Търся съвет за автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Д-р Флекс »

kontev написа:....Да се изкажа и по автовъпроса... Като дългогодишен фен и ползвател на немски возила, преди малко повече от година се качих на корейска кола и се родих - качество, конкуриращо японското, при това на прилични цени - и като първоначална инвестиция, и като поддръжка. Има части, майсторите им разбират и лесно се газифицират. За справка - бакшишлъка :lol:
Иване, :tup:

Но не се хаби да отваряш очи - масовката не е надрасла "гоуфа" и 20-годишните японски кошници...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Е, никой не е по-голям от Голфа - прости ми, Боже, за спама :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Красе , нали знаеш нашумялата последно време реклама къде я има по сума ти билбордове :
das auto das fake
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Иначе що не фърлиш едно очо тук - http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... igatelite/" onclick="window.open(this.href);return false; :wink: Не друго , просто за обща култура :D

пп - мерси , ще и пратя :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Павлети, пак за за обща култура, стисни си глава у ръце и помисли и за окачване, шаси и други таквиз дреболии. Двойката я зех на 10 г. 70 000 км., сега е на 25, 250 000 км. Върви, сякаш сега е свалена от конвейра. Ако ги имаше, пак такова щях да си купя, единственото, което смених извън консумаативите, беше радиаторът. Четворката я карам почти две години, освен газ и течност за чистачки друго не съм й сипвал. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

180 000км. за 10 години :shock: Ми че ти изкарвал ли си я от гаража бре Красе :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Глей си работата, знаеш, че не слизам от колата, 20 000 ми е годишният пробег, а гараж верно си имам, ма е фризьорски салон... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от kontev »

Качеството на VW отдавна не е това, което беше, а и цените не са особено народни.
Отделно, цената на 10-годишен голф е прекалено висока за това, което предлага, като качество, функционалност и най-вече, като остатъчен живот. Подобна тенденция обаче започва да се наблюдава и при японските коли - дори и цялостно най-добри, качеството им малко се превъзнася, съответно цените не винаги са оправдани. Кошът си е кош, макар и с марката Тойота. Използвам Тойота, а не Хонда или Мазда, заради личен опит с амортизирана такава. В този ред на мисли, при покупка на 10-годишно возило, изборът на "доказаното" пред масите не винаги е най-добър. Колкото по-доказан е един модел, толкова по-висока е цената му, за да това което предлага и толкова по-трудно е да се намери читава бройка. Най-добрата стара кола е добре запазената, а такава често е по-вероятно да бъде намерена сред по-невзрачните марки и модели, които никой ги нЕще ;-) Разбира се, не винаги е така, просто споделям една различна гледна точка, която в някои случаи може да бъде полезна :D
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

Я..а! Аз докато празнувам Антонов ден, докато поизветрея днес и тя темата станала 3 страници.
ilian iliev написа:Здравей колега,собственик сьм на автосервиз и всеки ден ми минават какви ли не коли през рьцете,и знам сьс сигурност едно , че хубавите коли са потдържаните ,независимо дали са френски , японски ,немски и т.н.
Най важното нещо при покупката на един автомобил е ,той да ти хареса външно и вътрешно,да имаш тръпката да го подкараш,с една дума да те грабне,след което да прежалиш петдесетина лева за еди обстоен преглед ,от някой сервиз на които имаш доверие,защото и това е важно :lol: :lol: :lol: и ако всичко е добре ,купуваш.Мисля ,че това е начина.

п.п.И все пак,КОЛА и ЖЕНА са на късмет! ? !?

Успех в избора колега :tup:
:D Благодаря за съвета и пожеланието, колега. Снощи на именния ден на приятел говорих с шефа на един сервиз, който ми каза същото, което и ти. За това се уговорихме, ако някой от клиентите му продава автомобил, който е обслужван от тях - гаранционно и извънгаранционно и е читав да ми се обади. За съжаление става дума за марка от която нямам никакви впечатления - Форд фокус или мондео комби или лимузина.
Така, проучването продължава.

То за жената си прав. Той babydoctor пише, че съм късметлия и съм случил на жена, но не бива да се забравя, че все пак е жена, а такава без кусури няма. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Iso написа:Той babydoctor пише, че съм късметлия и съм случил на жена, но не бива да се забравя, че все пак е жена, а такава без кусури няма. :D
Ако не те е докарала до фазата, дето ти си това с кусурите, верно си щастлив човек, да ти е жива и здрава :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от te4osoma »

:D Най -хубавата кола е продадената ..... :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Tonito »

Iso написа:Я..а! Аз докато празнувам Антонов ден, докато поизветрея днес и тя темата станала 3 страници.
ilian iliev написа:Здравей колега,собственик сьм на автосервиз и всеки ден ми минават какви ли не коли през рьцете,и знам сьс сигурност едно , че хубавите коли са потдържаните ,независимо дали са френски , японски ,немски и т.н.
Най важното нещо при покупката на един автомобил е ,той да ти хареса външно и вътрешно,да имаш тръпката да го подкараш,с една дума да те грабне,след което да прежалиш петдесетина лева за еди обстоен преглед ,от някой сервиз на които имаш доверие,защото и това е важно :lol: :lol: :lol: и ако всичко е добре ,купуваш.Мисля ,че това е начина.

п.п.И все пак,КОЛА и ЖЕНА са на късмет! ? !?

Успех в избора колега :tup:
:D Благодаря за съвета и пожеланието, колега. Снощи на именния ден на приятел говорих с шефа на един сервиз, който ми каза същото, което и ти. За това се уговорихме, ако някой от клиентите му продава автомобил, който е обслужван от тях - гаранционно и извънгаранционно и е читав да ми се обади. За съжаление става дума за марка от която нямам никакви впечатления - Форд фокус или мондео комби или лимузина.
Така, проучването продължава.

То за жената си прав. Той babydoctor пише, че съм късметлия и съм случил на жена, но не бива да се забравя, че все пак е жена, а такава без кусури няма. :D
Брат ми кара Форд Фокус 1.8 TDCI,2001 година,115 коня,проблема при Форд са двигателите с TDCI,дюзите им са безусловно скъпи и проблемни.Така че съвета ми е далеч от TDCI.В момента брат ми пести да си купи нови дюзи,и всеки ден носи лаптопа и ОБД2 кабел,при случай че дюзата се пре*бе пак ,я препрограмирва и въвежда данните на проблемната дюза наново,иначе всичко друго по колата си е наред,разхода е приличен,само че данъка е висок,но знам че има и Фордове с TDI двигател и по малко конски сили,мисля че те са удачния избор.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

Те това получих като инфо - ако е форд и е фокус по-добре да е бензинка. Ама не знам кое му е по-добрето. :roll:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от marinko7 »

И аз имам Голф 4 за 3 години съм навъртял 50 000 км,и съм сменил само датчик на коляновия вал ,но 99% от бензиновите модели страдат от този проблем рано или късно :)
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Бай Иван »

Iso написа:Те това получих като инфо - ако е форд и е фокус по-добре да е бензинка. Ама не знам кое му е по-добрето. :roll:
Преки наблюдения върху 1,8 115 коня - здрава ходова част, евтина поддръжка, сравнително мощна, бензин в града около 10-11л. харчалък и отвратилна возия.
Колега, виждам че се целиш в ниските кубатури като 1,4 и 1,6 - големия минус (освен основния, че много харчат) на такъв тип двигатели, който мен лично много дразни е шумът от двигателя. Движението с над 100 км/ч се превръща в ад за главата.
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Станимир »

Да се набутам и аз между шамарите... :mrgreen:
Преди почти година приятел ми докара от немско VW Sharan 1.9 TDI (AFN мотор) срещу 1900 EUR + 500 кинта за пътя.
След първоначалната инвестиция (нормалното - ремъци, ролки, течности, повдигачи) смених и предните амортисьори. От тогава (края на февруари 2014) съм и врътнал 22 000 и с майсторчетата от сервиза се виждахме два пъти. За смяна на масло. :mrgreen:
Модела мисля е от последните VW с нормални стоманени носачи (не купища алуминиеви такива) та и да се разлопа предницата в някакъв момент няма да е драма.
Смесен цикъл (60% градско в София, къси разстояния, 40% извънградско главно магистрала) спокойно каране ми дава разход м/у 6.9 и 7.
За обем, височина, комфорт няма да говоря и да правя ставнения с ГоУф, баничарници и т.н. да се не обиди някой. :mrgreen:
Мисля спомена и "служебна" в описанието - 6+1 с данъчен кредит е.
Та толкоз мойте 5 ст'инки по въпроса.
Успех! :D
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”