Звукоизолация на апартамент

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от Daniel Defoe »

quietriot написа:Имайки предвид че звукозаписните студия са напълно иззолирани и нищо не се чува извън стаята, а вътре млати касата на барабаните, в графити в мусагеница извъс стаята дори не трептеше я вътре дънеха Контрол , така че има начин да е на нула звука.
Говорим за две съвсем различни неща :wink:

Студията, дискотеките и кино арените са тип паник стая, когато се прави този тип изолация, шумът не пречи на околните, т. е. не излиза навън !
Моят замисъл е коренно противоположен - аз не преча на съседите, а те ми пречат на мен! Трябва явно да изолирам техния апартамент, а не моя!
Всъщност, липсата на консенсус налага други методи на работа и търсене на иновативни решения :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от sandista »

Daniel Defoe написа:аз не преча на съседите,
Тук ти е грешката ;) Вчера една недоклатена съседка се направи на важна и си го получи. Видя ме,че съм зад нея и нарочно спусна гаражната врата пред мен. Вдигнах я и с такава газ влезнах с джипката,че тая мърша мигаше и неискаше да излезе(вярно,че доста пушек се вдигна :mrgreen: :mrgreen: ). Аплодирах я, "благодарих" за жеста и пред нея затворих входната врета и ударих ключа. Силно се надявам да преосмисли отношението си към съседите.
Отгоре пък имам някакви футболни фенове дето тропат доста покрай Шампионската лига,но и с тях ще се оправя скоро :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от Daniel Defoe »

Санде, Санде, ти пък какви ги говориш, значи :shock:
Аз не съм вече първа младост, кротнал съм се 8) Не карам жипка, а скромен гоуфф, който седи пред кооперацията, (при това без да си препикавам парко мястото само за мен, като правят повечето откачалници) та да може всеки нуждаещ се от резервни части да си развива това-онова в малките часове :wink:
Когато пък слушам Bolt Thrower или Messiah, то е задължително на слушалки, за да не дразня околните. Дворжак или Мусоргски си ги пускам, обаче, на уредбата :mrgreen:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от sandista »

Дани,не е до години и какво караш.Аз съм много разбран и толерантен,не обичам междусъседски кавги. Дори преди години една комшийка ми се скара,че си спирам пред гаража(който не бил законен защото хазайна не дал някакви пари) и толкова лесно се съгласих с нея,че се уплаши и дойде да се извинява на жената. Достатъчно пробелми си имам в ежедневието,че да се карам и с хората от блока след работа.
Но като едно келеме ми спира по средата на гаража във Враца и ми обеснява,че щял да премести за секудни се наложи да подходя по други методи. И въпреки,че го вдигах няколко пъти в 4.30-5 сутринта,сгънахме ме задна лява врата(упс :mrgreen: ) продължи да се прави на играч ...докато не го настигнах по стълбите и го хванах за гушата. С някой хора само това е начина.... Качи се,обясни на хората,че ти внасят допълнителен стрес и това може да рефлектира в определен момент върху тях. Гледай усмихнато нагоре и мигач начесто .. смятам,че ще има положителен ефект :)))
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от bozaka »

Daniel Defoe написа:
quietriot написа:Имайки предвид че звукозаписните студия са напълно иззолирани и нищо не се чува извън стаята, а вътре млати касата на барабаните, в графити в мусагеница извъс стаята дори не трептеше я вътре дънеха Контрол , така че има начин да е на нула звука.
Говорим за две съвсем различни неща :wink:

Студията, дискотеките и кино арените са тип паник стая, когато се прави този тип изолация, шумът не пречи на околните, т. е. не излиза навън !
Моят замисъл е коренно противоположен - аз не преча на съседите, а те ми пречат на мен! Трябва явно да изолирам техния апартамент, а не моя!
Всъщност, липсата на консенсус налага други методи на работа и търсене на иновативни решения :tup:

И в двете посоки е изолацията, ти просто не си разбрал какво ти пишеме :!:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от zee »

изолацията е в двете посоки - навън и навътре ,но тук случая е друг - ако е шимова изолация от звук - изолация от вата по стените и тавана става, но ко е шум от тропане - особено ако този отгоре е с твърд под без изолация - мозаечни плочи, дървен под положени направо върху плочата без съответна изолация отдолу ефекта от тази вата и окачен таван е съмнителен - много по голям ефект е да им купиш на тези отдгоре един дебел 2-3 см килим и няма да чуваш нищо.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от Daniel Defoe »

bozaka написа: ...И в двете посоки е изолацията, ти просто не си разбрал какво ти пишеме :!:
Явно е така, за което се извинявам :oops:

p. s. Може вместо килим един самосвал с тор да им поръчам. Хем на мен ще ми е тихо, хем на уродите ще им топли :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от bozaka »

Daniel Defoe написа:
bozaka написа: ...И в двете посоки е изолацията, ти просто не си разбрал какво ти пишеме :!:
Явно е така, за което се извинявам :oops:

p. s. Може вместо килим един самосвал с тор да им поръчам. Хем на мен ще ми е тихо, хем на уродите ще им топли :wink:
Добре де няма ли няква точка, член в закона за етажната собственост ?
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от sandista »

Дани, приемаш ли достатъчно витамини? Аз почнах да си правя фрешове в по-късните часове и чувам тия отгоре да дуднат нещо ... Уикенда като ставам рано за риба пак ще си правя по един мултивитамин за здраве :))
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от Мунчо »

Много е важно с колко ще намалее височината на стаите с тези окачени тавани. Да не се окаже в един момент, че влизаш в хобитленд... Някакво решение е перманентно алармиране на полицията - глоби-млоби - ще се помразите, ама какво да се прави...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от Daniel Defoe »

ПРИЯТЕЛИ, СЪРДЕЧНО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ И ПОДКРЕПАТА :tup:

p. s. Вече съм в процес на преговори с една фирмичка. Има мегдан при височина 2,60. За начало ще направя само тавана в спалнята - пробно :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от Станимир »

sandista написа:Дани, приемаш ли достатъчно витамини? Аз почнах да си правя фрешове в по-късните часове и чувам тия отгоре да дуднат нещо ... Уикенда като ставам рано за риба пак ще си правя по един мултивитамин за здраве :))
Аууу и ти ли? :mrgreen:
Аз и смутита си правя, че и блендера да не скучае - там натрошавам си лед, бе сичко както си му е реда. Ма съм по-културен от теб, към 07:00 си правя дозите витамини. Най-вече събота и неделя. :mrgreen:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от sandista »

Преди време се изнервих,че жената гледа всевъзможни "странни" предавания по телАвизията и отидох в спалнята да си чета книга. За мое нещастие отгоре избухна семеен скандал. Дори със слушалки(noise canceling) чувах виковете на младото семейство. Лежа си и чувам по едно време:
Тя: "Ти...ти и твойте семки Вуйчо Ваньо....!!...$@_)*€€@§№@_)@№_(*$???? Ясно ли ти е?!
Той: "Кво ма, евтини са и са хубави!"
Едвам станах от смях! Цяла вечер се превивах все едно съм минал няколко курса ECT(electroconvulsive therapy) :))
И в интерес на истината пича беше прав- семките наистина си ги бива :))))

Миналата седмица се заговорих с комшия, който каза,че плочите са тънка и няма какво да се направи. Да набивам пари в ремонти за това,че някой не се съобразява с факта,че има хора под него ...не,мерси.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от babydoctor »

Daniel Defoe написа:Санде, Санде, ти пък какви ги говориш, значи :shock:
Аз не съм вече първа младост, кротнал съм се 8) Не карам жипка, а скромен гоуфф,
Санди е прав - аз и втора младост не съм и аз карам 2 голфа, 2 и 4, но отгоре дойдоха нови слони. За две вечери с Гогол Бордело дойдоха да ме питат не ме ли притесняват - сега сме в добросъседски отношения и тишина. А ти ако им изцепиш Нощ на голия връх, след пет минути ще си постигнал същото. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Звукоизолация на апартамент

Мнение от hobby »

Аз съм решавал такъв казус преди време и е перманентно на стен бай... Говорих с фирма за шумоизолации и те ми препоръчаха нещо като затворена кутия. Целия апартамент (тавани и стени ) се изолират с гипсокартон и каменна вата. Намалява се вътрешният обем с дебелината на ватата и стената на гипсокартона. Не се решава проблема, но се туширал в голяма степен. Интересно ако вместо гипсокартон се използва МДФ или масивна ламперия дали няма да е по-добре.
При мен има няколко собственоръчно правени етажерки за книги поставени на стената и това е една от причините да не съм изолирал стените до сега.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”