Хвани И Пусни - репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Христо Златев написа:
Starlight написа:Колегите нещо не се представиха много добре, но все пак имаха по някой и друг удар.
Задобрял си :) ,
почваш да притесняваш вече :shock: .
За да не ни дразниш :lol: , този уикенд ще опитаме без теб :mrgreen: !
Хахаха :)
Ще ви стискам палци за от метър нагоре :mrgreen:
А ти утре да ми стискаш :!: :D
sandista написа:Мариански, там рибите са много редки и турдни. Поздрави за слуката ;)
Мерси Сандо, може да са били на кеф :)
iиvaylo
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 22, 2014 11:44
Риболов: спининг

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от iиvaylo »

Здравейте , да питам , сигурно някъде го пише, ама все пак :) важи ли забраната за пастърва за реки на режим хвани пусни , ако някой знае , мерси, да си нямаме проблеми с горските
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от баш майстора »

Важи!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от stankof »

iиvaylo написа:Здравейте , да питам , сигурно някъде го пише, ама все пак :) важи ли забраната за пастърва за реки на режим хвани пусни , ако някой знае , мерси, да си нямаме проблеми с горските
Те проблемите няма да са само с горските,може пък и някой от Иарата да се мерне,ама надали............. :lol:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

iиvaylo написа:Здравейте , да питам , сигурно някъде го пише, ама все пак :) важи ли забраната за пастърва за реки на режим хвани пусни , ако някой знае , мерси, да си нямаме проблеми с горските
Младеж, да не ти минават такива мисли за риболов на пъстърва в момента, освен на платени водоеми щом толкова те е присърбяло за риболов. Дали в режим хвани&пусни или НЕ, пъстървата е забранена за риболов в момента. Размножителния период е от 01.10 - 01.02.
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
eddy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 14:11
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от eddy »

Все още чувстващ се, като начинаещ реших да се разхождам около реката докато не се науча! Станах рано, рано и сутринта ме посрещна с една "шопарка', която изобщо не се притесни от присъствието ми, имах времето да спра да сваля стъклото, да си извадя телефона и да снимам, дори, когато потеглих с колата отново не бях забелязан.
Изображение

Спрях и точно до мястото, което избрах за паркинг се оказа добро. На четвъртото подаване усетих, че въдицата мърда в ръцете ми, леко засякох и започнах да прибирам.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това дърво реших, че го е целила мълния и реших да го заснема..
Изображение

След разходка нагоре, надолу по реката хванах още един приличен и чак, когато се върнах към колата на почти същото място, хванах почти един след друг още четири дребосъка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След кратка обедна почивка (да изям една баничка и да изпия чая от термуса) хванах най-голятама риба за деня на най-неочакваното място за мен. С една счупена въдица, която лепих сам, но все пак успях да докарм до брега....
Изображение
Изображение

Един колега хвана пред мен костур и се замислих, че до сега не съм хващал костур на река и в този момент....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И все пак се оказа, че въдицата не е достатъчно добре залепена, а може би и уморена от клена + закачки по разни клони и при един от кастингите това се случи над главата ми....
Изображение
Изображение

Oбщо рибите са: три "по-добри" кленчета, четири малки и един костур. Минус една въдица... :D Добре зареден и отпочинал от разходката мисля, че добре се справям за начинаещ. Това ми е първата по-сериозна разходка по река, всички риби са живи и здрави, не на всички обаче успях да заснема пускането: http://www.youtube.com/user/mercenary85 ... ry=release" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Spining_fen4e »

Супер си се справил колега! В предвид положението по реката... :tup:
Има ли желание, има и начин!
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от stankof »

Колега Еди от тва по-добре здраве му кажи! :tup:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
niki76
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 12:42
Местоположение: пещера

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от niki76 »

Прекрасни риби и репортажи, благородно завиждам и желая още повече слука на колегите.

Поздрави.
Големи рибари няма,има големи хора.
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от ynovi »

Браво колега Еди, ексра репортажче.
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Привет младежи,

Дойде най-сетне и моя момент да пусна някоя и друга снимка на красоти и уловени рибки в красива България :mrgreen:

Така и не успях да открия риболова в деня на официалното му откриване, но вече се разписах. Първата риба я улових още на 6-ти февруари, но интересен риболов откъм гледки и хванати балканки спретнах преди няколко дена на 20.02.2015 г. Миналата седмица беше планувана за командировка още от сряда. Както винаги първо работата и после отдаване на любимото занимание :) Работата за деня свърши, но реката на която бях решил да ловя ме посрещна голяма, студена и най-важното доста мътна. Изредих блесни и воблери, но ръц. Реших ще снимам водохващания в околността за попълване базата данни в http://www.dams.reki.bg" onclick="window.open(this.href);return false; Следващият ден ме отведе на друго място. Остана време за риболов около 2 часа. Реката по-малка от предишната, но пък още по-ледена. Тъй като бях взел със себе си и ручейници, реших да пробвам и на стръв, дали ще се отчетат петнистите красавици. На реката бях за първи път и не бях сигурен какво да очаквам. Освен красотите около мен риба не успях да уловя :( Остана последен шанс последния ден в петък. Приключих работата и газ към реката да помятам около два часа отново. Като се увеличи денят би имало повече часове, но към момента толкова. Предварително набелязаната река ме приветства с нормално течение и студена и с хубаво греещо слънце на около :) Нарамих чантата с фотоапарата и две въдици (едната на спининг, а другата на стръв, за да мога да пробвам какво ги придразва петнистите към момента). Ако на спининг не вървеше, можех едновременно да опитвам и на стръв. Пъстървите може да са все още по-мудни. Потопих се в реката, а тя ми се усмихна отколко време ме е чакала да я почеша с примамките след няколкомесечно студуване. Реката беше от златните :)

Изображение

Въпреки златистите нюанси не липсваха и ледените украси
Изображение

На спининг заложих на блесна пантер мартин със сменена кука (единична и фабрично безконтрена). Въртях по завирените участъци и дълбоките джобове на падащата вода, но като начало риба не се закачи. На едно от местата след блесната се придвижа мерна балканка, която плахо оглеждаше, но без атака. На следващо подобно място друга нейна другарка съпътстваше блесната, но само до там. Явно само ги разглеждаха. Викам си , така няма да се разберем. Верно, че ги виждам рибите, но тръпнех да усетя приятния трепет на въдицата. Смених такъма с този на стръв. На следващо подобно място заметнах и при придвижването надолу по течението индикатора изчезна. Засечка и красива 25 см. петниста красавица се разподскача в кепа. Усмивката на 24 карата. Снимка и обратно в бърлогата.

Изображение
Малко по-нагоре по реката още една подобна риба се улови, но нея не съм я снимал. Имаше ги значи рибките, но бяха доста попремръзнали и въртящите железа и балса не им предизвикваха вниманието.

Реката течеше и ромонеше пред мен с цялата си красота. Как чакам само да се поразлисти гората и да облече зелената премяна и да се накичи с аромат. Скоро и това ще стане.

Изображение

Изображение

Изображение

Реката беше наистина от златните :) Времето обаче за риболов бързо приключи, както и започна. Събрах такъмите и обратно към колата, а реката ме изпрати с красиви нюанси

Изображение

За два часа видях, че има живот в тази красива планинска река. Надявам се така и да си остане, а дотогава поздрав и наслука на всички колеги :)

Павката
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Добре, че си ти да вижне малко темата :)
Тези дни трябва и аз да се включа, че въдицата ми паяжина хвана :mrgreen:
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Доживях и аз да открия...
От както открихме сезона успях да се метна за риба едва два пъти.
Все нещо се случва... Както и да е най-накрая успях да направя някоя друга снимка.

Денят е Събота, трима рибари - аз, ХЗЛ и Тюлена.
Добре, че беше Милен да ме измъкне от вкъщи.
Та пристигнахме на реката, един надолу, двама нагоре и така...

Няма и пет минути и се чу победоносен вик :)
Рибката на Христо:

Изображение

Час по-късно, майстора отново с рибка:

Изображение

Не след дълго и аз успях да се запиша, първата ми риба за сезона:

Изображение

Реката беше прекрасна. Рибките редки, но пък не бяха много пасивни поне.

Изображение

Изображение

В един прекрасен вир, след дълго мятане на воблери, реших да заложа на тайно и рядко използвано оръжие:
черен мепс 2-ка с единична кука (4) без контра. Първо замятане и бамм :) :

Изображение
Още малко красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Денят мина неусетно. Миленчо си остана без рибки, но той не може да се оплаква :mrgreen:
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Тази година работата тотално ме е завъртяла и време не остава много както за риба, пък камо ли да споделя и с Вас някоя и друга красота.

Излетите два, преди две седмици по време на командировка в страната. Времето за риболов беше повече от недостатъчно. Тъкмо да разгъна пръчката, да метна няколко пъти, да снимам някое и друго фото и ако късметът е на моя страна и рибка петниста да закача.

Първият излет в края на работния ден за около два часа. Реката предварително набелязана според местонахождението ми. Малко студена, но все пак ставаше за риболов. Нарамих въдицата, апарата и се понесох през дебрите на планинския поток. Държа да подчертая, че двата часа за риболов бяха всъщност 1, тъй като още толкова време потроших, да си търся телефона, който беше паднал от джоба на полара. Добре, че го намерих все пак :mrgreen:
Реката ме посрещна с цялата си красота и с това ме и остави. Успях да закача една петниста риба, но реших да не я снимам. През останалото време единствено подгонвания и плахи почуквания. Ето малко снимки :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Прибрах се в хотела приятно зареден, макар и без много риболовни успехи :mrgreen: , но не и всеки ден може.

На следващия ден прибирайки се на обратно към София викам ще спра за час и нещо на друг поток, да проверя дали са там петнистите другарчета. Този ден време за пейзажи не остана, но пък излъгах две балканиади, които кепчосах, след като налетяха на блесната с единична безконтрена кука. Удари имах, но все се откачаха.

Ето ги младежите:

Изображение
Изображение
Усмивката грейна широко, че все пак за краткото време се потопих в любимото хоби.

Природата ме изпрати разцъфнала и с усмивка

Изображение

Изображение

Всяка една риба е уловена на блесна с единична кука и върната обратно в рекатал

Трябва доста да се ошлайфам с единичните куки :mrgreen: , като Мариян
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Последната неделя беше отдавна планувана за целодневен риболов на пъстърва. Предишният ден бат Димо ми звънна, след като беше разбрал, че ще се понасям към пъстървовите реки да ме пита дали да се присъедини и той, но като му изтрелях часът на тръгване (4,00 ч) веднага ме зачеркна от плановете. Светлината за снимане сутрешните часове няма равна и трябваше да съм на плануваната река на зазоряване.

Телефонът извъня в 3,30 ч. Очите сърбяха, като на оксиженист, но веднага скокнах. Бързи приготовления и хоп в колата. Петлите още не се бяха събудили, а на вън беше хладно и пропито в мрак. Тръгнах, а по пътищата освен мен имаше и няколко други ранобудни шофьори. Слушах приятната музика на една италианска група и се носех по гънките на релефа на пътя. Стигнах до реката, на която предварително бях сложил знаменце още преди време. Шмугнах се в ботушите, окичих кепа и фотографската техника, разгънах въдицата и започнах да се провирам сред храсти и трънаци, докато достигна до извивките на пенливата планинска р. ..... Докато се спусках няколко кучета ми се озъбиха заплашително, но до ексцесии не се стигна, само моментно разтреперване. Водата ставаше за риболов. Рехаво замътване, температурата хладничка. Нагазих и се придвижих до първите места на замятане. Природата също се събуждаше и всичко беше много спокойно. Птичките дори не пееха още, а само шумът на спускащата вода огласяше околността. Ето я реката.

Изображение

Монтирах блесна с единична кука без контра. Трябва да ошлайфам този риболов. От края на миналата пъстървова година започнах да ловя пъстърва по този начин. Процентът на извадените риби поне при мен все още е доста малък, но и това знам, че ще се подобри. На едно от вирчетата закачане и след това последвало откачане. Балканка беше, защото я видях докато подскокна във въздуха, усмихна се и се откачи. На следващите няколко места подобна ситуация. Все пак не може винаги да се откачат и скоро след последвалите откачания се закачи една красавица, която позира за кратко и се върна в укритията, като светкавица.

Изображение

Малко по-късно и друга подобна риба увисна на края на линията, но нея не я снимах. Придвижвах се нагоре, а красотите спиращи дъха и съответно зареждащи ме на макс. Градската джунгла изтощава толкова много, но подобни местенца ми вливат живителна сила.

Ето още малко красоти.

Изображение

Изображение

По едно време получавам sms от Мариян starlight-a дали кълве. Той тръгнал с Димо по други потоци, но се натъкнали на дъжд и кални реки. Викам "хванал съм две пъстърви и 6-7 откачени". Прибирам телефона и на един от вировете подгонване на хубава риба. Замятам отново косо, завъртане на макарата и рибата се закачи, но както се очакваше се и откачи :?
Поглеждам нагоре небето между клоните на дърветата. От изчистено в началото, се беше намръщило нещо, а и звуци започна да издава. Да му се не види. Сложих дъждобрана и продължих да замятам. Поредните удари със закачания и в последствие откачане. Заваля приятно. Казвам приятно, тъй като не беше порой. Всичко придоби едни наситени цветове. И тревичките и изобщо всичко наоколо.

Изображение

Не мина и половин час и реката се замъти. Е откъде това замътване да се незнае? Капна малко дъжд и потече бозава. А беше още преди обяд. :( Помотах се още малко в района и наснимах други красоти, които се откриха пред погледа ми.

Изображение

Изображение

Изображение

И един младеж, който се беше облякъл в двуцветната гама.

Изображение

Изображение

Събрах такъмите и обратно към колата. По пътя към нея обаче ме надушиха други овчарски кучета, които хукнаха да ме гонят, но познайте кой беше по-бърз, дори и с ботуши на краката :mrgreen: Измъкнах се, но останах доста запъхтян. Стигнах колата. Разтворих картата. Разлистих за малко и избрах нова дестинация. Денят беше все още пред мен. Газ и след два часа на новото място, а докато пътувам едно хубаво време и слънце. Реката бистра :mrgreen: и страхотна за риболов. Разгънах се наново и хоп на реката. Не мина и половин час, а имах единствено изтървани риби и небето отново се намръщи и се изкашля заплашително. Да капнат няколко капки, ама не. Ливнаха се едни кофи отгоре примесени с град. И дъждобранът не ме опази, та вир вода станах. Тъкмо спря, измъкнах се изпод един навес, под който се притаих, след като ме направи като мокра кокошка и се подготвих да замятам наново. Но ръц. Реката се замъти и тук. Та толкова с риболовът за днес.

Имах две уловени риби и над 10-15 удара с откачания. Сега всеки ще каже защо ми е да ловя на единична кука вместо тройна, та още повече и без контри. Пораженията по рибите са нищожни, а и е голямо майсторство, когато се овладее. Но дотогава ще има опит след опит.

Поздрави и наслука :)
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”