Не издържам психически (28+)

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Не издържам психически

Мнение от Булстарите »

Да могат да намалят последствията от тях.
При първото наводнение при което се наводнихме и ние на 6 Септември се изляха 176 л на кв. м.
При такъв дъжд трудно може да не се наводниш.
Тук има данни за дъдовете за последните 10 години
http://www.stringmeteo.com/synop/prec_m ... num&submit
Аз поне не успях да намеря по силен валеж.
За следващите две нямат оправдание.
Обаче това че не валя много в София тази година значи че всичко е уредено с каналите ли?

Статията нама какво да е коментирам идват избори всеки недостатък ще се търси и показва нормално за цялата ни държава. Ще се правят на загрижени всички през следващите няколко месеца.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Не издържам психически

Мнение от quietriot »

не можеш да вмениш на Бургазлии вина, че политиците или чиновниците не са си свършили работата, а и това с наводненията не е за тъшак, че ако се скине стената на Искъра щото някой спал и се напукала, ще видиш как ще внасяме лодки от Миро да ходим за хлаб :mrgreen: :lol: по вода. :wink:
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: Не издържам психически

Мнение от bethoven »

Кой е виновен, ако не те самите. Софиянци ли? Не си гледат в собствената кочинка, надничат в копанката на другите. Мълчат си като п..ки, протестират само като някой тарикат бизнесмен им секвестира житцето. Радват се, чак се гордеят колко щукаритетно ги е осветила общината....нии сми най-готани, въх. А че канализацията не фела от години, реките затлачени....кво от това. Като знаят какъв им е климата и как периодично стават потопи, това трябва да им е приоритет, а не велоалейки и коледни светлинки. Може и без тях. Дори и обикновените жители не се осъзнаха толкова години. Стане белята и после реват и чакат държавата да им възстанови щетите. От моите и твоите пари. А застраховки йок.
Трагедия е примерно се разтресе и къщите дадат фира. Но това, да знаеш че периодично се мокриш, и да не правиш застраховка.....
Аз, например миналата година не си правих каско на колата....... нали съм уж про, всички категории.....и съм стрелян заек, ще се пазя. Жената, тъпа гъска, катег.В.....нищо че кара от 30 години, за нея правих, щото не се знае. Да, ама не......тя не си ползва застраховката, а аз профито, като ми се удърви крачето......вместо 1000лв каско......2300лв щета. Наздраве.
Та в този смисъл, ващо френдче булстарчето, само се ръмби.....София това, софиянци онова. Никой не се занимаваше с неговия Бургъз, той зорлем ръчка.
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Не издържам психически

Мнение от Булстарите »

bethoven написа:Кой е виновен, ако не те самите. Софиянци ли? Не си гледат в собствената кочинка, надничат в копанката на другите. Мълчат си като п..ки, протестират само като някой тарикат бизнесмен им секвестира житцето.
То голяма гордос да си стачкувал. 3 пъти си отишъл до площада и какво промени?
bethoven написа:Радват се, чак се гордеят колко щукаритетно ги е осветила общината....нии сми най-готани, въх. А че канализацията не фела от години, реките затлачени....кво от това. Като знаят какъв им е климата и как периодично стават потопи, това трябва да им е приоритет, а не велоалейки и коледни светлинки. Може и без тях. Дори и обикновените жители не се осъзнаха толкова години. Стане белята и после реват и чакат държавата да им възстанови щетите. От моите и твоите пари. А застраховки йок.
Не те знам колко данъци плащаш, че да взимам от твойте пари, но предполагам че през целия ти живот са по-малко от колкото фирма ни плаща за месец.
Ние застраховка имаме и вече ни изплатиха 90% от щетите и не сме взели нито 1 лв. от община или държава. Написах да не си правиш шега с това защото 3 души починаха при тези наводнения, а това никои застраховател не може да го плати.
bethoven написа:Трагедия е примерно се разтресе и къщите дадат фира. Но това, да знаеш че периодично се мокриш, и да не правиш застраховка.....
Аз, например миналата година не си правих каско на колата....... нали съм уж про, всички категории.....и съм стрелян заек, ще се пазя. Жената, тъпа гъска, катег.В.....нищо че кара от 30 години, за нея правих, щото не се знае. Да, ама не......тя не си ползва застраховката, а аз профито, като ми се удърви крачето......вместо 1000лв каско......2300лв щета. Наздраве.
Та в този смисъл, ващо френдче булстарчето, само се ръмби.....София това, софиянци онова. Никой не се занимаваше с неговия Бургъз, той зорлем ръчка.
Да бе само за София ще говорим. Най великия град на света.
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Не издържам психически

Мнение от nina »

bethoven написа:...Жената, тъпа гъска, катег.В.....
Е нали сами си ги избирате жените?!?! То всеки може да сбърка и за тази работа има разводи. Но да живееш с някой n-на брой години и да го наричаш по този начин....говори лошо за теб, не за жената.

За наводненията съм напълно съгласна с Миро. Недай Боже да се случи и тук. Преди няколко дни малко снежец падна в София и настана голяма драма.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: Не издържам психически

Мнение от bethoven »

Бе ти що се правиш на две и половина. Кой ти говори че си прави шеги с трагедията и живота на хората бре. Въпроса е принципен. Жалко за пострадалите, мамицата им на виновните за това. Защото човешкият фактор е номер 1 във всяка трагедия. Какво парадираш от известно време колко сте по по-най в това тъпо село. Какво се пенявиш само, и хулиш и плюеш по София. С какво си повече па ти лично. Навираш ми в очите какви данъци плаща фирмата ти......а лично ти, от твоята печалба колко си платил. Какво ми парадираш със фирмената застраховка. Ти лично за жилището си направил ли си си застраховка. Ако имаш частен автомобил, направил ли си му пълно каско. Ма нееееее..... вие сте по по-най...... живееш във фирмено жилище, караш фирмената кола. За данъци седнал да ми говори. Аз навирам ли ти в очите данъците на фирмите където съм работил. Само да вметна че съм плащал и ергенски данък почти 6 години, ако знаеш какво е. Пак ти казвам и въпроса за данъците беше принципен.

п.п. Никой не е казал че София е най-великия град на света или че всичко ни е ОК. Но си е наш, и си го обичаме. София си е София, всичко останало е провинция......тука лафовете на Хемингуей за морето и прованса не важат.

п.п.2 Ако още не ти е светнала лампата на Павлов..... да ти поясня. Дума, дума вади. Сити, гладни....сухи, мокри. На софиянец мокър не казват.
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: Не издържам психически

Мнение от bethoven »

nina написа:
bethoven написа:...Жената, тъпа гъска, катег.В.....
......... Но да живееш с някой n-на брой години и да го наричаш по този начин....говори лошо за теб, не за жената.
:lol: :lol: :lol: Коя умна гъска.....пардон принцеса.....ще живее и търпи от 1976г. до сега, такъв идиот като мене бре.
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 313 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Не издържам психически

Мнение от Д-р Дулитъл »

По добре не споменавайте за наводнения:Изображение
Снимката е правена на 3.08.2014 в 6 и 20 сутринта,точно преди да долетят въртолетите.При толкова вода ,където се изсипа от небето тогава нямаше значение дали са почистени речните корита и прочее...Абсолютна безпомощност!Седиш и ти се реве с глас!И за съжаление дотам се докарахме в тая държавица,че никой не е застрахован,че това няма да го сполети.И най-страшното е ,че никой засега не си мърда пръста за да предотврати подобно бедствие/е,поне да ограничи последствията от него/
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Не издържам психически

Мнение от Булстарите »

bethoven написа:С какво си повече па ти лично.
Мога да карам по-добре от теб камион :lol: :lol: :lol:
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: Не издържам психически

Мнение от bethoven »

:lol: Важи :tup:
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Не издържам психически

Мнение от babydoctor »

Яааа, тук настана ново пишкомерене :roll: Бе знаех си аз, ще е вечна тази тема... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Не издържам психически

Мнение от Станимир »

Д-р Дулитъл написа:При толкова вода ,където се изсипа от небето тогава нямаше значение дали са почистени речните корита и прочее...Абсолютна безпомощност!
и
Д-р Дулитъл написа:И за съжаление дотам се докарахме в тая държавица,че никой не е застрахован,че това няма да го сполети.И най-страшното е ,че никой засега не си мърда пръста за да предотврати подобно бедствие/е,поне да ограничи последствията от него/
Извинявайте, ама последно кое е? "Няма значение" или "сме се докарали щото никой не си мърда пръста"? А въртолетите с пръсти ли са ги карали или без?
Съжалявам, ама като видя опявания за "държавица"....
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 313 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Не издържам психически

Мнение от Д-р Дулитъл »

И двете колега и двете...За всичките тия години заработи една схема за ползване на водоемите по този начин,че накрая и самият собственик в лицето на държавата да не знае какво става с тях.Липсата на контрол плюс невъзможността да се вземат принудителни мерки и като капак корупционните практики доведоха до тоя ад в Мизия.Какво са виновни хората,че властта не е успяла да принуди арендаторите на всичкото язовир да ги държи на такова ниво,щото да имат възможност да поемат водата...Ама не-всеки е човек на някой друг човек...за тях правилата не важат... :evil:.А мен ме боли дедовия с кво са карали въртолетите-май ги ползваха да направят снимки и да напълнят новинарските емисии...основната евакуация на тия,дето изтрезняха през нощта и не се евакуираха предния ден стана с лодки и високопроходими автомобили.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Не издържам психически

Мнение от RUNNING WILD »

bulstar_nikolov написа:Хората не могат да контролират природните бедствия.
Могат да им засилват ефекта, но не и да контролират(поне за сега).
въйййй,запознай се за обща култура с Никола Тесла,явно в Бургас не сте чували и за HAARP....то живота там кипи от Грамофона до охлюва и всичко далече от морето е дълбока провинция,казвам ти го като един отегчен сух софиянец живеещ в панелка на най високото място в цяла София-факт и с изглед към скучната Витоша дето някой е писал стихове за нея.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Не издържам психически

Мнение от RUNNING WILD »

bethoven написа:Бе ти що се правиш на две и половина. Кой ти говори че си прави шеги с трагедията и живота на хората бре. Въпроса е принципен. Жалко за пострадалите, мамицата им на виновните за това. Защото човешкият фактор е номер 1 във всяка трагедия. Какво парадираш от известно време колко сте по по-най в това тъпо село. Какво се пенявиш само, и хулиш и плюеш по София. С какво си повече па ти лично. Навираш ми в очите какви данъци плаща фирмата ти......а лично ти, от твоята печалба колко си платил. Какво ми парадираш със фирмената застраховка. Ти лично за жилището си направил ли си си застраховка. Ако имаш частен автомобил, направил ли си му пълно каско. Ма нееееее..... вие сте по по-най...... живееш във фирмено жилище, караш фирмената кола. За данъци седнал да ми говори. Аз навирам ли ти в очите данъците на фирмите където съм работил. Само да вметна че съм плащал и ергенски данък почти 6 години, ако знаеш какво е. Пак ти казвам и въпроса за данъците беше принципен.

п.п. Никой не е казал че София е най-великия град на света или че всичко ни е ОК. Но си е наш, и си го обичаме. София си е София, всичко останало е провинция......тука лафовете на Хемингуей за морето и прованса не важат.

п.п.2 Ако още не ти е светнала лампата на Павлов..... да ти поясня. Дума, дума вади. Сити, гладни....сухи, мокри. На софиянец мокър не казват.
егати софийската соната ...поклон...никой бургазлия нема да си легне гладен.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”