Джъркфест 2014

Публикувай отговор
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от spin_master »

Един бърз фото разказ от събитието:

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

Много хубаво време, място и хора!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Plat1ka »

Е как ве Митак тайни са виж че никой не можа да ги намери големите. А те там ще си умрат от старост до следващия джърк фест.
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Добре беше,хубаво време ,условия за риболов от лодка и от брега и за отбелязване че и в двата дена риболова от лодка нямаше предимство никакво.Единствената добра риба също е хваната без лодка.Имах само един удар на Hard baits jolly dancer .Размятахме доста джъркове за тестове и видях интересни неща които не притежавам плюс хендмейдите на нашите момчета които в тези два дни превъзхождаха доказаните марки :shock:
Вечерта хубава маса с хубави хора ,за следващия път можем да си пожелаем само повече риби :D
И още една снимка която не е качвана на дебелата :D

Изображение

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Marco Polo »

Що ли не си взех лодката, да ви покажа разни работи, ама.. нейсе ;) Имам добър повод да се измъкна невинен от капото ;)

Та така, отваря се бюро "НАМЕРЕНИ ВЕЩИ", работи срещу дестилати.. Хмел, грозде.. Абе каквото ;)
Който каквото си е забравил - да свирка, за проверка ;)
Закрихме купона, освен схванатия ми от годините и/или студа врат, всичко си беше екстра :D
Пускам една-две картинки, осталото - в албума. :)

Изображение

Изображение

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от rangel_bac »

Мъка, МЪКА, с тия UL мръффки :lol: Не помня, чинията на глада ли, на страха ли, или пък тенжера... :? как му казахте :lol:

Много добре се получи, някои хванаха риби, други хванаха гоуем щук, а всички мисля изкарахме много добре. Имаше ядене и пиене, лафове и смях. Уцелихме добро време за лагеруване.
Мен даже ме повозиха и в лодка, за което благодаря. Риби...е, ще хвана другия път :lol:
За капак си тръгнахме и с допълнителни придобивки, дано се обади някой сетил се за загубата :)

В крайна сметка мисля би било добре да не се прави една среща на година, че винаги някой отпада и пропуска. Ако има 2-3 срещи, и да се пропусне едната - има време за поправка.

По - здрави и до скоро ;)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Д-р Флекс »

Eкстра сте изкарали! Имали сте и дамско присъствие към шишовете, риби сте хванали, няма какво да се оплаквате :D А томболата на Хариус кой я спечели?
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Marco Polo »

Ицо, ама той категорически отказа, на второ теглене късмета залитна към Ванката - Фишермана. :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Д.Граховски »

Супер беше. Ще го повторим задължително.

пп Ще си проверя кутиите да не съм забравил нещо, че имам тоя навик. :lol:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Marco Polo »

Жокер..
Не е от кутиите.. :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Д.Граховски »

Marco Polo написа:Жокер..
Не е от кутиите.. :)
Въйй то не знам що мога да забравя, нещо чорапи, гащи да не съм фрълил :lol:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Д-р Флекс »

Хахаха, това Станил ли го е писал? :D
Пешо Платиката хвана щука като на Ибрахимович

Голямо мерене на щуки падна вчера между звездата на националния отбор по футбол на Швеция Златан Ибрахимович и българския състезател по риболов Петър Лаков – Платиката, съобщава вестник „Всеки ден”. Ибрахимович първи се похвали с трофейна щука, хваната в Швеция този уикенд. Няколко часа по-късно обаче се оказа, че такива зверове се ловят и у нас. Пешо Платиката е извадил същата по размери риба на язовир „Копринка” в хода на фестивала по риболов с тежки изкуствени примамки.
Тон в наддаването за най-голяма щука даде Златан Ибрахимович. В събота той бил заведен на риболов от прочутия шведски майстор на въдицата Клаес Клаесон. Голмайсторът на „Пари Сен Жермен” пусна снимка с резултата от излета – огромна щука с видима дължина между 80 и 90 см. Рибата е уловена от лодка. „След тренировката имахме няколко свободни часове. Използвах тази възможност, за да отида за риба с легенда като Клаес. Невероятен следобед!", изфука се Златан, който се перчи с улова на снимката си в социалните мрежи.
Малко по-късно обаче се оказа, че подобни риби се хващат и в България. Организаторите на джърк-феста на язовир „Копринка” се свързаха с „Всеки ден” и докладваха, че същата по размери зъбата красавица е била уловена в събота. Щуката с дължина 82 см и тегло над 5 кила е ударила на въдицата на Пешо Платиката, известен риболовец от софийския квартал „Дружба – 2” и състезател в националния ни шампионат.
От фестивала на „Копринка” дори претендират, че нашата щука е била много по-трудна за улавяне, отколкото тази на Ибрахимович. „Златан я е уловил от лодка, докато Платиката хвана неговата от брега. Освен това нашето момче използва собствена примамка, издялана от дърво, а Ибрахимович най-вероятно е ползвал фирмена примамка. Пренесено във футбола това би означавало, че Ибрахимович е вкарал гол на празна врата, а Платиката – със задна ножица”, разясниха още организаторите на фестивала.
Освен това според тях шведският футболист е ловил на платен водоем, където бъка от щуки, докато нашият състезател по риболов е уловил своя трофей в български язовир, където рибата е наплашена от постоянно присъствие на рибари и бракониери. След измерването и претеглянето щуката е била пусната обратно във водата, за да може и други риболовци да се опитат да я хванат след време



Забелязвам, че щуката на Пепи е вече "над 5 кг" :D
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от rangel_bac »

:D

Доста художествено описание :) вижда се и почеркът на автора в повествованието :tup:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Plat1ka »

Ти ела да видиш на Копринка вече колко голяма е станала. В Събота когато бяхме там имаше само 2 коли на това място. В Неделя първата дойде в 5:15 сутринта. И седяха 2 часа в мъглата и тъмницата за да пазят храста от който излезе рибата :) По карловския край сигурно вече е 7+ кила и поне метър дълга :)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от Д-р Флекс »

Нормално. На Селскио, това лято, пред мен измериха заловен през нощта шаран, 17,100. Докато стигна до другия край на стената, вече беше станал 19. Казват, на другия ден от селото идвали да питат за момчето, уловило 22-килограмовия шаран... :D Та и с теб така.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Джъркфест 2014

Мнение от kontev »

Айде и аз да драсна няколко реда и да пусна малко снимки.

Като част от закъснелите, не успях да стана свидетел на изваждането на чудовището от Пепи, не можах даже и да го видя, но все пак, започнах феста достатъчно надъхан от разказите на очевидците.

Още с пристигането, започна трескаво надуване на лодки, проходилки и какво ли още не - кой с електрически, кой с ръчни помпи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Други решиха преди риболова да се погрижат за подслона:

Изображение

Трети бяха над тези неща:

Изображение


Кръстосвайки 50 сантиметровите дълбочини, въпреки общото тегло от над 200кг, с Рангел не успяхме да потопим вехтата Уфимка.

Изображение


Тук е момента да призная, че като абсолютно начинаещ в джърковизма, имащ само 3-4 такива примамки, се наложи да използвам и обикновени воблери, защото джърковете ми идваха твърде тежки за плиткажите и още първия ден загубих едно Салмо.

Рибките, които хванах, бяха със скромни размери:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Имаше и разбойници:
Изображение

Все пак, откъм бройка съм доволен. Вторият ден, в едно по-отдалечено заливче, имах 7 закачени риби в рамките на час, като 6 от тях се откачиха буквално до лодката. Нямаше големи, но позеленях като щука, такова нещо не ми се беше случвало...

Докато замятах от брега, отново се наложи да проверявам поговорката "сухо дупе риба не яде" :lol:

Изображение

Оказа се, че сухо дупе воблер не намира, защото в клоните наред с моето Салмо, си намерих още едно Салмо, друг модел.


Вечерта беше не по-малко весела и приятно прекарана.

Изображение

Изображение

Единственото по-всусно от мешаната скара бяха сладките раздумки :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”