Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
valerivasi
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 11, 2013 12:25
Риболов: Плука,фидер,мач,спининг и риболов от лодка

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от valerivasi »

И аз имам предложение.В Радимекс има всякакви размери термошлаух и специална лента която вакумира и става бързо и лесно
doktor_djeky
Мнения: 217
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 7:24
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от doktor_djeky »

Колега обикновенната сонда е с 4 кабела 2*2 екранирани всеки чифт с фолио и голи жички за маса. Там е важно да се запоят по цветове и да се изолират с термошлаух, и отново да се екранират с фолио, масата е отделно. за сондата на структора не знам но мисля, че трябва да е същото. След това си купуваш БИШОП за 10 лева, това е самоволканизираща се лента от каучук, която започваш да навиваш поне на 2см здрав кабел и застъпваш на 1/2 с тази операция забравяш за проблеми с токове и вода. Но огледай внимателно сондите да не се окаже някоя спукана по шевовете, че ще береш ядове.
Надявам се да съм помогнал.
Поздрави,
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от LVitchev »

Тази сонка която трябва да се копае ще стане лесно защото ще и се направи нова заливка след запояването.Другата обаче Киро даде много добра идея.Бишопа за временно става но след време остарява и ще си има проблеми ако е само с него.Ако обаче след цялата процедура по запояването,на мястото където е снадката след като е запоено се навие Бишоп и след него да се направи заливка както Киро каза,това ти гарантирам ще ще погребе сонара :lol: Другаде ще се скъса но там никога :tup: :tup: :tup: И още нещо,при Бишопите има такива които са електропроводими и трябва да се внимава какво се купува :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
mariov
Мнения: 237
Регистриран на: Пет Юни 08, 2007 22:24
Местоположение: SOFIA

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от mariov »

Благодаря на всички аз няма да се пробвам с кабелите да не осера нещата ,ще занеса сондите на едни момчета които се занимават с компютри за коли били много добри да ги навържат и ще им кажа какво сте ме посаветвали за изолацията да го направят.
http://www.mirmed3.com/" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Pike »

Постовете за гризачите и скъсаните кабели ги обособих в отделна тема, ето тук:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 34&t=64520" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
valerivasi1
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 18:53

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от valerivasi1 »

Имам едно питане и ако някой знае да ми каже.За HDS 7 tooch по какво се разбира какво е дъното “тиня или камък“ :?:
kras
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 15:45
Риболов: шаран,сом
дал Браво: 1 път

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от kras »

valerivasi1 написа:Имам едно питане и ако някой знае да ми каже.За HDS 7 tooch по какво се разбира какво е дъното “тиня или камък“ :?:

Когато стане превода на нструкциите на български,ще разберем.Все пак си мисля,че червената линия долу,означава каменисто дъно :wink:
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Булстарите »

valerivasi1 написа:Имам едно питане и ако някой знае да ми каже.За HDS 7 tooch по какво се разбира какво е дъното “тиня или камък“ :?:
Привет:

Сонара чете дъното като праща "пинг" и чака отговор. Силата на върнатото ехо дава информация дали дъното е меко (тиня и тн) или твърдо (камъни и други). Времето определя разтоянието от сондата (на дълбоко или плитко).

Lowrance показва силата на върнатото ехо като различни цветове. Жълтиникавият цвят е най-твърдата повърхност а синьото на-меко. В допълнение дъното се подчертава и с дебела линия. Например голяма скала по дъното ще се покаже като жълта издатина със дебела лента.
Разбира се това е при нормалната палитра. ако сте си избрали някаква специална палитра цветовете са други.
митака 68
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 15, 2014 9:09
Риболов: морски
Местоположение: варна

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от митака 68 »

Предстои ми покупка на сонар бюджет до към 1600 лв. Чудя се Гармин или Лоурънс ще се ползва само на морето.
kras
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 15:45
Риболов: шаран,сом
дал Браво: 1 път

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от kras »

Здравей Томахавка,каква роля играе курсора при сонара и структурата,и каква при навигацията на HDS 9 GEN2?
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Tomahawk »

Здравей kras .
Курсора е основен инструмент при работата с сонара, във всеки един от режимите му.
За съжаления няма как да ти го напиша на 2 на 3.. Мога да ти посоча само част от функциите, но те реално са много повече. Във всеки един режим , активирайки курсора в менюто се променят (добавят) някои функции по тях можеш да разбереш кавки точно възможности ти предоставя. Когато натиснеш изчисти курсор тези опции изчезват от менюто. В режим сонар можеш да маркираш обект и след това да увеличиш точно тази зона за да го разгледаш по детайлно, можеш да създадеш точка в неговата позиция.. това и за структурата важи също. В режим карта, можеш пак да създадеш точка в позицията му не, не е нужно лодката ти да е на въпросното място. Можеш да стартираш навигация. да получиш информация за маркирания елемент от картата и много други.
Скоро ще излезе упътването и там ще намерите отговори на всичките ви въпроси, ще имате занимавка около 130 страници четиво :) .
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
kras
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 15:45
Риболов: шаран,сом
дал Браво: 1 път

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от kras »

Tomahawk написа:Здравей kras .
Курсора е основен инструмент при работата с сонара, във всеки един от режимите му.
За съжаления няма как да ти го напиша на 2 на 3.. Мога да ти посоча само част от функциите, но те реално са много повече. Във всеки един режим , активирайки курсора в менюто се променят (добавят) някои функции по тях можеш да разбереш кавки точно възможности ти предоставя. Когато натиснеш изчисти курсор тези опции изчезват от менюто. В режим сонар можеш да маркираш обект и след това да увеличиш точно тази зона за да го разгледаш по детайлно, можеш да създадеш точка в неговата позиция.. това и за структурата важи също. В режим карта, можеш пак да създадеш точка в позицията му не, не е нужно лодката ти да е на въпросното място. Можеш да стартираш навигация. да получиш информация за маркирания елемент от картата и много други.
Скоро ще излезе упътването и там ще намерите отговори на всичките ви въпроси, ще имате занимавка около 130 страници четиво :) .
Здравей Томахавка.
благодаря за разясненията.Това е добре,че ще има инструкция на български,защото бях загубил надежда :wink: жив и здрав :tup:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Emo-83 »

:tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Tomahawk »

Нещо ново и полезно. :wink:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
kras
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 15:45
Риболов: шаран,сом
дал Браво: 1 път

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от kras »

Tomahawk написа:
Нещо ново и полезно. :wink:

Това е полезно за тези,които разбират английски,но все пак да попитам,
тези операции,само за HDS 12 ли са възможни,или и за HDS 7,9 :wink:
Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”