Малко ме е срам...

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Малко ме е срам...

Мнение от Reptile »

Представете си какво щеше да се случи, ако тази река беше в БГ.
И не е лесно, но трабва да си призанем, че сърбите са много по-европейци от нас!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Бай Иван »

Reptile написа:... че сърбите са много по-европейци от нас!
Винаги са били. Ма това е защото тяхната системата работи и не ходят гладни и жадни, до кат при нас.... е анархия(накратко).
Иначе филмчето е като от риболовните ми сънища.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Коце »

Тук такъв участък ще го пази жандармерия денонощно! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Младен Маринов »

Коце написа:Тук такъв участък ще го пази жандармерия денонощно! :lol:
Кой щял да идва?
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Д.Граховски »

Reptile написа:
Представете си какво щеше да се случи, ако тази река беше в БГ.
За съжаление въображението ми е прекалено ограничено за да си представя до какви извращения би прибегнал българския риболовец(ако така мога да нарека 80-90% от рибарите) за да извади и последната люспичка от реката. Даже се чудя колко ли сега проучват къде е това място та да го налазат.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
tihomirnk
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 18:21
Риболов: Almost all
Местоположение: Габрово
дал Браво: 4 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от tihomirnk »

Такава бойница съм виждал преди 30 години в едно дере вливащо се в река Видима,ама надали ще видя пак...
Аватар
millen
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 15:49
Риболов: на плувка
получил Браво: 1 път

Re: Малко ме е срам...

Мнение от millen »

Ама как го извадихте тоя кантар за европеиство и му намерихте най тежката кота чак в Сърбия да си немислите че това трябва да го видите по платените водоемчета покраи София.Който знае каде пасе Бойника това го вижда всяка година и то в България и няма жандармерия да ни пази и да ви кажа на Сърбето нито мрежите са им по малки нито токаджиите им са по малко.Аз за Скобар чак до Сърбия не ходя пък не помня да съм зажадувал за Скобарски риболов, малко повече самочувствие ви триябва а не да се мъчите да се надмрънквате.
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Re: Малко ме е срам...

Мнение от лука брази »

millen написа:Ама как го извадихте тоя кантар за европеиство и му намерихте най тежката кота чак в Сърбия да си немислите че това трябва да го видите по платените водоемчета покраи София.Който знае каде пасе Бойника това го вижда всяка година и то в България и няма жандармерия да ни пази и да ви кажа на Сърбето нито мрежите са им по малки нито токаджиите им са по малко.Аз за Скобар чак до Сърбия не ходя пък не помня да съм зажадувал за Скобарски риболов, малко повече самочувствие ви триябва а не да се мъчите да се надмрънквате.
Самочувствие за какво:че не можеш да си оставиш раницата на земята от боклуци и връзваме поводи 0,8 само и само да излъжем някоя риба наплашена от какво ли не...да не изброявам.
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Reptile »

millen написа:Ама как го извадихте тоя кантар за европеиство и му намерихте най тежката кота чак в Сърбия да си немислите че това трябва да го видите по платените водоемчета покраи София.Който знае каде пасе Бойника това го вижда всяка година и то в България и няма жандармерия да ни пази и да ви кажа на Сърбето нито мрежите са им по малки нито токаджиите им са по малко.Аз за Скобар чак до Сърбия не ходя пък не помня да съм зажадувал за Скобарски риболов, малко повече самочувствие ви триябва а не да се мъчите да се надмрънквате.
Забележи размера на реката, броя на рибите и мястото, което е под някакъв мост. Извинявай, но ловя скобар от 30 години, знам местата за размножаване, които полиция и ИАРА се опитват да опазят от вандалите - до сега успехите им са минимални. Няма да споделям моите методи за опазване, защото са секретни и относително успешни.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Младен Маринов »

Reptile написа:...които полиция и ИАРА се опитват да опазят от вандалите...
Ти сигурен ли си в това нещо? Защото едни от най-големите бракониери които знам са полицаи, а неуспехите на ИАРА са в неправилните подходи и насочването на енергията към неправилни хора-всичко умишлено.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
millen
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 15:49
Риболов: на плувка
получил Браво: 1 път

Re: Малко ме е срам...

Мнение от millen »

За съжаление и бракониерството е факт и за боклуците като се замисли човек вярно срам да го хване обаче трябва някой да дава и добрия пример за да може тоя с парашута да разбере че не е рибар а е ТАПАНАР.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Reptile »

millen написа:За съжаление и бракониерството е факт и за боклуците като се замисли човек вярно срам да го хване обаче трябва някой да дава и добрия пример за да може тоя с парашута да разбере че не е рибар а е ТАПАНАР.
Ми той си го знае, ама нехае! Не иска показаване, а НАказаване!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Reptile »

karakuda написа:
Reptile написа:...които полиция и ИАРА се опитват да опазят от вандалите...
Ти сигурен ли си в това нещо? Защото едни от най-големите бракониери които знам са полицаи, а неуспехите на ИАРА са в неправилните подходи и насочването на енергията към неправилни хора-всичко умишлено.
Има истина в написаното, но от няколко човека, не бих квалифицирал цели институции. Ако не вярваш в институциите, не значи да спреш да ги "ръчкаш" да работят. Проявата на незаинтересованост поощрява именно такива явления.
Един полицай заснет с подкуп и веднага последва реакция т.е трабва да им звъним по "100 пъти на ден" със сигнали и да изискваме да си свършат работата.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Малко ме е срам...

Мнение от Младен Маринов »

Reptile написа:
karakuda написа:
Reptile написа:...които полиция и ИАРА се опитват да опазят от вандалите...
Ти сигурен ли си в това нещо? Защото едни от най-големите бракониери които знам са полицаи, а неуспехите на ИАРА са в неправилните подходи и насочването на енергията към неправилни хора-всичко умишлено.
Има истина в написаното, но от няколко човека, не бих квалифицирал цели институции. Ако не вярваш в институциите, не значи да спреш да ги "ръчкаш" да работят. Проявата на незаинтересованост поощрява именно такива явления.
Един полицай заснет с подкуп и веднага последва реакция т.е трабва да им звъним по "100 пъти на ден" със сигнали и да изискваме да си свършат работата.
И аз говоря за отделни единици, а не за институция-обърни внимание! А що се отнася до ИАРА, мисълта ми е, че усилията им отиват на вятъра.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”