За и Против продажбата на куки за търмък, двойки с ...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

За и Против продажбата на куки за търмък, двойки с ...

Мнение от Владимир »

p_zarkov написа:Изображение

Код за потвърждение: Избери целия код

Разделих темата, като заформилата се дискусия за тройките я отделих в самостоятелна тема.

Понеже няма как да вкарам пост, преди този на Влади, пиша в него.

А цялата дискусия за тройките и продажбата им в магазините тръгна от тази снимка:

Pike

След,толкова много "уловени" на на спининг мирни риби,нормално да има "косачи".
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
koruin72
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 20:35
Риболов: спининг
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от koruin72 »

Колега,виждам в ника Ви че не сте от Русе.По горе на снимката се вижда синята барака на пазачите,това означава че всичко виждат.Тармък индентичен с този видях да се продава в магазин,който всички в Русе знаят.Проблемът с тармъчкиите,не е от вчера,в друга тема в сайта попитах,с какво да противодействаме и от отговорите, които получих се убеждавам,че само си чешат пръстите хората пред компа.А сега и този бисер-нормално е да се появят косачи :fish6:Ще ме извиняваш господине,но кое му е нормалното.Това,че пред бараките на пазачите се залагат хапки за бяла риба.Пуснахме снимки на няколко толстолопа и ето че е нормално да дойдат и бракониерите.Спирам преди да съм написал какво точно мисля по въпроса.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от babydoctor »

koruin72 написа:Ще ме извиняваш господине,но кое му е нормалното.
Остави Владе на мира и продължавай нататък - ако искаш замени нормално с естествено, обяснимо или нещо друго... Фактът си е факт, нали? Както и да го наречеш... :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Asio »

koruin72 написа:Тармък индентичен с този видях да се продава в магазин,който всички в Русе знаят.
Преди пайка да е измел темата нека и аз споделя нещо забавно.
Есен 2013 година. Седя във въпросният и известен на всички ни магазин, оглеждайки силиконите. Сред примамките съм и не съм видим от никой. От съседния сектор в магазина се носи тих разговор.

Клиента - Куки за търмък имаш ли?
Собственика - Имам.
Клиента - Колко пари ?
Собственика - 50 стотинки бройката.
Клиента - Количество имаш ли ?
Собственика - Колкото искаш.
Клиента - ИДЕАЛНО, ЩЕ ВЗЕМА ТРИ ХИЛЯДИ БРОЯ
Собственика - Ще ти направя отстъпка 10 стотинки (доволно се хили)
Това се казва работа 1200 лева отхак. А ние тука се гивезим с примамчици и влакънца по 50-80 лева в добри дни. Какви сме ние? Шматки спинингистки,(в неговите очи) търмъкчиите са серизоните в случая,а не ние.
Показвам се аз измежду щандовете и питам собственика.
Аз - Хей полудя ли ? Защо го допускаш това ? Не мога да повярвам ,че го чух.
Собственика - Е аз съм търговец, какво да направя ? Аз съм тук за да правя пари. А и закона не го забранява да продавам такива куки. Според твоите приказки всяка тройка за спининг може да бъде еднакво успешно исползвана за търмък, да спра и тях ли да продавам ? За миналата година съм продал над 10 000. Докато има хора които ги искат, ще им ги осигурявам.
Тонът му беше повишен , един вид какви забележки съм тръгнал аз да правя, човекът си търгува. Престави си какъв геноцид се шири в района, 10к. куки за година. Дори и да го бойкотираме, той си прави пари от другите "колеги", от захранки от стръв. Той обслужва спинингистите за престиж а не за печалба. Печалбите идват от другаде , и не само от търмъци. Всеки сам да си направи изводите. След този случай съм напълно обръгнал спрямо такива съоръжения и способи за добив на риба. Викам нон стоп граничните и ИАРА когато забележа търмъкчии , давам показания, пиша обяснения, свидетелствам ако е необходимо и дотам, нямам какво повече да кажа или да направя. В 99,5% от случаите не правя нищо и с тези си действия но не се отказвам.
Поздрави.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от babydoctor »

Неам думи... :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от maranzika »

Asio написа: Дори и да го бойкотираме, той си прави пари от другите "колеги", от захранки от стръв. Той обслужва спинингистите за престиж
А ЗАЩО НЕ ГО БОЙКОТИРАТЕ?
И при нас е същата работа..Но като спра да пазарувам от даден търговец(примерно щото открадна едни пари за зарибяване) и се чувствам в мир със себе си....И така вече доста години.Не ходете там,не купувайте от него,разкажете в целият град че продава на бракониери..Може да не загуби много като пари,но едва ли ще му е гот и ще продължава по същият начин.. :tup:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Ilian70 »

Момчета, ако мислите, че форумът е единствената възможност за инфо на хората, пренебрегващи закона, сте в грешка! Също така, активността на рибите (имам предвид хищните риби) в язовира, в много от случаите е мимолетна и ако си забол две риби в рамките на половин час, по никакъв начин не може да е меродавно, че ще ги "сцепиш" за деня. С напредването на студовете тенденцията се засилва. Като риболовец практикуващ съвсем различен вид риболов, мога да посоча мястото, където се хранят толстолоби. Не мислете, че търмъкчийте са малоумни. Подценявате ги!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Danny
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 11:14
Местоположение: Russe

Re: На селския гьол

Мнение от Danny »

Asio написа:
koruin72 написа:Тармък индентичен с този видях да се продава в магазин,който всички в Русе знаят.
Преди пайка да е измел темата нека и аз споделя нещо забавно.
Есен 2013 година. Седя във въпросният и известен на всички ни магазин, оглеждайки силиконите. Сред примамките съм и не съм видим от никой. От съседния сектор в магазина се носи тих разговор.

Клиента - Куки за търмък имаш ли?
Собственика - Имам.
Клиента - Колко пари ?
Собственика - 50 стотинки бройката.
Клиента - Количество имаш ли ?
Собственика - Колкото искаш.
Клиента - ИДЕАЛНО, ЩЕ ВЗЕМА ТРИ ХИЛЯДИ БРОЯ
Собственика - Ще ти направя отстъпка 10 стотинки (доволно се хили)
Това се казва работа 1200 лева отхак. А ние тука се гивезим с примамчици и влакънца по 50-80 лева в добри дни. Какви сме ние? Шматки спинингистки,(в неговите очи) търмъкчиите са серизоните в случая,а не ние.
Показвам се аз измежду щандовете и питам собственика.
Аз - Хей полудя ли ? Защо го допускаш това ? Не мога да повярвам ,че го чух.
Собственика - Е аз съм търговец, какво да направя ? Аз съм тук за да правя пари. А и закона не го забранява да продавам такива куки. Според твоите приказки всяка тройка за спининг може да бъде еднакво успешно исползвана за търмък, да спра и тях ли да продавам ? За миналата година съм продал над 10 000. Докато има хора които ги искат, ще им ги осигурявам.
Тонът му беше повишен , един вид какви забележки съм тръгнал аз да правя, човекът си търгува. Престави си какъв геноцид се шири в района, 10к. куки за година. Дори и да го бойкотираме, той си прави пари от другите "колеги", от захранки от стръв. Той обслужва спинингистите за престиж а не за печалба. Печалбите идват от другаде , и не само от търмъци. Всеки сам да си направи изводите. След този случай съм напълно обръгнал спрямо такива съоръжения и способи за добив на риба. Викам нон стоп граничните и ИАРА когато забележа търмъкчии , давам показания, пиша обяснения, свидетелствам ако е необходимо и дотам, нямам какво повече да кажа или да направя. В 99,5% от случаите не правя нищо и с тези си действия но не се отказвам.
Поздрави.
Колега, аз за един търговец се сещам, дето спинингистите са му за престиж, ама дали е същия?!? Пък си и приличат като чета как си описал нещата...Има ли нещо цветно в заглавието му, дай жокер...
Danny
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от sleepwalker »

Добре де, надига се възмущение срещу търговеца, дават се фрапантни примери, говори се за бойкот, а името му се премълчава. Ми кажете кой е, та колегите от Русе да си знаят. Иначе какъв е смисълът да се разменят недомлъвки? :roll:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: На селския гьол

Мнение от A.S.H »

sleepwalker написа:Добре де, надига се възмущение срещу търговеца, дават се фрапантни примери, говори се за бойкот, а името му се премълчава. Ми кажете кой е, та колегите от Русе да си знаят. Иначе какъв е смисълът да се разменят недомлъвки? :roll:

Най-вероятно, всичките го правят. Не мисля, че би имало смисъл, но всеки да си решава. :wink:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Asio »

maranzika написа:
Asio написа: Дори и да го бойкотираме, той си прави пари от другите "колеги", от захранки от стръв. Той обслужва спинингистите за престиж
А ЗАЩО НЕ ГО БОЙКОТИРАТЕ?
Уважаеми колега, тук с теб съм на абсолютно едно мнение. Сторил съм същото (и не само аз) и то не с цел за да жилна финансово, знам, че не мога, а за да съм в мир със себе си. По същата идеология действам и в случаите на очевидно търмъкчииство. Не, че са ме викали в съда след като съм давал няколко пъти изрично подробни показания на хартия с подпис и лични данни, посочени от мен в лице нарушители. Не, че чух за глоби или последствия след това. Но го правя, за да съм в мир със себе си, че съм направил всичко, което допускат правилата и редът, а не само да звънна, и не съм си затворил очите нито веднъж, ама нито веднъж, именно за да запазя вътрешен мир, че съм сторил каквото ми позволява редът тук. По тази твоя мантра имаме абсолютно сливане , и сме в мир със себе си.

П.П. Моля ви колеги не ме питайте за търговеца, няма да го спомена. Русе е малко градче , знаем си всичко тук и без пояснения. А и който е идвал на нашите сбирки е чул това в пълните му подробности. Аз го разказвам от една година. Не е важно името му , а мащабът в който се случват нещата. Нямам против, никой да ме обвини в недомлъвки , съвеста ми е чиста , НЕ ЛЪЖА и съм в мир със себе си.
Поздрави.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от ivelin66 »

Е па аз не знам и искам да знам кой е тоя?
Team Milo - feel the difference
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от babydoctor »

Изключително много уважавам русенската гилдия спинингисти, но...някакси не сте прави да инкриминирате продажбата на тройки - човекът има право да търгува с всичко, което не е забранено от закона, като оръжие, наркотици и т.н. Човек може да бъде убит и с молив - значи ли това, че трябва да се изземат от книжарниците? Борбата с търмъкчийството трябва да се води на брега, не в магазина.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
люско
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 14:25
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от люско »

Става въпрос за куки за търмък(има ги снимани на предната страница в темата),а не за тройки!Не че с тройка не става да се търмъчи,но да се продават по магазините точните куки за търмък наистина е малко грубо според мен!На въпросния водоем е нормално да се видят косачи,нормално е да се прибират бели рибки по една педя,нормално е да се търга мирна риба по десетки кг на човек,абе всичко си е нормално там!Не е нормално проверяващ да ти вдигне живарника и да ти потърси сметка защо си прибрал маломерна риба или количество доста над позволеното.
Това лято заведох сина си да го разходя там и видях един 150кг толуп на годините на баща ми да прибира бели рибки по 15-20см,които наивно му кълвяха на торния.Казах му,че са маломерни,че децата един ден няма да знаят какво е това бяла риба и т.н.,но оня ми каза,че деца нямал :D.Отговора ми беше,че господ си знае работата и качих детето в колата,че взе да ми пада пердето и да не направя някоя беля там на гьола...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от babydoctor »

Не се ориентирах, явно там се е завъдила нова форма на търмъчене, не знам дали Сунай или друг ги продава, но той е в правото си - борбата е на брега и отговорността е на ИАРА...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”