов на осмия ден,а на десетият бяхме с Бранко на казана.Ако,ще ги мерим :D
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

ами вместо да гоните разни Моруни,да бяхте отишли с Бранко да друснете някоя закъсняла,не закъсала :lol: дърта слива :D нищо, от царевица,ечемик и жито ще си направите,кума ми от едно зареждане с матерял 3 пъти вари,като добавя само захар и вода,другото си седи,ще кажеш пак че не е вярно :lol: че си един Тома неверник :D
стар казанджия ми е говорел че даже и на 14 пр. било хубаво да се оставят
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

franko написа:На мен пък друго,не ми се връзва от разказа ти :P .
и оставено на 27 пр. захарност :wink: още втория ден тия бидони зашумяха
Опааа, объркал съм 1 цифра и от там дойде всичко, затова Франко реагира,извинявам се,грешката е моя,на 17 пр. ги оставих затова са така весели още 2 - я ден :lol:
на 27 имаше да си чакам,чакам и накрая щяха да заковат на 10 - 12 и да не свалят,и ще мухлясат,ял съм го навремето та знам
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от LVitchev »

Обичам троянска сливова и точка хахаааа Пийте си гроздовата,нямам претенции на не я долюбвам :) Нещо като блондинка и брюнетка ми идват хахаааааа Демек,падам си по брюнетки със хубави задни части хихиии :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от quietriot »

Мда аз затова пукам кайсиева от години
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Поморийския »

LVitchev написа:Обичам троянска сливова и точка хахаааа Пийте си гроздовата,нямам претенции на не я долюбвам :) Нещо като блондинка и брюнетка ми идват хахаааааа Демек,падам си по брюнетки със хубави задни части хихиии :tup:

Любо в тоя момент съм в тоя район казвай колко ракия да ти взема :D :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”