daiwa или shimano макара

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Чичо Веско »

miro253 написа: А въпросното предложение в размер 2500, колко грама тежи и колко влакно обира с един оборот на дръжката? Подобна информация ме интересува и за това предложение http://www.colmic.bg/reels/9133/9138/#/. Предварително благодаря. Предполагам инфото ще е полезно и за колегите.
Забравил съм да ги претегля, сори за което...
И така:
Tindal 2500 = 268гр.,
SICARIO 20 = 262гр.,
SICARIO 30 = 274гр.
За това колко влакно събира за един оборот на дръжката, обаче нямам инфо...
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
garmina
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 7:39
Риболов: на леко

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от garmina »

Shimano Aspire Ultra TE 4-600 GT заедно със Shimano Stradic 2500 Ci4+.До този момент на търсене за добра комбинация мисля да не търся друга...това е.По спомени пръчка 217гр/макара 200гр. :fish15:
*Catch and release*
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Бай Иван »

pavlovskig написа:Daiwa Exceler X 1000 или Shimano Exage 1000 FD(2014) макара? Болонезата ми е 6м. Colmic Corvette 228гр.
За около 135лв. и държиш да е в размер 1000, то едно Ryobi excia или Michell mag premier-a биха ти свършили работа. Exage-а го забрави, върху дайвата нямам преки наблюдения.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Reptile »

Коце написа:Евтините макара са без коментар. Но Шиманата от Техниум нагоре хич не са лоши. 1000 имат драг около +/- 2 кила, което ако е реално не е малко, за въдица 6 метра. Всеки сам може да избере размера на шпулата, защото с новите матрЯли Ci4 теглото на корпусите падна значително.
Доста време лових с един Хемингуей размер 1500 на 5 м Speed Master. Има два лагера на оста и аванса със сигурност му е по-добър от този на Ексейдж-а, а вероятно и по-добър от този на Дайва-та.
Сега съм с Tubertini Slam т.е Ryobi Slam, която има перфектен корпус, аванс, ход, но аз съм страшно мрънкало и имам доста претенции към реденето на влакното.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Коце »

И ти не ги разбираш нещата!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
iliev.ionko
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 10:13
Местоположение: ахелой
дал Браво: 17 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от iliev.ionko »

karakuda написа:
Д-р Флекс написа:Много ми е интересно колко тежи този мачов Заубер 4000, в унгарския сайт не пише. Ryobi са прословути с екстра теглото си. Ако тежи колкото му е и номерацията - т.е. 400+ гр - предпочитам кое да е Шимано биг-пит .... :wink:
Не е за пренебрегване и цената от 300+ лева, която също открива много алтернативи.
В другия форум /на риба/ в момента се продава заубер 4000 на цена от 140 лв. и точно с плитка мачова шпула.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Reptile »

Коце написа:И ти не ги разбираш нещата!
Гаранция! :lol:
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от butnik »

..и още един
Изображение
и понеже ми се трият постовете си давам отвод.
Весели празници!
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
sokol135
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 19:49
получил Браво: 1 път

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от sokol135 »

Аз също съм фен на малките макарета на боло.
В момента ползвам SHIMANO RARENIUM CI4 1000 FA. Имам макарето от 2 години и ловя изключително и само с нея. Тази макаричка колко шарани издърпа само от Агов дол за две години - не е истина. Това лято си подобрих рекорда с нея, 11.900 гол аговдолски. А не е мръднала, като нова е - без шумове и луфтове въпреки натоварването. Единствено съм и заменил единичната дръжка с двойна от STRADIC 1000 FD.
Авансът за 1000-ка е уникален. Макарето тежи 170 грама, и за мен сложена на COLMIC BAVIERA 5-ца или FIUME 6-ца направо заспа. Пробвах с макари над 200 грама - пръчките губят пъргавост и бързина, на мен лично ми стават тромави. Горещо препоръчвам за лека макаричка. Те и тоя младеж си ги кове със същата на 6 - ца.
https://www.youtube.com/watch?v=OW8ssEcZqwk" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=uwt3pLOHDVU" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=zgcqc7cj3Uw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=MW2srefmgio" onclick="window.open(this.href);return false;
Така че, кой с кво го кефи :D
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Коце »

Респект за клиповете! Тези колеги са бруталисти и май знаят какво може карбона!
Направо им откраднах стойката за въдица на колана и легена с белките! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от chirusa_bg »

butnik написа:и понеже ми се трият постовете си давам отвод.
Стига бе, а аз си мислех, че изчезват сами :)

Жалка история!
Goat Food!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Pike »

Жалко беше, че темата беше тръгнала с пълна скорост към траша, но за да не отива там позатрих доста постове. Честно казано, вече не си спомням каква беше ябълката на раздора.
Като се трият повече от 2-3 поста, за да не се изгуби тотално смисъла заминава и по някой друг "невинен" пост. Според мен по-добрият вариант е да се почисти изоснови и да се продължи, а не да се затрие изцяло или пък просто да се заключи и да остане да се гледа сеир.

:tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”